Jump to content

Recep Gül

Üye
 • İçerik sayısı

  385
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  9

İtibar Etkinliği

 1. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by Crazy84 in Star stop   
  Merhaba,
  Klima açık kullanım yapıyor iseniz Start Stop çalışmıyor olabilir.
  Klima değerleri belli seviyelere ulaşında Start - Stop çalışır buda extra bir not olsun.
 2. maviplanet liked bir konuya yazdı : by Recep Gül in VAG Kablosu gidici mi?   
  @DoğanARABACI Yazmak için dosyaları hazırlıyordum.

  Kablo satıcısı ile iletişime geçip karşılaştığım hataları yazdım  ve ne gibi bir yol izlemem gerektiğini söyledim. Ben kablonun bozulduğunu düşünerek Yeni kablo istedim gerekirse ücretini ödeyerek tabii. 
  İnanın aliexpress'deki kadar müşterisiyle anında ilgilenen  bir firma daha görmedim. Amazon bile 2 iş günü süre istiyor. Herneyse Satıcı bana bir program gönderdi ve bu program ile kabloyu flash'lamamı söyledi. Gönderdiği programın içindede zaten "NASIL YAPILIR" videosu var. 
  Adımları aynen izledim ve çalıştı. Şuan normal bir şekilde kabloyu kullanabiliyorum.

  Tabii ki programı burada paylaşıyorum umarım aynı sorunu yaşayan, artık bir çözüme kavuşmuş olacak.

  VCDSLoader_v7.0Full--18.9 -Flash
  Rar şifresi: www.golftutkusu.com
  Dediğim gibi arkadaşlar NASIL YAPILIR videosu dosyanın içinde var. Link silinirse beni etiketleyip uyarabilirsiniz. Yeniden Upload ederim.

 3. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by 1661 in RedLINE AGK81   
  Selam arkadaşlar,
  2014 model comfortline 1.6 tdi dsg golfümü satarak ve bu sefer daha bilinçli bir arayışla yeni golfümü buldum
  özellikleri:
  2016 model (2017 çıkışlı)
  30.000 km de 
  1.4 motor 125 bg.  dsg şanzıman
  cam tavan
  anahtarsız giriş-çalıştırma
  geri görüş kamerası
  fabrikasyon r-line
  pek bilinmeyen Salvador 18 jant ve spor süspansiyon
  yetkili servis bakımlı ve doğuşta cam filmi uygulanmış
  golf r ayna kapakları 
  golf r pedal takımı 
  ilerleyen günlerde planladığım eklemeler olacak.
   
 4. brsbykr liked bir konuya yazdı : by Recep Gül in VAG Kablosu gidici mi?   
  @DoğanARABACI Yazmak için dosyaları hazırlıyordum.

  Kablo satıcısı ile iletişime geçip karşılaştığım hataları yazdım  ve ne gibi bir yol izlemem gerektiğini söyledim. Ben kablonun bozulduğunu düşünerek Yeni kablo istedim gerekirse ücretini ödeyerek tabii. 
  İnanın aliexpress'deki kadar müşterisiyle anında ilgilenen  bir firma daha görmedim. Amazon bile 2 iş günü süre istiyor. Herneyse Satıcı bana bir program gönderdi ve bu program ile kabloyu flash'lamamı söyledi. Gönderdiği programın içindede zaten "NASIL YAPILIR" videosu var. 
  Adımları aynen izledim ve çalıştı. Şuan normal bir şekilde kabloyu kullanabiliyorum.

  Tabii ki programı burada paylaşıyorum umarım aynı sorunu yaşayan, artık bir çözüme kavuşmuş olacak.

  VCDSLoader_v7.0Full--18.9 -Flash
  Rar şifresi: www.golftutkusu.com
  Dediğim gibi arkadaşlar NASIL YAPILIR videosu dosyanın içinde var. Link silinirse beni etiketleyip uyarabilirsiniz. Yeniden Upload ederim.

 5. forzaGilles liked bir konuya yazdı : by Recep Gül in Yeni 2020 Golf 8 MK8   
  Depo kapağı mı diyeyim, elektrik giriş kapağı mı diyeyim, sol önde mi? 
 6. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by AhmetCakmak in Yeni 2020 Golf 8 MK8   
  Evet hocam şarj kapağı sol önde artık. Vag grubunda ilk olarak Audi modellerinden eTron ile başladı sanırım. 

