Plaka Değişikliği

sefabucak

Üye
İsim
Sefa
Herkese hayırlı akşamlar,

2 ay önce şirket üzerine aldığımız golf aracımı şirketin Şanlıurfa’da bulunmasından dolayı 63 plakalı aldık. İstanbul’da okul okuyorum. 63 plakadan dolayı çevirmelerde ve havalimanı girişlerinde plaka ilgi çektiği için polis durduruyor. Bende bu durumdan rahatsız olarak aracı devir etmeden 34 plakaya çevirebilir miyiz bunu merak ediyorum. Geçenlerde araştırdığımda şahsi araçlarda plaka değişimi için ikametgah adresi değişimi gerektiğini fakat şirket araçlarının plaka değişiminde herhangi bir adres değişimine gerek olmadığını okumuştum. Bu bilgi ne kadar doğrudur, ne yapabilirim? Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Son bilgi: Artik ikamet degisikligi ile plaka degisimi yapilabiliyor, notere gidip degisimin sizin durumunuza uyup uymadigini kontrol ettiriyorsunuz. Benim bilgiler girildiginde sistem yeni plaka onayini verdi. 250tl gibi ucreti var notere odenen. Al-sat yapmaya gerek yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Son bilgi: Artik ikamet degisikligi ile plaka degisimi yapilabiliyor, notere gidip degisimin sizin durumunuza uyup uymadigini kontrol ettiriyorsunuz. Benim bilgiler girildiginde sistem yeni plaka onayini verdi. 250tl gibi ucreti var notere odenen. Al-sat yapmaya gerek yok.
@latissimusdorsi Özel plaka düşünenler için de önemli bir gelişme bu. Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

@frknyldrm plaka icin noterden sorgulama yaptirin oncelikle. Noter son basamaga kadar geldi sistem ABM kodlu plaka icin onay verdi. Ben de -abm’ kodunu almayip- istedigim plakayi tahsis icin emniyete gittim, ancak bulundugum yerde bagis ile tahsis islemi kaldirilmis. Simdilik beklemedeyim bakalim.

Geri
Üst Alt