Jump to content

bf417

Üye
 • İçerik sayısı

  890
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  6

İtibar Etkinliği

 1. Bülent Arasıler liked bir konuya yazdı : by bf417 in Cruise Control(CC); yani Hız Sabitleyici nasıl kullanılır?   
  Golf 7 lerdeki hız sabitleyici hızı yokuş aşağıda tutmuyor hızlanıyor ve saçma bir sistem, golf 5 comfortline aeacımda hız sabitleyici koldandı ve yokuşlarda frenleme yapıyordu bunu diskler vasıtasıyla mı yoksa diferansiyel ile mi yapıyordu bilmiyorum ama 1 km bile ileri gitmiyordu, alın size geriye giden bir özellik 😱
 2. guvenc liked bir konuya yazdı : by bf417 in Dizel partikül filtre uyarısı   
  Araçla çevre yoluna çıkın fabrikanın önerdiği 80km hız 4. Vites veya siz 3. Vites te gidebilirsiniz bu ikaz sönesiye kadar 2500 hatta 3 bin devir sürün 15 20 dk aracın partikül miktarına bağlı olarak temizleme işlemi yapacak, arada yapmıştır fakat siz hep yarıda kesmişsiniz kritik grama ulaşınca böyle uyarı verir.
 3. Golftdi liked bir konuya yazdı : by bf417 in Dizel partikül filtre uyarısı   
  @Golftdi 45 dk yüksek devirle gezmişsiniz bu aracınızın motor içindeki kurum, egr valfi ve partikül filtreniz için kısacası motor sağlığınız için faydalı bir gezinti olmuş. Bu yüksek devirde motor ve egzoz sistemindeki kurumların bir miktarı partikül filtresinde takılır bir miktarı da tutunamayıp dışarı kül olarak atılır. Sizin burada bilmeniz gereken şey pasif jenerasyonun ne zaman gerçekleştiği. 1.6 tdi motorun devir aralığı normal şartlarda kış, klima kompresörü çalışmıyorsa, rölantide 1000 devirin altında olur, 700ler 800 ler civarı ancak pasif rejenerasyon işlemi başladığında aracın deviri 1000 devir olur buradaki amaç aracın egzoz sistemini yüksek sıcaklıklara çıkarıp bunlar 400 500 derece sıcaklıklardır, filtrede biriken partikülleri nitrojen oksite ve karbondiokside çevirip gaz olarak atılmasıdır. Siz sürekli kısa mesafe kullandığınız için partikül temizliği başlıyor ama yarıda kesiliyor başlıyor yine yarıda kesiliyor böyle olunca partikül oranı sürekli birikiyor ağzınızdan nefes aldığınızı fakat burnunuzun tıkalı olduğu için veremediğinizi düşünün, ilerleyen süreçte filtre veya egr tıkanırsa masrafı hiç söylemeyim, aracınız uyarı veriyor temizlik başlatmak istiyor. Akşam yakıt almışsınız ve uyarının gittiğini söylemişsiniz normal şartlarda uyarı verdiyse doluluk oranı fazladır ve her kontak açma kapamada uyarı ekranda görünür ama sizin uyarının kontak ekranında görünmemesi bir önceki kapamadan önce biraz temizlikle kritik seviyenin altına düşmenizden kaynaklı o oran yakalanınca yine uyarı alacaktınız. Rakamları örnek veriyorum şu an sizin aracınızın temizken partikül gramı 10 gr 250 km sonra 20 gr oluyor pasif rejenerasyon başlıyor ta ki 10 gr kadar düşene kadar, partiküller yakılıyor devir saati 1000 vs ama siz eve 5 km sonra varıyorsunuz 20 den 17gr düşüyor bu durum tekrar ede ede 30 gr çıkıyor kritik uyarı seviyesi ekranda yazı çıkıyor. 
  Yazı uzadı baya neticeye gelirsek 😬aracınızın devir saatini arada kontrol edin klima hariç 1000 devirse media ekranında start stop ekranına gelin motorun çalışması gerekli uyarısı varsa klimayı kapattınız yine 1000 devir ve start stop devreye girmiyorsa rejenerasyon vardır az gezin devir saati 1000 in altına düşünce garajınıza çekin. 
  Aracınızda start stop devreye girmiyorsa akünün şarjı azalmıştır akü sağlamsa dinamo şarj eder start stop devreye girer, klima kpmpresörü için çalışır ortam sıcaklığı ayarlanır start stop devreye girer, rejenerasyon olur motorun çalışması gerekli yazısı çıkır bitince devreye girer.
 4. SCC liked bir konuya yazdı : by bf417 in Dizel partikül filtre uyarısı   
  Dizel ekonomisine bir örnek daha 😬
 5. bf417 liked bir konuya yazdı : by lullabies in Beyaz golf için rotüş boya seti buldum   
  @bf417 https://www.hepsiburada.com/ztech2/cizik-gidericiler-c-20035740
  Bu ürünü kullandım fena değil memnun kaldım.
 6. AhmetCakmak liked bir konuya yazdı : by bf417 in 2020 Yeni Golf 8 GTI Kameralara Yakalandı   
  Yol tutuş nasıl acaba kasayı boşverin ahmet bey inş yine testlerde  focus kedinin fareyle oynadığı gibi oynamaz.
 7. Golftdi liked bir konuya yazdı : by bf417 in Dizel partikül filtre uyarısı   
  Araçla çevre yoluna çıkın fabrikanın önerdiği 80km hız 4. Vites veya siz 3. Vites te gidebilirsiniz bu ikaz sönesiye kadar 2500 hatta 3 bin devir sürün 15 20 dk aracın partikül miktarına bağlı olarak temizleme işlemi yapacak, arada yapmıştır fakat siz hep yarıda kesmişsiniz kritik grama ulaşınca böyle uyarı verir.
 8. Neogolf61 liked bir konuya yazdı : by bf417 in Beyaz golf için rotüş boya seti buldum   
  Arkadaşlar ön tamponda bir kaç çizik mevcut aracjm 2015 opak beyaz sanırım kodu lc9a yanlışım varsa düzeltin. Böyle bir ürün buldum daha önce alan var mı tavsiye eder misiniz.

