Özel plaka

Emre0629

Üye
İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar oğlumun ismine özel plaka istiyorum 34 KRM 34 gibi sonu değişik olabilir acaba fiyatları nasıldır bilgisi olan yada tanıdığı yardımcı olabilecek olam varmı  ?

Merhaba arkadaşlar oğlumun ismine özel plaka istiyorum 34 KRM 34 gibi sonu değişik olabilir acaba fiyatları nasıldır bilgisi olan yada tanıdığı yardımcı olabilecek olam varmı  ?
@Emre0629 Hocam öncelikle istediğiniz plakanın hangi ilçede olduğunu tespit edin, ilçelere göre plaka harf grupları diye aratırsanız bulursunuz.

Eğer sıfır araç için düşünüyorsanız işiniz daha kolay ama halihazırda trafikte olan bir araç için düşünüyorsanız bildiğim kadarıyla 34'ten 34'e değişim olmuyor. Önce şehirdışına satış yapıp sonra tekrar istanbula satış işlemi yapmanız gerekiyor. 

Ücretler konusunda da eğer tanıdığınız yoksa 3bin liradan aşağı özel plaka almanız zor, 34 KRM 34 gibi bir plaka şayet boşta ise sağlam bir bağış isterler. Harfler bir ismin kısaltması olunca ve sonu da 34 olunca daha bir özel oluyor malum. :) Bir de yarın öbür gün aracı sattığınızda plakanın boşa düşme, almak için tekrar bağış yapma durumu var. Şahsi görüşüm, emniyette tanıdığınız yoksa pek mantıklı bir iş değil.

@frknyldrm şehir dışına satış yapıp tekrar almakta 500 lira ortalama 3000 de dediğiniz gibi bağış istenildiğinde bu iş bize bayağı tuzlu olacaktır . 

@Emre0629 bu mesele biraz göreceli oluyor, misal büyük bir ilçede ve talebin çok olduğu bir harf grubu isterseniz rakam yukseliyor, misal merkezde olan bir plaka için 1000 küsur rakam telaffuz edilirken işlem hacmi görece daha sakin olan bir ilçede 150-200 olabilir, forumda bu şekilde plaka tahsisi yaptıranlar var onlar illaki bilgi verirler lakin bu gibi durumlar farklılık arz edebilir.

ALP plaka için aracı alırken muameleci 7000 tl istedi. Gittim GOP trafik şubeye kendim konuştum 4000 tl ye aldım.

oğlumun isim kısaltması YMN için muameleci 5000 ad soyad kısaltmam AE için 2000 tl istedi 

2018 Aralık 

@Alpyaman muhatap alıp yardımcı oluyorlarmı peki yoksa tanıdık olmasiymi gerekiyor? 

Oluyorlar benim tanıdığım yoktu. Memur ile konuşuyorsun sana fiyat söylüyor pazarlık et okadar param yok vs müdürüm ile konuşayım arayacağım diyor telefonunu istiyor 

bende durum böyle oldu

• Beğen
Tepkiler: SCC
@Alpyaman plakanın tam olarak ne olmasını istediğimize karar verdiğimiz zaman tekrar yazarım belki plakanın nerede olduğunu nasıl yol izleyeceğimizi bulma konusunda yardımcı olursunuz ☺️

sıfır araç için ad soyad başharflerim ve son rakamları memleketin plakası olmak üzere sadece 100tl bağış yaptım.

arkadaşım sağolsun.

ama istanbulda bu işler daha zor oluyor maalesef.

@omurkadir ben EY harfleri istedim çok anlamsız ve önemsiz olmasına rağmen 1500 ₺ istediler. Şimdi yeni çocuğum oldu onun ismini yapmayı düşünüyorum. En azından bir anlamı olur. Ama 3000-4000 lira gibi bir bütçem yok. Birde bu başka şehire satıp geri alma muhabbeti varmış. Onu başkasının üstüne yapmamız gerekiyorsa bu kişi kim olucak devri geri vermezse felan . Nasıl olucak 

@Alpyaman plakanın tam olarak ne olmasını istediğimize karar verdiğimiz zaman tekrar yazarım belki plakanın nerede olduğunu nasıl yol izleyeceğimizi bulma konusunda yardımcı olursunuz ☺️
Plakanın nerede olduğunu bayi satışcı çoçuk söyledi ben araştırmadığım için nasıl oluyor o konuda yardımcı olamayacağım malesef 

Geri
Üst Alt