Motor yağı hk.

TsiLove

Yeni Üye
İsim
Tsi
Arkadaşlar selam aracımı ilk bakımlarını garantisi devam ederken servise yaptırdım 1.4 tsi golf. Şimdi özel serviste yaptırmak istiyorum, castrol edge professional longlife iii 5w-30 yağı servis harici bi yerde bulamadım  ,castrol çağrı merkezi dalga geçer gibi bp istasyonlarında bulabilirsiniz diyor. Bi kaç istasyona baktım yok, internettede yok yurtiçinde,bana sitesinde kullanmam gereken yağı belirtip piyasada bulamamam anlamsız ve saçma geldi,bu kafa yapısında olan bir firmanın ürününü kullanmak istemiyorum, tavsiye edeceğiniz bir yağ markası varmıdır? Teşekkürler

**Eklemeyi unuttum, bu ürünü servis tekeline bırakırsan fiyatı 600tl de olur 700tl de olur buna karşıyım

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşin diğer saçma tarafını söyleyeyim vw kendi sitesinde castrol önerirken bazı servisler shell kullanıyor [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Castrol almak zorunda mısınız hocam? Liqui Moly daha iyi diyorlar. Biraz araştırmakta fayda var. Liqui Moly Top Tec 4200 5-30W

Tabiki standartı sağlayan bir yağı kullanabilirim ben vw globalin önerdiği yağı kullanmak istemiştim ancak iş ticarete dönüşmüş eskisi kadar oem ci değilim

Son bakimda liqui moly ye gectim hocam gercekten cok memnunum motor daha cabuk isiniyor kis aylarinda, gercekten daha sessiz calisiyor. Tavsiye ederim, liqui moly 5w30 toptec 4200

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler bende bu bakımda liqui moly deneyeceğim 

@TsiLove  

Hepsiburada da kampanya var.

C34E663C-C03E-4FBD-A57E-2A7CD1B76126.jpeg

yada buradan almak lazım...

29E6FDBB-A756-486E-9ABA-8C83AEBB637D.jpeg

@bf417 bu sitedemi sahte yağ satıyor yani!
Kimseyi suçlayamam ancak castrol ve motul ün orijinalden daha fazla sahtesi şu an piyasada geziyor siz bilirsiniz tabi güvendiğiniz bir yer varsa tercih edebilirsiniz bana şu an liqui gibi doğrudan sitesi olana yerlerden sipariş vermek daha mantıklı geliyor

@bf417 ben özel servise gidiyorum bu sitede sahte ürün satılacağını hiç düşünmedim duymadım varya bir duyumunuz ona göre dikkat edelim bizde.

Bu yağ mevzusu Türkiye'ye özel bir sorun sanırım. 6 ay kadar 2019 Toyota Corolla otomatik kullandım. Kitapçıkta yazdığına göre 0w20 ve Japonya'da bakım için kullanılan yağ benzinli model için. Yalnız servsiler 5w30 ya da 5w40 kullanıyor diğer ürün hem pahalı hemde bulması zor olduğu için.

Genel olarak tüm servisler ticarethane olduğu için ne işlerine geliyorsa o ürünleri kullaniyorlar.

Geri
Üst Alt