rölantide sallama sorunu

fatihahmet

Üye
İsim
Fatih Ahmet
Herkese merhaba,

Son 1 haftadır aracımda olan ya da yeni başlayan bir sorunu farkettim. 2015 1.6 tdi dsg aracımı sabah çalıştırdıktan sonra ışıklarda beklerken ve rölantideyken arabada hafif titreme ve sallama gibi şeyler oluyor. Daha önce başına gelen ya da bilgisi olan var mıdır?

Merhaba Fatih bey, benim önceki aracımda dizel dsg de aynısı oluyordu. Araçla çevre yoluna çıkın fabrikanın önerdiği 80km hız 4. Vites veya siz 3. Vites te gidebilirsiniz, 15 20 dk aracın partikül miktarına bağlı olarak temizleme işlemi yapacak. Sonrasında araç rahatlıyor. Bursadaysanız buluşmalara bekleriz.

Upvote 0
Merhaba, yorumlarınız için teşekkürler, ilk fırsatta deneyeceğim. Buluşmalara da haberim olduğu taktirde tabi ki katılmak isterim. 

Upvote 0
Merhaba, aynı sorun bende de var. 2013 golf7 1.4 TSİ ACT 140hp. 

ilk başta bende ateşlemeden olduğunu düşünerek aracın ateşleme bobini ve bujileri değiştirdim olmadı

farklı farklı benzin istasyonları ve benzin markalarından benzin aldım  sorun düzelmedi

şimdi sırada motor ve şanzıman takozlarını kontrol ettirip gerekirse değiştireceğim. sonuca göre buradan yorum eklerim....

Upvote 0
Herkese merhaba,

Son 1 haftadır aracımda olan ya da yeni başlayan bir sorunu farkettim. 2015 1.6 tdi dsg aracımı sabah çalıştırdıktan sonra ışıklarda beklerken ve rölantideyken arabada hafif titreme ve sallama gibi şeyler oluyor. Daha önce başına gelen ya da bilgisi olan var mıdır?
Isınınca geçiyor ise normal diyebiliriz. TDI da soğuk havalarda ısınana kadar rölantide titreme olabiliyor.

Upvote 0
Merhaba, aynı sorun bende de var. 2013 golf7 1.4 TSİ ACT 140hp. 

ilk başta bende ateşlemeden olduğunu düşünerek aracın ateşleme bobini ve bujileri değiştirdim olmadı

farklı farklı benzin istasyonları ve benzin markalarından benzin aldım  sorun düzelmedi

şimdi sırada motor ve şanzıman takozlarını kontrol ettirip gerekirse değiştireceğim. sonuca göre buradan yorum eklerim....
Kurumlanma olabilir maalesef. Sonucu merakla bekliyoruz.

Upvote 0
Benzin değiştirme ve @1661 hocamın dediği yöntemi denedim fakat ilk başta tepki vermedi. Sonrasında dsg nin yüksek devre çıkma özürlü olduğundan dpf'te (dizel partikül filtresinde) kurum yapabileceğini söylediler. Bu yüzden yaklaşık 1 haftadır aracı otomatikte değil manuelde yüksek devirlerde kullanıyorum. Sorun neredeyse çözüldü gibi . Tavsiye ederim.

Upvote 0
@fatihahmet o aracınızdaki sallama volant kaynaklı muhtamalen aracınız soğuk ilk çalıştırmada marş motorunu söküp volant diş sayısına bakın kaç tur boşluk mevcut

Upvote 0
@gölkentli benzer bir durumdan volantı değişen arkadaşım var. Sorunu devam ediyor. Ben ise volant değiştirmeden dpf temizleme yaptım sorun çözüldü gibi şimdilik fakat bakıma götürdüğümde soracağım bi baksınlar. Ona göre tekrar buraya yazarım

Upvote 0

Geri
Üst Alt