 9. SCC liked bir konuya yazdı : by bf417 in Mazotu shellden mi bp den mi opetten mi almalıyım?   
  @Zibdis shell vpower ın setan oranı yüksek daha az vuruntulu çalışır kül oranı ve viskozitesi düşüktür bu nedenle daha az km yaptırır. İddia ediyorum şu anda türkiyede tdi motor için alınabilecek en iyi yakıttır.
  Not : ankara eskişehir yolu 275 km de shell istasyonu işletiyorum yolu düşenleri beklerim. Wc lerimiz temizdir. Herkese iyi bayramlar dilerim. 
  İroni içerir.
 10. Unicorn55 liked bir konuya yazdı : by bf417 in Yakin mesafede aracı stop ettikten sonra fanin çalışması.!   
  2 kuruş tasarruf yapayım derken 5 kuruş harcamak 
 11. mmartins liked bir konuya yazdı : by bf417 in 2016 1.2 tsi dsg comfortline hatasız aracım ne kadar eder..   
  Öncelikle iyi satışlar dilerim aracınızın piyasa değeri 105 - 110 arası ben olsam 105 in aşağısına vermem.
 12. bf417 liked bir konuya yazdı : by windshear in Stockholm'den Sevgiler   
  Gectigimiz cuma gunu 22900 km de dusuk yag uyarisi verdi arac.
  Ilk bakim 30bin kmde. Her ne kadar servis/bakim anlasmam olsada yag eksilmesindeki yagi kendim ödemem gerektigini söylediler. VW her yerde VW! 
  Servise gittim, aldim ve 500ml ekledim.
  Su anda kontrol ettigimde ortada duruyor.
  7 bin km bakim var. Kalan 500 depoya kaldirdim. Artik bir daha eksiltirse ekleyecegim.

 13. bf417 liked bir konuya yazdı : by forzaGilles in 2016 Golf7 1,6 TDI 21700km. de 3 ncü periyodik bakım   
  Mazot filtresi için konuşacak olursam; ben de ilk değişim esnasında araçtan çıkan “fabrikanın taktığı” mazot filtresinin Mann marka (kısa tip) olduğuna şahit olmuştum., 
  Şimdi yetkili servise gitseniz takacakları filtre (uzun tip) Ufi markadır., 
  Alman araçlarına filtre üreten Mann, Mahle, Hengst gibi önde gelen alman menşei filtre üreticilerinden., Mahle ve Hengst firması bizim araçlar için uzun tip filtre üretiyor., Mann ise kısa tip üretmeyi tercih etmekte., bu 3 firma arasında Mann firması Mahle ile birlikte belki de dünyanın en iyi ve en büyük filtre üreticisi diyebilirim., hemen ardından Hengst gelir.,
  Şimdi Mann firması kısa tip üretiyorsa mutlaka bir bildiği vardır., filtre üretiminde dünya devi bir firmadan bahsediyoruz., fabrikada üretim esnasında bu kısa tip filtreyi takıyorsa elbet onunda bir bildiği vardır., 
  Ustanın dediği filtrenin altında kalan boşluktan yakıt süzülse ne olur., süzülmese ne o olur., O çok bilmiş ustaya bir sorun; filtrenin altında kalan o mazot tekrardan filtrenin içinden geçmeden motorun yanma odasına girme ihtimali var mı..? Diyee sorun bakalım., ben cevap vereyim mümkünatı yok..!!! 
  Ustanın araca koyduğu Castrol GTX denilen yağ yarı-sentetik 2.kalite bir yağdır., Bizim Golf’ler dahil yeni nesil tüm araçlar “tam sentetik” yağ kullanırlar., ayrıca koyduğu o yağın vw normlarına uygun değildir., vw onayı yani tdi motor için gerekli olan VW507.00 onayı da yoktur., Özetle ustanın koyduğu yağ aracınıza uygun olmayan bir yağdır.. 
  Size tavsiyem mümkün olan en kısa sürede yağı (yağ filtresi) ile beraber değiştirmezi öneririm., yanlış yapılan bu işlemde sadece yağı değiştirmek yanlış bir yöntem olacaktır., yağ filtresi de değişmesi gerekir..!! 
  Bu arada kendine usta diyen o şahıs umarım aracın yağ kapasitesini biliyordur., kaç litre motor yağı koydular biliyormusunuz..?
  Castrol’de aracınız için uygun olan yağ; 
  Castrol Edge LL 5w-30 
  Diğer uygun yağlardan bazıları; 
  Liqui Moly TopTec 4200 LongLife III 5w-30 
  Motul 8100 X-Clean+ 5w-30 
 14. SCC liked bir konuya yazdı : by bf417 in MİCHELİN Mİ BİR DAHA ASLA   
  @slck ilk iki rakam hafta, son iki yıl oluyor, 2016 şubat üretimi.
 15. slck liked bir konuya yazdı : by bf417 in MİCHELİN Mİ BİR DAHA ASLA   
  @slck ilk iki rakam hafta, son iki yıl oluyor, 2016 şubat üretimi.
 16. Yigit3735 liked bir konuya yazdı : by bf417 in MİCHELİN Mİ BİR DAHA ASLA   
  @slck ilk iki rakam hafta, son iki yıl oluyor, 2016 şubat üretimi.
 17. slck liked bir konuya yazdı : by bf417 in MİCHELİN Mİ BİR DAHA ASLA   
  Bridgestone lastiklerin etiketine yapıştırılması gereken not;
  Taksici değilseniz lütfen bridgestone ile takip mesafesini arttırınız.
 18. caglar_61 liked bir konuya yazdı : by bf417 in Yeni alınan araba hakkında yardım   
  @Kaaancark kazanın olmadığına emin misiniz, youtube da tarcanları bir izleyin derim araç çukura dahi düşse hava yastığı açabilir. İst veya gebze taraflarındaysanız tarcanlara baktırın derim. Araçta taş izi bile yok hava yastığı tamirli kemerler dirençli ön panel kaplama videosu var.
 19. bf417 liked bir konuya yazdı : by Kaaancark in Yeni alınan araba hakkında yardım   
  @bf417 teşekkürler hocam yarın ilk işim uygulamak olucak valla ben de merak içerisindeyim ne çıkacak ne olacak neden söküp taktılar
 20. SCC liked bir konuya yazdı : by bf417 in Golf 8 kamuflajlı haliyle kameralara yakalandı [ GOLF 8 ANA KONU ]   
  @ogzogz aynen bundan 27 yıl önce sene 1992 tofaş sayesinde dijital gösterge vardı, makyajlı passatta hala yok yüksek alman kazıklamasının geldiği son nokta😀
 21. SCC liked bir konuya yazdı : by bf417 in Golf 8 kamuflajlı haliyle kameralara yakalandı [ GOLF 8 ANA KONU ]   
  Evet golf 8 in beklenen yeni konsolunun fotoğrafını almanyada vw fabrikasında çalışan amcoğlu gizlice çekmiş ben beğendim sizi bilmiyorum.
   

 22. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by bf417 in İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...   
  @Recep Gül avrupada 25 yıl neredeyse sıfıra yakın faizli ev kredisiyle ev sahibi olabilirsiniz siz de sanırım avrupada yaşıyosunuz, büyükşehirlerin emlakları tüm dünyada ateş pahası, 28 AB ülkesinden bulgaristan romanya gibi ülkeleri çıkarırsanız alım gücü insan hakları demokraside yanlarına yanaşamayız .
   
 23. bf417 liked bir konuya yazdı : by lasttohit in İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...   
  Sevgilisini ilk defa makyajsız görmüş biri gibi hissettim, ancak bu kadar kötü yapılabilirdi herhalde  
×
×
 • Yeni Oluştur...