Araç dururken motoru kapatın

knncn

Yeni Üye
İsim
Kenan
Merhaba. 2015 1.2 TSİ golf aracımda genelde dururken çıkan eko öneri: araç dururken motoru kapatın uyarısı bugün hareket halindeykende çıktı. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

:D Arac giderken kapatilir mi yahu :D Yil basi eglencesi olsun diye oyle dedim :D

Arac da bilmiyor bence o uyariyi neden verdigini. Elektronik iste, akli karismistir. Gecen de benim medya sistemini actim ama acilis ekrani takili kaldi, tuslar calismadi, radyo oldugu kanalda caldi, sistemi kapattim 3-4 sn sonra ses kesildi : D Sonra bikac kez daha actim kapattim duzeldi :D

Eski pimpirikliligim olsa gece gozume uyku girmezdi noldu acaba diye ama  uyudum ve hatta ruya da gormusumm :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
😃 bende yeni aldım sayılır insan biraz tedirgin oluyor. Mikro şalter hatasıda veriyor zaten p ye alın terk edin diye. Servis taktırmasanızda olur dedi. Kendi haline bıraktım. Dediğiniz gibi elektronik bazen saçmalaması normal sanırım

Upvote 0
Eko önerileri kapatın bence, olmadık yerde ötüp uyarı verip dikkat dağıtıyor. Yok camlar açık gitmeyin yok şu yok bu vs.

Upvote 0
Eko önerileri kapatın bence, olmadık yerde ötüp uyarı verip dikkat dağıtıyor. Yok camlar açık gitmeyin yok şu yok bu vs.
Akü bitik start stop çalışmıyor diye kapattım bu sefer ışıkta her durduğumda eko uyarı start stop u etkinleştirin uyarısı alıyorum start stop u açıyorum aracın enerji htiyacı yüksek yine devreye girmiyor velhasıl zor be allah kimseyi bitik aküyle sınamasın 😬

Upvote 0
Eko öneriler ile start/stop'u kapatırsanız uyarı almazsınız.

Yalnız dikkat edin akü sizi yolda bırakmasın şakası yok çünkü çat diye gidiyor ve marş basmıyor. Benim aracım otoparkta iken çalışmadı uyarı bile vermedi, daha doğrusu ilk uyarısında marş basmadı. Yol yardım gelmeden çalıştıramadım.

Upvote 0
Eko öneriler ile start/stop'u kapatırsanız uyarı almazsınız.

Yalnız dikkat edin akü sizi yolda bırakmasın şakası yok çünkü çat diye gidiyor ve marş basmıyor. Benim aracım otoparkta iken çalışmadı uyarı bile vermedi, daha doğrusu ilk uyarısında marş basmadı. Yol yardım gelmeden çalıştıramadım.
Varta agm taktırmayı düşünüyorum servis mi sanayi mi kararsızım hala.

Upvote 0
@Kysr038 arabaya cam tavan koyup açıldığında sürgülü tavanı kapatın uyarısı da ayrı bir enteresanlık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Akü bitik start stop çalışmıyor diye kapattım bu sefer ışıkta her durduğumda eko uyarı start stop u etkinleştirin uyarısı alıyorum start stop u açıyorum aracın enerji htiyacı yüksek yine devreye girmiyor velhasıl zor be allah kimseyi bitik aküyle sınamasın 😬
Hocam çok bekletmeyin değişin gitsin, nasıl olsa yakın zamanda bitecek. havalar soğudukça sabah çalışmama riski artıyor. 

Ben şunu da farkettim hava sıcaklığı 4 derecenin altına düşünce devreye girmeyen start stop sistemi, 7-8 derecelerde çalışıyor. Yazılımla ayarlamışlar bunu , akü seviyesi düşük olup hava iyiyse start stop sistemi devrede, hava soğuksa devre dışı. Soğukta akü deşarjı daha hızlı gerçekleşir akü bitip de araç yolda kalmasın diye yapmışlar bence.

Bu arada eko önerileri kapatınca diğer hayati uyarılar devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı yok.

Upvote 0

Geri
Üst Alt