Golf 7 Lastik Önerisi 205/55/R16

alpercck

Üye
İsim
Alper
Merhaba Arkadaşlar İstanbul'da yaşıyorum Golf 7 sahibiyim aracımda michelin 205/55/R16 lastikler var. Aracımdaki lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Yaz lastiği olarak önerileriniz nelerdir?

Ayrıca lastiklerin üzerinde bulunan ekte görebileceğiniz etiketler güvenilir midir? bu etiketlere göre (Yol tutuş A Yakıt tüketimi A sınıfı) lastik seçimi yapsam doğru lastik seçimi yapmış olur muyum?

Ek Açıklama 2020-01-08 132452.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Arkadaşlar İstanbul'da yaşıyorum Golf 7 sahibiyim aracımda michelin 205/55/R16 lastikler var. Aracımdaki lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Yaz lastiği olarak önerileriniz nelerdir?

Ayrıca lastiklerin üzerinde bulunan ekte görebileceğiniz etiketler güvenilir midir? bu etiketlere göre (Yol tutuş A Yakıt tüketimi A sınıfı) lastik seçimi yapsam doğru lastik seçimi yapmış olur muyum?

Ekli dosyayı görüntüle 26698
Etiket herşey değildir., A/A etiketine sahip olması o lastiğin çok süper bir lastik olduğu anlamına gelmez..!! Etiket sadece fikir verir., olayı beyaz eşya gibi düşünmeyin..!!

Şuanki teknolojiyle çok iyi yol tutuşu olan bir lastiğin yakıt ekonomisi asla A değerli olamaz., 

Conti Premium Contact 6 veya Finlandiya üretimi bulabilirseniz Nokian Wetproof güzel lastiktir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Serviste 205 55 16 Conti Premium Contact 6 ne kadar bilen var mı?

@forzaGilles Kesinlikle hocam çok doğru. Bende normalde 205 55 16 PC6 var, kış dolayısı ile jantları abimle değiştik. Şuan 225 45 17 pirelli ve dijonlar, 16 continental kadar iyi değil her konuda. Conti de, Pirellide eşit km lerde olmasına rağmen 16 continental pc6 bariz daha iyi bi lastik. Konu sahibi arkadaşa tavsiyem;

1. Premium contact 6 

2. Pilot sport 4 91w (pahalı ve bulmak zor, bence en iyisi) 

3. Ali hocamın da dediği gibi wetproof iyi bi lastiktir. 

10 gün önce Continental Premium Contact 6, tane 381tl den gittigidiyor dan aldım 75tl maxi puan verdi

@glock35 michelin primacy 4 ile arasında kararsızım ama continental daha hesaplı sanırım.

@glock35 michelin primacy 4 ile arasında kararsızım ama continental daha hesaplı sanırım.
Primacy 4 pişmanlıktır verilen paraya yazık olur., Michelin’de Pilot Sport 4 harici bakmayınız.,

Primacy 4 alacağınıza Lassa veya Petlas bakın daha iyi.. 

Conti Premium Contact 6 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 veya 5 

Nokian Wetproof (Finlandiya üretimi olan rusya üretimi olan iyi değil) 

Primacy 4 pişmanlıktır verilen paraya yazık olur., Michelin’de Pilot Sport 4 harici bakmayınız.,

Primacy 4 alacağınıza Lassa veya Petlas bakın daha iyi.. 

Conti Premium Contact 6 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 veya 5 

Nokian Wetproof (Finlandiya üretimi olan rusya üretimi olan iyi değil) 
Çok sağolun hocam, bilmiyordum. Dikkat ederim.

Geri
Üst Alt