Golf 7 Logo Geri Görüş Kamera Açılmama Sorunu

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Selamın aleyküm arkdaşlar, Aracımda fabrikasyon logo geri görüş kamerası bulunuyor fakat bazen birden fazla manevra yaptığımdan 2. ve 3. r ye taktığımda kamera açılmıyor.

Bununla alakalı daha önce problem yaşayan oldu mu ve bu sorunu nasıl çözebilirim?

R den D ye aldığınızda hemen kapanıyor mu kameranız?

Normalde 20-30 saniye gibi birsüre açık kalması gerekiyor diye biliyorum. Yanaşırken aç kapa yaparak kameraya zarar verilmemesi için

Upvote 0
@bunyamin81 Hayır D ye taktıp kalktığım zaman kamera görüntüsü direk gidiyor fakat bagajdaki logonun kapanması biraz daha sürüyor.

Upvote 0
arkadaşlar benim de hiç geri vitese takmasam bile araç kamerası açılıp öyle kalıyor. aracı kilitlesem de inmiyor haliyle bagaja erişemiyorum.

başına gelen var mıdır ?

Upvote 0
Kodlama ile kameranın açık kalma ya da yapanma süresi değiltirilebiliyor. Vag ustası arkadaşlar konuya daha hakimdir bilgi vereceklerdir..

Upvote 0
Bugun, ilk manevrada açtı ve arkasından tekrar geri vitese (manuel) aldığımda ekranın kara renkte olduğunu ve uyarı işareti verdiğini gördüm. Dolayısıyla logonun açılmadığını fark ettim.Ayrıca bagaj açılmıyor.

Son düzenleme:
Upvote 0
Kodlama ile kameranın açık kalma ya da yapanma süresi değiltirilebiliyor. Vag ustası arkadaşlar konuya daha hakimdir bilgi vereceklerdir..
hocam şöyle, geri vitese alındıgında açık kalma değil dediğim.

normal düz bir şekilde park ediyorum , iniyorum kamera yukarı kalkık halde. bir kaç kere r alıyorum 1 e alıyorum stop ediyorum, artık ne zaman şansa düzelirse.

Upvote 0
benim araba soğukta yine kafayı yedi , aracım aşagıda park halinde kilitli halde. ama bagaj kapağı kamera açıkmış gibi yukarı bakıyor.

yok mudur çözümü ?

Upvote 0
arkadaşlar benim de hiç geri vitese takmasam bile araç kamerası açılıp öyle kalıyor. aracı kilitlesem de inmiyor haliyle bagaja erişemiyorum.

başına gelen var mıdır ?
benim araba soğukta yine kafayı yedi , aracım aşagıda park halinde kilitli halde. ama bagaj kapağı kamera açıkmış gibi yukarı bakıyor.

yok mudur çözümü ?
Arkadaşlar aynı sorun benim aracımda da oldu, ne yaptınız nasıl çözdünüz bu sorunu? Bu haliyle geri vitese takınca kamera çalışıyor ancak hiçbir zaman içeri girmediği için o kısımdan bagaj kapağına su alır elektrik tesisatı çürür dediler.

Upvote 0
Arkadaşlar aynı sorun benim aracımda da oldu, ne yaptınız nasıl çözdünüz bu sorunu? Bu haliyle geri vitese takınca kamera çalışıyor ancak hiçbir zaman içeri girmediği için o kısımdan bagaj kapağına su alır elektrik tesisatı çürür dediler.
Bağlantıları kontrol ettinizmi

Upvote 0
Bağlantıları kontrol ettinizmi
Sabah servise götürdüm, bağlantılarında sıkıntı var mı diye. Söküp baktılar, söylediklerine göre kamerayı çıkarıp tekrar içeri alan mekanizma zorlama sonucu kırılmış. Hırsızlık yapmak için zorlanmış yada başka birisi kendi aracı ile karıştırıp bagaj açılmayınca neden açılmıyor diye zorlamış olabilir. Aracımın rengi beyaz çalıştığım yerde de, oturduğum muhitte de bir kaç tane beyaz golf var yanlış arabanın bagajını açmaya çalışmış olabilirler. Bu arada kamerayı 8 yıldır sorunsuz kullanıyordum.

Diğer bir konuda dün bagaj kapağını, kamera açık olduğu için açamadım. Bagaj kapağını arka koltuğu indirdikten sonra bagaj kapağının iç tarafındaki mandalı, anahtarla kaydırarak açmıştım. Bugün şöyle bir yol olduğunu öğrendim. Anahtar üzerindeki bagaj açma tuşuna uzun basınca bagaj kapağı kilidinden atıyor. Bu esnada kapağı kaldırınca bagaj açılıyor. Başına gelene belki lazım olur.

Bagaja pratik olmasa da ulaşabiliyorum, kamerada çalışıyor ancak yine de en kısa zamanda kamerayı değiştirmem gerektiğini söylediler. Amblem sürekli açık olduğu için oradan bagaj kapağı içerisine girecek su, elektrik tesisatına zarar verir, kapak içerisinde ve tesisatta çürümelere neden olur dediler. Tahliyenin olduğunu söylediğimde, amblemin olduğu kısım sürekli açık olduğu için tahliye yetersiz kalır, o tahliye sadece kameranın açık olduğu 20 saniye içerisindeki girecek suyu tahliye edecek kapasitede dediler.

Son olarak 20.11.2023 tarihinde serviste amblemle birlikte olan kamera ücreti 25 bin TL.

Upvote 0
Merhaba. Logoyu söküp kamera mekanizmasını temizleyip yağlayınız, ardından montajını yapıp deneyiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt