Yer Tasarruflu Stepne ile Bagaj Hacmi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf 7 Yer Tasarruflu Stepne ile Bagaj ölçüleri :

Elinizdeki stepne de sahibinden Com veya yer tasarruflu stepne aldığınız yerde satılabilir.

Tam 10 cm taban derinleşiyor

380 olan bagaj kapasitesi 400'ün üzerine çıkıyor ama net rakam bu güne kadar görmedim. Hesaplama yapacak mühendislik bilgim veya programım da olmadığından hacimle ilgili net yanıt vermem imkansız. 

Ancak acemi bir hesaplamayla farkın 70 litre civarında olduğunu söylemek doğru olur böylece 450 litre toplama ulaşır.

Benim acemice hesaplamam sonucu elde ettiğim veri
48DqGA.jpg

Bir mühendis dostumuz modelleme yaparsa tam hacmini de öğrenmiş oluruz.

silvershadow dedi:
Golf 7 Yer Tasarruflu Stepne ile Bagaj ölçüleri :

380 olan bagaj kapasitesi 400'ün üzerine çıkıyor ama net rakam bu güne kadar görmedim. Hesaplama yapacak mühendislik bilgim veya programım da olmadığından hacimle ilgili net yanıt vermem imkansız. 

Ancak acemi bir hesaplamayla farkın 70 litre civarında olduğunu söylemek doğru olur böylece 450 litre toplama ulaşır.

Benim acemice hesaplamam sonucu elde ettiğim veri
48DqGA.jpg

Bir mühendis dostumuz modelleme yaparsa tam hacmini de öğrenmiş oluruz.
Murat hocam 17" stepneye sahip araçların bagajı hiç 380 lt gibi gelmiyor bana.

Teknik verilere yer tasarruflu stepne varken ölçülen bagaj hacmi yazılmış olabilir mi ? Dolayısıyla 17" stepne kullanılınca hacim düşecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
makine mühendisi arkadaşıma sordum, kaba bir hesapla 80-90 lt artacağını söyledi...

460 litreye ulaşan golf sınıfının en büyük bagajına sahip olmuş olur,

Böylece sırf bagaj yüzünden tercihini sedandan  yana kullananlar için de alternatif olur

ancak tabi yer tasarruflu ince bir stepne normal bir stepne gibi uzun süre kullanılmıyor bildiğim kadarıyla

belli bir hızın altında sizi lastikçiye ulaştırmak için bekliyor olacak...

bence yine de stepne yerine lastik tamir kitiyle teslim edilen araçlardan iyidir...

Eski aracım olan Hyundai I30 un bagajı 378 lt. idi (küçük stepne ile). Golf ü teslim aldığımda bagajının ondan ne kadar küçük olduğunu fark ettim. Daha sonra bu konuyu başka bir forumda açtım ve arkadaşın cevabı tahminimi doğruladı. Golf yer tasarruflu stepne ile 380 lt. bagaj hacmine sahip. Benim aracım tam boy stepne ile geldiği için bu haliyle 380 lt. olması imkansız. Bu arada bende makine mühendisiyim.

Üstteki akvaryum şekli golf ün bagajına pek benzemiyor ama alınan ölçüler varsa hesap basit. Tam boy stepne ile bagaj en fazla 310 lt. kadar (Maalesef :(   )..

bu konu tartışmaya açık bir konu değil ki, mesela aracın boyunun kaç cm olduğunu tartışıyor muyuz?

hacim dediğiniz yamuk bir şekilde olsa hesabı herkese açık, kolaylıkla tespit edilecek bir hesaplamadır, burada yanıltıcı bir bilgi verildiğini düşünmek bence imkansız,

bagaj hacmi normal stepne ile 380 litredir, yer tasarruflu stepne ile bizim hesabımıza göre 70 ila 90 litre artar...

@Honour81 hocam madem makine mühendisi bir üyemiz var, hesabı sizden rica edelim, bagaj konusunda tüm gerekli ölçüler var, kendi aracınızda net bir hesaplama yapın da bize söyleyin o zaman...

magic dedi:
bu konu tartışmaya açık bir konu değil ki, mesela aracın boyunun kaç cm olduğunu tartışıyor muyuz?

hacim dediğiniz yamuk bir şekilde olsa hesabı herkese açık, kolaylıkla tespit edilecek bir hesaplamadır, burada yanıltıcı bir bilgi verildiğini düşünmek bence imkansız,

bagaj hacmi normal stepne ile 380 litredir, yer tasarruflu stepne ile bizim hesabımıza göre 70 ila 90 litre artar...

@Honour81 hocam madem makine mühendisi bir üyemiz var, hesabı sizden rica edelim, bagaj konusunda tüm gerekli ölçüler var, kendi aracınızda net bir hesaplama yapın da bize söyleyin o zaman...
Diğer konuda Murat Bey'in paylaşmış olduğu ölçüler mevcut. Burada tek eksik olan, sağ ve sol tarafta plastik ayırma parçalarının ve çamurlukların üzerinde kalan kısımlar. O kısımlar hariç bagajınız 260 LT. Tartışmasız.. Forumda yeni olduğum için maalesef resim eklemeyi beceremedim (/img gibi şeyler çıkıyor, lokalimdeki resmi atamadım).

Mail'inizi paylaşırsanız ilgili resmi memnuniyetle paylaşırım.

Lütfen yanlış anlaşılmasın, kimsenin yanıltıcı bilgi verdiğini söylemiyorum, hesabın hatalı olduğunu söylüyorum.

Yer tasarruflu stepne ile bagaj hacminiz muhtemelen 380 lt olacaktır.

@Honour81 hocam, polo aracım var bagajı 280 litre, siz golfün bagajı tartışmasız (?) 260 litre diyorsunuz, bunu matematikle ortaya koyarsanız ben golf almaktan vazgeçeceğim, bir de gözlük almam gerekecek çünkü demek ki görmüyorum...

çünkü bu değil bagaj akvaryum olsa ek boşlukları saymazsanız 313 litre yapıyor ölçüler de 102-69-74-43...

102 boyun 105 olduğu yerler var, onu bile değiştirseniz 322 litre oluyor, kenarlardaki diğer boşluklarla 380 litreye ulaşacağını düşünüyorum, normal stepne ile....

magic dedi:
@Honour81 hocam, polo aracım var bagajı 280 litre, siz golfün bagajı tartışmasız (?) 260 litre diyorsunuz, bunu matematikle ortaya koyarsanız ben golf almaktan vazgeçeceğim, bir de gözlük almam gerekecek çünkü demek ki görmüyorum...

çünkü bu değil bagaj akvaryum olsa ek boşlukları saymazsanız 313 litre yapıyor ölçüler de 102-69-74-43...
@magic

Siz vazgeçmeyin diye paylaşmayayım diyorum ama yazın mail'inizi göndereyim. :) Buraya ekleyemedim. 260 lt bahsettiğim gibi yanlardaki plastik ayırma parçalarının ve çamurlukların üzerinde kalan boşlukların hesaba katılmamış hali. Onlarıda kabaca eklerseniz buda 280-290 lt olur en fazla.. ölçüleri olsa onuda hesaplayalım :) .

Zaten göz var nizam var, 378 lt bagaj hacimli i30'a rahatlıkla yerleştirdiğim maxi cosy quinny buzz marka bebek arabasını, bu bagaja iterek sıkıştırarak zor yerleştirdim diyorum, bagaj kapağı kapanmadı, zorlayarak kapattım.

Üzücü ama maalesef durum böyle.. Bir arkadaş yan sanayi yer tasarruflu stepne linki paylaşmış, 275 TL gibi bir fiyatı var, ya onu düşüneceğim, yada lastik tamir kiti alacağım.. Bir çözüm bulmak lazım :) .

litre hesabı  bellidir, lakin şu bir gerçekki golfün bagajı küçük !  eğer  bebek arabam ve valizim sığmazsa  yedek lastiği  depoya kaldıracağım, yada  küçük stepne ile takas edermi acaba bayii ?

ben hüsnü talil yapmıştım, bagajı düşünsem baştan sevdalanmazdım golfe :)

200 küsür bir bagajın olma ihtimali sıfırdır bunu söylemek istedim,

resme falan gerek yok, matematiği buraya yazın yeter,

i30un bagajının giriş açıklığı ile golfünkü farklı olabilir, oraya rahat giren bir malzeme ile bu kıyası yapmak yanlış olur,

zaten madem golfün fabrika verisini dikkate almıyorsunuz, kataloğa yanlış bilgi yazıldığını söylüyorsunuz,

130'unkini nasıl doğru kabul ediyorsunuz onu da anlamadım...

neyse, ben susayım artık...

Murat kardeşim söz sizde...

@silvershadow @yusuf  @Orhan Hoca

Honour81 dedi:

Diğer konuda Murat Bey'in paylaşmış olduğu ölçüler mevcut. Burada tek eksik olan, sağ ve sol tarafta plastik ayırma parçalarının ve çamurlukların üzerinde kalan kısımlar. O kısımlar hariç bagajınız 260 LT. Tartışmasız.. Forumda yeni olduğum için maalesef resim eklemeyi beceremedim (/img gibi şeyler çıkıyor, lokalimdeki resmi atamadım).

Mail'inizi paylaşırsanız ilgili resmi memnuniyetle paylaşırım.

Lütfen yanlış anlaşılmasın, kimsenin yanıltıcı bilgi verdiğini söylemiyorum, hesabın hatalı olduğunu söylüyorum.

Yer tasarruflu stepne ile bagaj hacminiz muhtemelen 380 lt olacaktır.
Değerli HOcam;

Ben Amerika'yıyeniden keşfettim.

Yetmedi tapu kadastrosunu da yaptım. :D

Özgür düşünceye saygım var her daim.

Ama aklı başıboş bırakırsanız içinden çıkamayacağı derinlere de dalar kendisinin kazdığı.

Ben de zaman zaman düştüm.

Sağolsun Cenk Hocam'ın uyarısıyla kendime geldim.

Şimdi  Vw'in resmi beyanına yalan dolan diyorsanız orada durup düşünmek gerek.

Bunu ilk fark eden olarak binlerce kullanıcı içerisinde ben varım derseniz.

Sizi tebrik eder ve tüketiciyi yanıltmak gerekçesinin bizdekinden milyon dolar kadar fark olan Avrupa mahkemelerine davacı olun derim..

Ayrıca;

DH forumda polemik yapanları sükunete ve forumun kuruluş amacı olan bilgi paylaşımına yönlendiren o değerli insana anlayışının derinliğinden şüphe duymayacağımdan rahatça söylemeliyim:

Burada inanın kimse kimseyi kandırmaya çalışmaz.

Burada kimse kimseyi kandırmakla bir kazanç veya çıkar elde etmeyeceği gibi egosunu da tatmin etmez.

Burada paylaşılana inanırsınız veya inanmazsınız.

Fakat tartışılamayacak gerçekler vardır ki onlar metrik ölçü birimine göre yaptığım ölçümler hatalı olabilir fotoğraflı olmasa..

Ama fotoğraflara inanmayan bir daha ölçebilir pekala yarım saatini ayırarak.

Autocad ile modellemesini yaparak paylaşırsanız severek kabul ederim bunu..

İlk oluruz sanırım..

@magic

Orhan Hoca dedi:
ben hüsnü talil yapmıştım, bagajı düşünsem baştan sevdalanmazdım golfe :)

200 küsür bir bagajın olma ihtimali sıfırdır bunu söylemek istedim,

resme falan gerek yok, matematiği buraya yazın yeter,

i30un bagajının giriş açıklığı ile golfünkü farklı olabilir, oraya rahat giren bir malzeme ile bu kıyası yapmak yanlış olur,

zaten madem golfün fabrika verisini dikkate almıyorsunuz, kataloğa yanlış bilgi yazıldığını söylüyorsunuz,

130'unkini nasıl doğru kabul ediyorsunuz onu da anlamadım...

neyse, ben susayım artık...

Murat kardeşim söz sizde...

@silvershadow @yusuf  @Orhan Hoca
Hocam golf 380 lt. polo dediğiniz gibi 280 lt.

Akın hocam yer tasarruflu stepneyle gayet yeterli. ama bebek arabası ve valizin kabasıyla olacak bir iş değil gerçekten.

ben iki çocukluyum ve tüm eşyalarım sığıyor. parça parça poşetlere bölüyorum eşyamı. bagaj kapağı altına da böylece çok eşya alıyor.

aracınızı tam boy setepneyle teslim ederler bence. teslim aldıktan sonra satıp yer tasarruflu bakarsınız yine bayiden.

yer tasarruflu ile sipariş verilmesi noktasında çok defa hatırlatmalarımız oldu. tam boya gerek yok gerçekten.  bagaj çok kullanılmayacaksa tam boyla gelsin tabiki sorun değil.

@golfaşkı
benim sipariş verme gibi bir imkan ve durumum olmadı hiç,  doğuşun elinde  ne varsa razı geldim :)   tam istediğim özelikler oluncada  artık stepneyi  ve  bej döşemeyi sineye çektim :)  

ben yedek lastiğimi lastikçide takas ederim ondan sıkıntı yok ama  yeni alacağım yer tasarruflu stepnenin boyutları ne olmalı ve o  stepneyi alınca direk koyduğumda bagaj büyüyecekmi  ?  ve bagaj tabanındaki o siyah tabaka direkt aşağımı iniyor? bunun bagaj havuzu kullanımına etkisi oluryormu ? ben bagaj havuzu kullanmak zorundayım malum bebek arabasının tekerleri her daim kirli oluyor  kusura bakmayın çok sordum ama bir hatada yapmak istemiyorum :(

Geri
Üst Alt