Golf 7 Lastik Önerisi 205/55/R16

@Tulkas hocam selamlar, lastikleri kısa bir süre kullandım. taktıktan bir kaç ay sonra dijon jant buldum onları aldım. Dolayısıyla o jantlara uymadı lastiklerim.

lastikten çok çok fazla memnundum. Konforu ve sessizliği müthişti... hele ki 17 inç ve sert hamur bi lastiğe geçince onun değerini anladım. 
aynı lastik @HONEY Bülent abide de vardı. O da yorumlayabilir :)  

Geçtiğimiz hafta aracıma Michelin Primacy 4 taktırdım. Daha önceden de Primacy 3 kullanan biri olarak, Pri 3'lerin çabuk sertleşmesi haricinde bir şikayetim olmadı. Pri 4'e gelince de, henüz bir haftalık lastikler bir şey diyemem. Fakat önümüzdeki hafta uzun yola çıkacağım. Döndükten sonra görüşlerimi belirtirim. 

Bende CPC6 ile Michelin Pri 4 arasında kaldım. Tercihimi Michelin'den yana kullandım. Benim için uzun ömürlü olması değil, sessiz ve yumuşak olması daha önemli. Sessizlik ve yumuşaklık ise sizin de aradığınız; Pri 4 tavsiye ederim.

@AliAkg teşekkürler hocam ozaman🙂 @HONEY Bülent abi eğer kullandıysan kullanıyorsan fikirleni söyleyebilir misin goodyear efficienrgrip performance nasıldır tavsiye edermisin?

[mention=16969]AliAkg[/mention] teşekkürler hocam ozaman[emoji846] [mention=11839]HONEY[/mention] Bülent abi eğer kullandıysan kullanıyorsan fikirleni söyleyebilir misin goodyear efficienrgrip performance nasıldır tavsiye edermisin?
Hocam

1 sene yaklasik 8.000 km kullanmistim bana cok konforlu ve sessiz gelmisti polonya uretim olani almistim

Bende 17” dijon gectigim su an baska lastik var Pirelli p7 cinturato ses cok Goodyear effigrip cok arıyorum

@HONEY sağol Bülent abi teşekkürler bizim araçlara başta pc6 primacy4 gibi birçok lastik önerilirken benim gözüme bu lastik takıldı, sanırım alıp deneyeceğim

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HONEY sağol Bülent abi teşekkürler bizim araçlara başta pc6 primacy4 gibi birçok lastik önerilirken benim gözüme bu lastik takıldı, sanırım alıp deneyeceğim
(205 55 R16 ebatta) Goodyear EfficientGrip Performance iyi bir lastik üzmez ama 3 kanal / 4 kanal mevzusuna dikkat etmelisiniz..!!

Kısa süre önce EfficientGrip Performance 2 modeli çıktı sanırım

Continetintal contack 5 var çok güzel yol tutuş ve sessizliği

Mayıs 2020 den Kasım 2020 ye kadar Primacy4 s1 kullandım.Cuma günü tekrar yazlıklara geötim özlemiştim açıkcası.Yaklaşık 30.000km yaptım lastiklerle.Bu arada bu konu genelde %80 oranla kullanıcı kendi kullandığı lastiği önerir.

Mayıs 2020 den Kasım 2020 ye kadar Primacy4 s1 kullandım.Cuma günü tekrar yazlıklara geötim özlemiştim açıkcası.Yaklaşık 30.000km yaptım lastiklerle.Bu arada bu konu genelde %80 oranla kullanıcı kendi kullandığı lastiği önerir.
Ben %20 lik dilimde kaliyorum galiba

17” Pirelli p7 cinturato kullaniyorum

Onermiyorum kimseye ses sorunu var 70-80km hizlarda

Ben %20 lik dilimde kaliyorum galiba

17” Pirelli p7 cinturato kullaniyorum

Onermiyorum kimseye ses sorunu var 70-80km hizlarda
Aynen abi :)
Pirelli için kayınpederden duyduğum " sert lastik " derdi.bir lastik firmasında müş iliş.müdürüydü bilgisine güvenirdim.

lastik yaşadığınız iklime sıcaklık  aldığı yağışa gör değerlendirilir. Bu faktörler fren mesafesi lastik ömrünü etkiler .Testleri izleyin kar yağmur kuru zeminlerin tamamı için optimum lastik yoktur ! Birde lastik basıncı nedir ne kadar olmalıdır  onu bilmek lazım . Bir arkadaş güzel  yazmış herkes kullandığı lastiği tavsiye ediyor diye ! Ben memnunum yazmışlar kardeşim izah et uzun yola göre mi yağmura göre mi fren mesafesine göre mi nedir memnuniyetin ? 

205 55 16 ebatlarında, ege bölgesinde (denizli) kullanılacak, kullanıcısı (babam) 100'ü geçmeyen araç için lastik arıyorum.

Acaba internetten alsam mı diyorum, ama sarmadan her tarafını bantlayıp gönderiyorlar genelde. sizlerin lastik önerisi ve memnun kaldığı satıcı var mı ?

goodyear egp 2 (4 kanallı) (bayide 550 tek çekim, almanya üretim)

falken ziex 310 ecorun (internette 448)

cpc 6 (performanslı kullanılmayacağı için çok gerekli mi bilemedim )

continental ecocontact 6 (yakıt verimliliği yüksek)

Lastikte sadece performans değil hocam konfor ve fren mesafeside cok onemli bildiginiz uzere, ama 100u gecmiyor ise cpc6 gereksiz olabilir, falken zeix ise yakit konusunda fazla sarfiyat yaptirir, egp2 ler ise konfordan yoksun diye yorumlar vardi, ama bu uçu icerisinde yakit onemli degil ise falken öneririm, para sorunu yok ise cpc 6 alinabilir

@ZITIPAŞA  babaya alındığı için para sorunu yok, güvenli olsa yeter aslında. zaten lastiklerin hepsi 450-550 arası yerleşmiş durumda. hep arada 100tl oynuyor. arada sırada köy yolunda kullanılıyor. babamın gözü yakıtta her daim :)  şöyle hemen dökülmeyen, konforlu, az yakan lastik lazım. continental eco contact 6 düşündüm sessiz ve yakıt sarfiyatı düşük şeklinde ama hızlı parçalanıyor şeklinde yorumlar var ve internetten alabiliyorum. egp 2 ise bayide 550.

continental premium contact 6 586tl (internet)

continental eco contact 6 598tl (internet)

goodyear egp 2 550tl (bayii)

Geri
Üst Alt