Yer Tasarruflu Stepne ile Bagaj Hacmi

ft19 dedi:
ben hüsnü talil yapmıştım, bagajı düşünsem baştan sevdalanmazdım golfe :)

200 küsür bir bagajın olma ihtimali sıfırdır bunu söylemek istedim,

resme falan gerek yok, matematiği buraya yazın yeter,

i30un bagajının giriş açıklığı ile golfünkü farklı olabilir, oraya rahat giren bir malzeme ile bu kıyası yapmak yanlış olur,

zaten madem golfün fabrika verisini dikkate almıyorsunuz, kataloğa yanlış bilgi yazıldığını söylüyorsunuz,

130'unkini nasıl doğru kabul ediyorsunuz onu da anlamadım...

neyse, ben susayım artık...

Murat kardeşim söz sizde...

@silvershadow @yusuf  @Orhan Hoca
Hocam golf 380 lt. polo dediğiniz gibi 280 lt.

Akın hocam yer tasarruflu stepneyle gayet yeterli. ama bebek arabası ve valizin kabasıyla olacak bir iş değil gerçekten.

ben iki çocukluyum ve tüm eşyalarım sığıyor. parça parça poşetlere bölüyorum eşyamı. bagaj kapağı altına da böylece çok eşya alıyor.

aracınızı tam boy setepneyle teslim ederler bence. teslim aldıktan sonra satıp yer tasarruflu bakarsınız yine bayiden.

yer tasarruflu ile sipariş verilmesi noktasında çok defa hatırlatmalarımız oldu. tam boya gerek yok gerçekten.  bagaj çok kullanılmayacaksa tam boyla gelsin tabiki sorun değil.

@golfaşkı
benim sipariş verme gibi bir imkan ve durumum olmadı hiç,  doğuşun elinde  ne varsa razı geldim :)   tam istediğim özelikler oluncada  artık stepneyi  ve  bej döşemeyi sineye çektim :)  

ben yedek lastiğimi lastikçide takas ederim ondan sıkıntı yok ama  yeni alacağım yer tasarruflu stepnenin boyutları ne olmalı ve o  stepneyi alınca direk koyduğumda bagaj büyüyecekmi  ?  ve bagaj tabanındaki o siyah tabaka direkt aşağımı iniyor? bunun bagaj havuzu kullanımına etkisi oluryormu ? ben bagaj havuzu kullanmak zorundayım malum bebek arabasının tekerleri her daim kirli oluyor  kusura bakmayın çok sordum ama bir hatada yapmak istemiyorum :(
bende tam boy stepne var. stepne ile bagaj paspası arasındaki yaklaşık 7-8cm lik boşluğa ıvır zıvırları koyuyorum ve aradaki atıl kalan boşluğu değerlendirmiş oluyorum. yer tasarruflu stepne kullanacaksanız orjinal bagaj havuzu alt bölüme kenarları tam oturmuyor. ayrıca orjinal bagaj havuzu bence kaliteli ve kullanışlı bir ürün değil. hem sert plastik, hemde zemin kaygan. yani ben pişman oldum orjinal bagaj havuzu aldığıma. almamış olsaydım bagaja göre çeşitli yerlerinden kesim yeri olan üniversal kauçuk bagaj havuzu alırdım. eski aracımda vardı ve çok memnundum.
Ya y plasttan almak lazım yada orijinal alman malı olanı almak lazım her ikiside bagaja tam ıturuyor. Birebir ölçü sizin orijinal dediğiniz neden uygun olmadı anlamadım. Ama birde yine bayiide orijinal diye satılan aslında yerli malı dandik ürün var 90 tl onu almamak lazım. Aşman malu olan 121 tl  diperi 90 tl. Y plast premium ürün de 120 tl. Ama y plasttakinde golf yazısı yok

[/quote

bendeki orjinal alman malı ve 120tl ye aldım. normal stepne ile kullanırsanız birebir oturuyor. benim bahsettiğim yer tasarrruflu stepne ile kullanırsanız bagaj biraz şağı iniyor, dolayısıyla bagaj havuzunun kenarları sürtüyor. orjinal ürün sert plastik ve kaygan bir yapıya sahip. kaliteli bir ürün değil bence. bagaja koyduğunuz hafif eşyalar seyir halinde sağa sola kayıyor. kauçuk bagaj havuzu hem esnek, hemde kaygan değil. seyir halinde kauçuk yapısı ve üzeindeki dişlerden dolayı eşyalar yerinden oynamıyor.
Hıı şimdi anladım hocam

Peki şu durumda elimizdeki stepneyi kaça satabiliriz ve yer tasarruflu stepnenin orjinalinin fiyatı nedir?

Bu link u verilen 275 TL lik ürün bizim araçlara uygun mudur? İşimiz i görür mü?

Lastik tamir kiti daha mı iyidir?

Çözüm önerileri üzerine konuşalım.

@Honour81

Hocam 100-150 civarına alırsınız tahminimce. Sizinkini de 200 civarına satarsınız ;)

yusuf dedi:
@Honour81

Hocam 100-150 civarına alırsınız tahminimce. Sizinkini de 200 civarına satarsınız ;)
Eğer öyle ise harika, ben direk takas yapayım. 50 TL de servise kalsın :)

Fakat tahmininiz bana çok iyimser geldi, VW servisinden 100-150 TL ye bir şey almak, hele de yan sanayi olanı 275 TL iken. Bir soralım :)

maniax dedi:
Değerli Onur Hocamın  mail yoluyla paylaştığı modelleme

@Honour81

256 lt mi?  s=o_O
sonuç nedir. neticeye varıldımı bagaj hacmi konusunda. benim aklımada 380lt hacim olarak yer tasarruflu stepne kullanıldığında en alttan (bagaj paspasından) en üste (tavana) kadar olan bölüm aklıma geliyor.

@ft19

Yok hocam o kadar da değil.

Şu an en kötü ihtimal yer tasarruflu ile üstteki kapağa kadar 380LT.

@ft19

Ölçmek lazım ama banada Yusuf Bey in söylediği şekilde mantıklı geliyor. Yani tasarruflu stepne ile zeminden pandizota kadar olan hacim 380 lt. I30 tecrübemlede örtüşüyor. Şu haliyle gerçekten küçük ama tasarruflu stepne söylendiği kadar ekonomik ise kolaylıkla işimizi görecek hale gelecektir.  :)

Bebek arabası sığmayınca benimde bayağı moralim bozulmuştu  :)

modellemenizde girintili çıkıntılı olan yerler yok, o alanların kaç litre olduğunu bilmeden söylediklerinizin bilimsel bir değeri yok, lütfen yanlış ve sadece tahmine dayanan bir bilginin,  şimdiye kadar net ve doğru bilgilerle bezenmiş bu forumun genel yapısını değiştirmemesine dikkat edelim, ilk sayfada hacim hesaplama yöntemini ve global sitedeki verileri yazdım, biri çıkıp da bunları net ve doğru bilgilerle çürütene kadar gerçek budur... bu renk değil far değil, bencesi sencesi yok bunun, net bilgi normal stepneyle 380 litre.

@magic

Girintili çıkıntılı yerlerin olmadığını zaten belirttim, herhalde modeldeki hacime göre oran yapılabilir. Evinize damacana ile su alıyorsanız örneğin, o damacananın hacmi 19 litredir. 380-260=120 litre eder. O girinti çıkıntılara 6 adet damacana sığdırabilirseniz elbette hacim söylediğiniz şekilde olacaktır  :)

Golf tutkunuzu anlıyorum, bende 3 günlük golf sahibiyim ve aracımı seviyorum fakat bu benim gerçeklerle yüzleşmeme engel değil. Bir problemim var ve çözüm arıyorum, onu yok saymıyorum. Çünkü ben yok saydığımda ortadan kalkmayacak, orada duracak. Siz bu şekilde kabul etmek istiyorsanız buyrunuz ediniz.

Ben küçük stepne arayışlarına başladım.

@Honour81

hocam sonuç olarak yer tasarruflu olmayan stepneyle 260 lt mi hesapladınız? ona göre bişey söylemek istiyorum.

@maniax

Hocam arkadaşın söylediği gibi bagajın sağ ve solunda iki adet plastik parça var, onun dış tarafında kalan kısmın pandizota kadar olan hacmi ve çamurlukların üzerinde kalan hacimler hariç evet 260 lt'dir. O kısımları eklersek tahmini 280-290 lt olacaktır, bu son kısım tahmine dayalıdır, özellikle belirteyim..

Honour81 dedi:
@maniax

Hocam arkadaşın söylediği gibi bagajın sağ ve solunda iki adet plastik parça var, onun dış tarafında kalan kısmın pandizota kadar olan hacmi ve çamurlukların üzerinde kalan hacimler hariç evet 260 lt'dir. O kısımları eklersek tahmini 280-290 lt olacaktır, bu son kısım tahmine dayalıdır, özellikle belirteyim..
yok benim yıllardır kullandığım b segmenti punto evo'nun bagaj hacmi 275 lt de o yüzden şaşırdım. yer tasarruflu almamakla hata etmişim o zaman. baya umutluydum golfün bagajı konusunda.  >:

maniax dedi:
@Honour81

hocam sonuç olarak yer tasarruflu olmayan stepneyle 260 lt mi hesapladınız? ona göre bişey söylemek istiyorum.
300 diyelim. 260 sadece ortada kalan bölgenin hesabı.

300 380 hiçbir önemi yok gözümde benim. Bagaj küçük ama i30 ile kıyaslarsam arkadaki diz mesafesi daha iyi.

Sorsanız bagaj mı diz mesafesi mi diz mesafesi derim. Bagajı yılda 2-3 kere tam dolduruyorum ben.

Golfun bagajı küçük bu bir gerçek. Ticari amaçlı bir araba değil keyif arabası ;)

Geri
Üst Alt