 7. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by armando in Yıkama Sonrası "FREN BALATALARINI KONTROL EDİN" Uyarısı Hk.   
  @HONEY yerel bir servisi gidip,balataları söküp yeniden taksınlar,tazzikli su yerlerini oynatabiliyor ve bu hatayı veriyor,en azından bende öyle oldu. 4 balatayı söküp taktıktan sonra ,hata otomatik olarak silinmişti.
 8. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by berko23 in İşte Benim Golf'üm.   
  Bizde highline yok 🤦🏻‍♂️

 9. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by bcaksk in Vcds 18.9 programı ihtiyacı   
  Aşağıdaki mesajda bulabilirsiniz;
   
   
 10. aaron liked bir konuya yazdı : by Recep Gül in Vcds 18.9 programı ihtiyacı   
  Hocam bana mesaj olarakta yazmışsınız şimdi gördüm, birkaç hafta evde değilim, maalesef paylaşamıyorum. 
  Şuradaki siteden deneyin indirmeyi. Ayrıca forumda bi arkadaş paylaşmıştı ama şuan bulamadım çünkü bi konunun altında paylaşmıştı. 
  Adminlerim iz belki bulabilir
  http://blog.vxdas.com/vcds-software-v18-9-1-free-download-and-install-guide/
 11. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by bf417 in İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...   
  @Recep Gül avrupada 25 yıl neredeyse sıfıra yakın faizli ev kredisiyle ev sahibi olabilirsiniz siz de sanırım avrupada yaşıyosunuz, büyükşehirlerin emlakları tüm dünyada ateş pahası, 28 AB ülkesinden bulgaristan romanya gibi ülkeleri çıkarırsanız alım gücü insan hakları demokraside yanlarına yanaşamayız .
   
