gacirti sesi

muharrem2135

Yeni Üye
İsim
muharrem
arkadaslar merhaba bende araniza yeni katildim. golf 6 aracimi yeni aldim. ancak arac kasislerden gecerken on ve arkalardan gac guc sesler geliyor ayrica araci park halindeyken arka tekerlerin orda salladigimda  ve araca birisi oturduginda benzer ses geliyor ayni sorunlari yasayan veya bilgisi olan yardimci olabilirmi??

Tabla fişeklerine yani burçları yağlayınız yada benim gibi bolca silikon sprey sıkıp sesi kesiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yag olarak ne kullanacaz
Uygun olan ürün: Tunap 121 Professional 

Tabla burçları, amortisör takozları yağlayınız., aman dikkat şişenin tamamını kullanmıyorsunuz.!! 1/5 kadarı anca gider çok sıkınca daha iyi olur diye bir durum söz konusu değil.!!

Silikon sprey sıkmayınız.!! 

Arka amortisör e baktırın patlamış olabilir.!!

@forzaGilles amartisorun patlak olup olmadigi koruklerden anlasiliyor mu? birde amartisor patlak ise gacirti yaparmi?

@forzaGilles amartisorun patlak olup olmadigi koruklerden anlasiliyor mu? birde amartisor patlak ise gacirti yaparmi?
Süphelendiğiniz amortisörün olduğu tarafa birisini oturtup 1-2 çukurdan geçin küt diye vuruntu yapıyorsa patlaktır., ayrıca aracı lifte kaldırıp amortisörde yağ kaçağı var mı diye baktırabilirsiniz.. her iki koşulda da (sağ-sol çift olarak) değişmesi gerekli.!

• Beğen
Tepkiler: SCC
@forzaGilles teskkur ederim verdiginiz bilgiler icin ayrica aracta sag arka taraftan bi tıkırti sesi geliyor bozuk yollardan gecerken belki dediginiz gibi amartisor patlamissa ondan yapabikir 

@forzaGilles hocam ben o ürünü sizden duygum aldım. Lastikler değişirken dün amartisor un alt bağlantı yerinde lastik gibi yer var oraya siktm biraz fazla sktm bir zararı olur mu? Birde o siktigim yerin adı 

@muharrem2135 Hocam önlerin büyük ihtimalle bunlardan geliyor ben geçen hafta değiştirdim tık ses kalmadı. Araç taş gibi oldu resmen. Yuvarlak halka içinde olanlar yönlü malzeme yalnız; yenisi preslenirken yönüne dikkat edilmesi gerekiyor.

image.png

@onurmat bunlardan ( burclardan)arkada varmi? arakdana gelen tikirtinin sebebide bu olabikirmi

@forzaGilles hocam ben o ürünü sizden duygum aldım. Lastikler değişirken dün amartisor un alt bağlantı yerinde lastik gibi yer var oraya siktm biraz fazla sktm bir zararı olur mu? Birde o siktigim yerin adı 
Malzemeye bir zararı olmaz., sadece çok sıkmak daha iyi sesi keser diye bir şey değil bu., hem ürün israfı., hem de yağ içinde kalan o bölge şöyle düşünün bisiklet zincirini aşırı bol yağladınız ne olur? Öyle düşünün o ürün size 2 sene rahat yetmesi lazım..

Geri
Üst Alt