17 dijon söküp 18 sebring takıcam ne kadar basmalıyım?

Bugüne kadar presten yana hiçbir şikayetim olmadı, 5 cm'e kadar pres öneriliyor fazlasını isteyen coilover kullanmalı. Bence 4 cm civarı ideal hem çamurluk arası boşluk kapanıyor hem de tümseklerde vs. sürtmüyor. Mutlaka sıcak değil soğuk pres yaptırın.

@eren34 eski aracımda 5 cm soğuk pres yaptırdım yaydan daha esnek ve konforluydu. Öncesinde eibah yay almıştım memnun olmadığım için söküp preslesttim. Şimdi benim isteğim orjinal görüntüyü bozmadan presletmek. 1 cm mi 2 cm mi bastırsam ondan endişeliyim. 

@Emre0629 Hocam öncelikle şunu söyleyim, araç preslendikten sonra zamanla daha da düşmez. Kaç cm bastıysanız hep o durumda kalır. Benim tavsiyem 3 cm çünkü en azından yaptırdığınıza değer aldığınız görüntü. 1 cm'i siz bile farketmezsiniz keza 2 cm de öyle. Sizin için en ideali 3 cm 18 jantla beraber hem araba leylek gibi görünmez hemde jantlar kendini gösterir.

@eren34 peki stok binmek için dijonları çıkarıp orjinal sebring takmak nasıl bir fikir sizce ?

goruntu olarak hoşmu durur yoksa eksikmi kalır. Sorum hem size hemde diğer arkadaşlarda fikirlerini söylerse sevinirim. 
İnternetten bulduğum bir tane resmi paylaşıyorum sizce nasıl 

F4029D25-DB10-40D3-B4B3-F137C571BD30.png

@eren34 peki stok binmek için dijonları çıkarıp orjinal sebring takmak nasıl bir fikir sizce ?

goruntu olarak hoşmu durur yoksa eksikmi kalır. Sorum hem size hemde diğer arkadaşlarda fikirlerini söylerse sevinirim. 
İnternetten bulduğum bir tane resmi paylaşıyorum sizce nasıl 

Ekli dosyayı görüntüle 26532
hocam bende sizin gibi dijonları söküp 18 jant takmak fikrindeyim. Attığınız resimde görüntü bence güzel. Aldığınız jantlar orjinal mi acaba?

@seran attığım jant orjinal bende de aynısı var. Aracı internetten buldum sahibini bulsam soracağım ne kadar bastığını ama bulmak mümkün olmayabilir.  Ben 2 cm basicam olmazsa 1 cm daha basicam deneme yanilma yöntemiyle dogruyu bulucam. Ama sebringin görüntüsüne  ne diyorsunuz güzellik açısından . R-line tampon koymadan nasıl olur

@Emre0629  Görüntü güzel hocam, jant orjinalse, güzelce basılırsa, hoş bir görüntü oluşur. 

@seran evet orjinal jant. Çok basmayacağım. Haftaya vakit bulup yaptırabilirsem burada paylaşırım 

17’den 18’e geçince ilk durum bu. Bir süre kullandıktan sonra az daha alçalıyor ancak yine de çok yüksek.

54DCC64F-3B12-4A82-BC10-D675B126D3C4.png

Mubea yaylar ile böyle. Ben biraz daha alçalsın diye değiştirdim Eibach ile. 7BC6702F-B1BD-436B-8A4A-E070F918E19D.png

3.5 Eibach Prokit ile böyle

C2252425-A687-450B-9E8B-8D7A551590EB.jpeg

@OnurD7 mubea yaylarla olan resimde benim idealim. O ayar olması için 2 cm yeterli olur mu ?

@OnurD7 şu anda dijon şöyle duruyor 18 sebringte böyle dursun istiyorum orjinal gibi . 1.5 cm kafi sanırım 

A0C73ECE-1BDF-4BE9-B761-30583F37E02A.png

Sebring güzel jant hocam durbana benziyor zaten alternatif olarak proteria da düşünebilirsiniz 18 inç mevcut piyasada. Fotoğraftaki orjinal yay bile olabilir çünkü resmen jip gibi duruyor araba  :)  Bence dediğim gibi 3 cm press ideal  (y)

@eren34 yok sebring takacağım alternatif düşünmüyorum. O zaman haftaya deneyerek göreceğiz ☺️

Geri
Üst Alt