 12. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by akd33 in İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...   
  @agacmalzeme  Hocam  her şeye asgari ücretler üzerinden bakarsak yanılırız ekonomide kişi başı gelir ve ekonomik katma değer önemlidir bu anlamda bizim ülkemiz zaten onlardan geride bu geri olan duruma göre kıyaslama yaparak devletimizin çokta haksız olmadığı kanısındayım.( bu Ötv ve KDV ) her hükümet için ülkemiz gelişene kadar matbu bir ödeme aracıdır bu hükümetlere göre de değişmez çünki gelir gider dengesinde açık veren ülkelerin kaderidir bu bize özgü değil sadece) burada bir doktor 50 binde kazanıyor 100 binde 20 binde Almanya’da en iyi doktor Türkiye’de orta halli bir doktordan az kazanır  o zaman oradakiler de bizim doktorlara göre fakir mi dememiz lazım yada mühendisler orada çok kazanır ama aynı ayar ve düzeyde iş yapan Türkiye’de nerdeyse yarısı kazanır. Ayrıca birde şöyle bakarsak daha oturur kafamızda orada aldığı 1700 küsür Euro nun kamını kiraya verir kaçına ne kadar un alır ne kadar şeker alır veya otobüse biner trene binerse ne kadar öder veya günlük yaşamda harcamak zorunda kaldığımız şeyler için ne kadar ödemek zorunda kalır diye bir hesaplama yaparsak orada da bu dediklerimi aynen görürsünüz. Ayrıca Türkiyede hiç bir asgari ücretli sadece asgari ücretle geçinmez ek geliri veya işi vardır.( köyünde  Bağı  bahçesi veya ticari işleri ,esnaflık vb ) ama Almanya’da böyle bir durum ekstrem örnekler dışında yoktur. Hatta böyle bir şey tespit edilirse vergi be diğer cezalar da ağırdır burada Türkiye’de kaç asgari ücretliye senin şu kadar ek gelirin var şukadar vergi ödemek zorundasın deniliyor adam 2. El araç satıyor annesinin babasının eşinin üstüne yılda 6 tane satsa 1 yıllık asgari ücrete değer kazanç sağlar ve hiçbir engel yoktur ya Almanya da vergi denen şey öyle kolay kaçırılmaz nerde ne yaparsan kayıtlıdır ve ona göre hesabını ödersin devlete o nedenle kıyaslarsak gelişmiş ülke gelişmemiş ülke arasındaki farklara göre her durumun kendine göre avantajı var bu anlamda Türkiye de olmak bir çok açıdan da avantajlı.özetle  Benim anlatmak istediğim kuru güçlü olan ve gelişmiş ülkeler de de araçlar pahalı artık araçlarda bile  Gelişmiş bir Almanya da alınan golfün fiyatı ile Türkiye de satılanı kurbazlı eşler ve karşılaştırırsak aslında Almanya da kendi ürettikleri araçları kendi vatandaşlarına bize göre daha pahalıya sattığını anlarız.. onun İçin hem Türkiye’de hem Almanya’da yaşamı bilen orta gelir bir kişi olarak bu deneyime sahip killer ile görüşerek kıyaslama yapmanın daha sağlıklı olacağı kanısındayım.
 13. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by agacmalzeme in İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...   
  @akd33 ustam hesaplarınız da hatalar olduğunu düşünerek yazayım dedim yanlış anlamayın polemik için değil. Dediğinizi tersini söylemek durumundayım siyasi politikalar (devlet demek istemiyorum) yüzünden vatandaşa haksızlık yapılıyor. Almanyada asgari ücret 1557 € haftalık çalışma saati ortalama 35 saattir bu ücreti haketmek için saatte 11 € kazanırsınız 2019 model ortalama bir golf 35000€ dersek hans golf almak için 3200 saat çalışır. Türkiye'de asgari ücret 2020 TL haftalık çalışma saati ortalama 48 saattir bu ücrete hak etmek için saatte 10 TL kazanırsınız 2019 model golfe 200.000 TL dersek Mazlum Golf almak için 20000 saat çalışır vergilere gelirsek Türkiye'de doğrudan ve dolaylı vergilerin ortalaması yüzde altmışı geçer Buradan hesapla Türkiye'de yaşamak ve araç almak gerçekten zordur. Almanya'da ev kirası 750 euro İstanbul'da ev kirası ortalama 1500 TL yine Türkiye'de kiralar almanyadan dahada pahalıdır.
 14. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by fanajal in İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...   
  Diyor ki :Yeni torbido tamamen dokunmatik.Hibrit motor teklolojisi motor seçenekleri arasinda bulunacak.On tasarim kaput çizcileri değişmiş.Arka tasarima GOLF yazısı konumlandirilmis.Kisacasi benim anladigim Golf bu versiyonunda daha da fazla ben buradayım diye bagirmak istemis.Rap tabiriyle Mekanin Sahibi Geri Geldi demek istemis.Bakalim fiyat olarak donanim olarak neler sunacak.Yeni A serisinin mağrur bakışları karşısında Yeni Golf daha agresif daha sportif duruyor...
 15. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by İhsan Dinç in İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...   
  Arkadaşlar bu görüntüler derleme olarak tüm yayınlanan fotoğraflar, kamuflajlı görüntüler ve sarı gizli çekim fotoğraflardan toparlanıp oluşturulmuş. %95-97 benzer ama hala tam gerçek araç fotoğrafları değil. Stopların bu kadar köşeli değil hafif estetik bir geçişi olacağını göreceğiz. Ön tampon alt ızgara çok çok az daha estetik olacak. İç görseller direk gizli çekimlerin yerleştirilmesi.
  Bu arada kesinlikle MK8'in güzel olduğunu iddia etmiyorum  Sonuç olarak bu araç artık tamamlandı ve satışa sunulacak. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ancak net bir konu var ki araçlarımızın değeri artacak. MK8 fiyatları mevcut fiyatlardan mutlaka yüksek olacak. Golf almak isteyenler ikinci el araçlara yönelecek ve sıfır araçla aracını değiştirmek isteyenler Golf 6'dan Golf 7'ye geçiş kadar fazla olmayacak. (Hem ekonomik şartlar hem de tasarımdan dolayı).
  Zevkler ve renkler tartışılmaz ama teknolojik iyileştirmeler ve yeniliklerle birlikte Golf 8 mutlaka yine sınıf lideri olacak ve çok ulaşılmak istenen araç olacaktır. (Golf 7'nin çıktığında yaptığı etki kadar değil)
  Bekleyip hep beraber göreceğiz. Zaten gerçek fotoğrafları görmemize çok az kaldı.
   


 16. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by akd33 in Golf vs. Civic   
  Bu konuda hem civic hatchback kullanıcısı hemde 5 aylık golf dsg kullanan birisi olarak söyleyebilirim ki iki araçta gerçekten güzel. Standart en full donanımlar üzerinden konuşacak olur isek golf civice göre iç ve dış hacim olarak daha küçük bir araba. Malzeme ve işçilik olarak ise golf bir tık üstte yol sürüş ve tutuş açısından diyebilirim ki konfor açısından golf çok iyi bir araç çukur darbe hissettirmiyor ama spor sürüş ve virajlar direksiyon tepkimesi vb olayda civic bence bariz bir şekilde iyi bir araba golf aldıktan sonra diyebilirim ki bu araçta tek eksik bu hızlı ve viraja girerken her daim civic i arıyor insan ben seçenek olmadığı İçin alamadım golf te ama alçak yaylar ve 18 inç jant ve lastikle aynı seviyeye gelirlermi bilemiyorum. İnş öyle bir golf kullanırsam bu konuda deneyimi mi de iletirim. Burada bazı arkadaşlar Japon arabalarını çok küçümsemişler ama bence Japon’lar Almanlar kadar mühendislik araç güvenliği vb konularda dünyada en iyilerden o nedenle iki araçta gerçekten güzel. Şanzıman konusuna gelince bende Honda İçin dizel manuel vites var ve ilk kalkış çok ağır ve hantal golfte manuel vites nasıldır bilmiyorum ama 1.5 Tsı dsg ile kıyaslanamaz. Fakat Honda’nın zdf 9 ileri dizelini de kısa bir süre sürmüş birisi olarak bir BMW ve Mercedes otomatik vites kullanıyor havası verdiğini ve dsg kadar seri olduğunu ama dsg den farklı olarak da sürdüğünüzü daha sert hissettirdiğini hatırlatmak isterim o nedenle otomatik olarak serilikte dsg yi geçemez belki ama sürerken spor sürüş hissi ve ve aynı anda serilşkte zdf 9 ilerinin hakkı yenmemeli.. Başka marka araçlarda kullanmış birisi olarak golf ve civic hatchback in yerleri çoğu araçtan farklı bende o nedenle arabalarımızı sürüyoruz ama diğer arabalardan şöyle iyidir böyle iyidir demek için her aracı ortalama en az bir kaç ay kullandıktan sonra karar vermenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum ama fren mesafesi ve duruş şekli ilk sıfır araç için her yönüyle o aracın tam kalitesini gösterir açıkçası golf bu konuda çok iyi bir araba bastığın an olduğu yerde nerdeyse hissettirmeden duruyor Honda da bu konuda iyi ama golf kadar iyi diyemem ama olaki Egeaya falan binerseniz bu ve benzer durumlar hiç iyi değil bence. Her marka ve modelin aynı sınıftaki araçlarında biribirine üstünliklerinin mutlaka olduğu kanısındayım ama önemli olan aracınızı kullanırken aldığınız keyf ve o an hissettirdiği duyudur. Golf bu konuda bir çok yönüyle iyi bir araç.


  Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
 17. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by AhmetCakmak in Orjinal R Line Tampon takımı arıyorum   
  @TurmericGolf GMG garage'ye sorabilirsiniz.
 18. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by Yavuz60 in Spacer takmayı düşünüyorum, zararı var mı?   
  Buda fikir olmasi acisindan bir golf.

 19. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by Savatage in Golf vs. Civic   
  youtube da  izlenme counter sayacı üzerinden reyting yapıp paraya para katan hiçbir vatandaşı önemsemiyorum . İsterse golfe oscar altın portakal grammy versin. 
  belkide ben böylesine sudan ucuz bir "meslek" üzerinden para kazananlara kıl oluyorumdur.
  yukarıda golf civic karşılaştırmasında civic'e verdiği  her  +++ plus  not için honda'dan kimbilir ne kadar avans aldı ? 
  birde  TR için şu gerçek var 
  passat denen ve golfün satışını ikiye katlayan bir durum varken (golf satışlarını çalıyor diyebiliriz)
  ayrıca kimse Passat geniş araç sınıfı farklı demesin, Avrupada golf passatı 2 ye katlarken birtek TR de passat golfü 2 ye katlıyor. 
  civic yanıbaşında Accord denen ve satış patlamaları yapan bir araç olmadan ,,,  civic 'in satışları için ehhhh diyebiliriz.  
 20. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by kickergls in Golf vs. Civic   
  golf ile tanışmadan önce civic favorimdi .arka yolcuların inip binme zorluğu,arka klima çıkışı olmaması,arka kol dayama olmaması,içinin ferah değilde basık olması ve en önemlisi pazara yeni girmiş olması nedeniyle elemiştim
  gördükçe beğenirim ama sonuçta iyiki golf almışım derim
  eleman a gelince takip ederdim ama yukarda arkadaşında dediği gibi apaçiliğinden bıraktım
  yani bir yola çıkıyor arabayı zorluyor savrulmuyorsa iyi arabadır bana göre tek etmen o değildir
   
  bu konuda Doğan Kabak ı tek geçerim 
 21. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by yusuf in Golf vs. Civic   
  Ben baştan sona izledim bu videoyu. Çoğu şeyde haklı olduğu noktalar var ama biraz taraflı test olmuş gibi. 
 22. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by ahmet306 in Golf vs. Civic   
  Yahu Golf 7 2012 yılında çıkmış araç, bu kasa Civic ise 2016. arada tam 4 sene fark var. onu geçtik bu eleman genel olarak apaci. civic değil hangi aracı golfle kıyaslarsa onu daha çok beğeniyor, buna Leon dahil
 23. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by Serkanasn in Golf vs. Civic   
  Focus Astra neyse de Civic ve Auris ile kıyaslayıp birde bu arabaları Golften daha iyi gösterebilmek çok büyük başarı.
×
×
 • Yeni Oluştur...