195/65/15 golf 7 aracima lastik lastik seçimi

İsim
Burak
Arkadaslar 4 adet yaz lastiği alacağım. Benim için en önemli kriter olan konfor yani çakılli ve kötü yolda bunu min. Hissettirmesi daha sonra yakit ve ıslak zemin yol tutuşu minimum B olması.. Fiyat önemli değil. 

Birde ürün markasi olarak değilde modeliyle tavsiye ederseniz mutlu olurum malum her markanın onlarca ürünü oluyor.. 

Arkadaslar 4 adet yaz lastiği alacağım. Benim için en önemli kriter olan konfor yani çakılli ve kötü yolda bunu min. Hissettirmesi daha sonra yakit ve ıslak zemin yol tutuşu minimum B olması.. Fiyat önemli değil. 

Birde ürün markasi olarak değilde modeliyle tavsiye ederseniz mutlu olurum malum her markanın onlarca ürünü oluyor.. 
Konfor odaklı lastik için yumuşak hamurlu lastiklere bakmanız gerekli ancak araç çakıl ve kötü yollarda kullanılıyorsa yumuşak hamurlu lastikler daha çabuk yıpranacaktır.! 

Conti Premium Contact 5 ve yeni çıkan serisi olan Premium Contact 6 piyasa da bulabileceğiniz en konforlu lastiklerin başında geliyor.,

Finlandiya üretimi bulabilirseniz Nokian WetProof güzel lastiktir.,

Michelin Energy Saver, Conti Eco Contact, Michelin Primacy ve (3 kanallı) Goodyear EfficientGrip Performance serilerinden uzak durun, tavsiye eden olursa dikkate almayın derim..

Not: konfor arıyorsanız özellikle Bridgestone ve Pirelli ‘den uzak durun..

Yaklaşık 1 ay önce 205/55/16 CPC 6 aldım, konfor ve yol tutuş memnun edecektir sizi de.

Bende bakıyorum araç üstünde fabrikadan hankook geldi pnları sattım nokian wetproof ve continental premium contact 6 aradında kaldım, yılbaşı indirimi diye fiyatlar yükseldi şimdi inmesini bekliyorum, eski aracım premium contact 5 vardı çok memnundum sanırım continental alıcam.

Bende Continental premium contact 6 alicam sanırım 

@xfree37 hocam continental sert lastik iş 6 lar. Ama Nokian wetproof çok yumuşakmis ben tercihimi Nokian dan yana kullanacağım. Bu arada aracın üstündeki lastiği nasıl sattınız anlamadım 

195 65 15 ebatları olan aracım 2016 martında fabrika cıkıslı contiecocontact 5 serisi ile geldi. 3 yıl 50 km sorunsuz kullandım. 3 yıl sonunda aynı ay içinde birkaç kere patlayınca lastikler, gittim yine ecocontact 6 serisini aldım mart 2019da. Nazar değmesin ben cok memnunum. Bu 6 serisi daha da iyileştirilmiş hali. Etiket değerleri A-Adır. 9 aydır kullanırım, Bi kere bile kaçırma, savura falan yapmadı. Bugün tam 10bin 75 km oldu. Yol tutuş, frenleme vs cok iyi. 

Ben de kesin tavsiye ediyorum. 

Ha bunu almasaydım aklımda dunlop fm800 ve ya hankook ventus prime vardı. 

Ben yazın 17lik premium concact 6, kışık 16lık nokian wrd4 kullanıyorum. Conti'nin ecosunu ve 15" olanı bilemiyorum ama cpc6 sert bir lastik, daha önce 16" cpc5 de kullandım onda da aynı şekilde sert geliyordu. 4 mevsim lastikler (nokian weatherproof vs) normal yazlıklara göre daha yumşak olacaktır ama bitlis gibi bir şehirde yazlık kışlık ayrı kullanmanız daha iyi bence, bütçeniz el veriyorsa kışlık ayrıca alın. Bir de sizin yerinizde olsam çakıllı yol vs. de kullanılıyorsa çok yumşak almazdım, Conti bu konuda yine en iyi seçim olacaktır sizin için 15" için var cpc6 + ts860 yoksa ecocontact6 + ts860  alıp kafam rahat gezerdim. conti ts860 alternatifi de nokian snowproof olurdu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt