Jump to content

mustafacagri

Üye
 • İçerik sayısı

  446
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

İtibar Etkinliği

 1. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by AhmetCakmak in Golftutkusu Hesaplama Araçları   
  Merhaba dostlar. 
  Taşıtlarla ilgili çeşitli hesaplama araçlarını forumumuzda yayınlayacağımızdan bahsetmiştim bir konuda. Henüz hepsi bitmedi ve çok kapsamlı olmasa da ilk hesaplama aracını yayına alma vakti geldi sanırım.
  Jant ya da lastik değişiminde eski ve yeni lastiğin boyut değişim oranı epey önemli. Bu yüzden lastik ölçüsü hesaplama aracı tek tek hesaplamak yerine epey işe yarıyor. 
  İlgili alanlara mevcut ve yeni lastiğin boyutunu girerek değişim oranını görebilirsiniz. Önerilen oranlar -%3 ve +%3 aralığında ve bu oranların dışındaki rakamlar yakıt tüketimi, yol tutuş ve fren güvenliği açısından hem otomobil hem de lastik markaları tarafından tavsiye edilmiyor.
  Henüz giriş seviyesinde bir tasarıma  sahip hesaplama sayfası. Zamanla birlikte jant değişiminde ofset değerlerinin farkı, araçların fabrikasyon jant/lastik kombinasyonları vs. gibi şeyler de olacaktır.
  Lastik ölçüsü hesaplama aracına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  İyi forumlar.  
  Örnek bir ekran görüntüsü:

 2. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by mbonat in Çift J farlarda gündüz farı yerine sinyal lambalarını kullanmak Mümkün mü?   
  7.5 larda maalesef amerikan park kodlama ile olmuyor . 7 ye replika 7.5 farı takılırsa açılabiliyor . Modülle açanlar var fakat elektrik tesisatıyla oynamaya değmez .
 3. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by aaron in 225 45 17 yerine 205 55 17 aldım   
  Kilometre saati 96.6km/s (60mil/s) okuduğunda, gerçek hız 62.3mph (100.3km/s) olacaktır. 3.8% daha hızlı oluyorsunuz.
  Bir de aracınız orjinal halinden 10-12 mm daha yüksek şu an.
  http://www.mutlulastik.com.tr/faydali-bilgiler/lastik-nedir/lastik-jant-hesaplama-modulu/  bu linkte faydalı karşılaştırmalar yapılabilir.
 4. OnurD7 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in Kırmızı Emniyet Kemeri Uygulaması   
  Güzel paylaşım için teşekkürler. Ben de merak ediyordum aşamaları ve işlemleri güzel denk geldi güle güle kullanın 
 5. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by OnurD7 in Kırmızı Emniyet Kemeri Uygulaması   
  Selam herkese bir süredir yapmayı düşündüğüm uygulamayı aracı satmaktan vazgeçince gerçekleştirmeye karar verdim, yaptırmayı düşünenler için fiyat, süre gibi bilgileri paylaşmak istedim.Yaptırdığım yer Zeytinburnu Altın Oto Döşeme. Oldukça büyük ve işinin ehli bir yer. Golf 7 için 5 emniyet kemeri fiyatı 650 TL. İşlem sonlara doğru biraz sıkıştırmam sebebiyle 4 saat sürdü normalde 4.5, 5 saat civarı sürüyor. Kırmızı olarak 2 ton mevcut açık ve koyu, aracın rengine en yakını bu diye açık ton tercih ettim.
  Öncelikle ön kemerler sökülüyor. Söküm için iç b sütunundaki plastik parça sökülüyor alttaki siyah plastik parça da ön tarafın ordan yarısı çıkartılıyor. 

  Kemerler çıktıktan sonra atölyede mekanizmadan ayrılıyor, yeni kemerlerin ölçüsü alınıyor ve dikilmesi gereken yerler dikiltikten sonra geri takılıyor. Çalışmasında herhangi bir sorun yok eskisinden daha hızlı bir şekilde hareket ediyor, topluyor ve hızlı çekince kilitleniyor.

  Arka kemerler biraz zahmetli, arka iç c sütunu, kemerin bağlı olduğu plastik parça, koltuk minderi ve orta kemer için 2’li koltuk sırtlığı sökülüyor. 

  Arka kemerler de değiştikten sonra geri montajına başlanıyor. Kemerler takıldıktan sonra sürtünmeyi azaltmak için kemerlere Würth silikon sprey sıkılıyor. Koltuklar da takıldıktan sonra işlem tamamlanıyor.

   

   
 6. Yucelbro liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in Golf 7 Ampul Tipleri   
  Kesik kesik yanma dediğiniz olay ledin çalışma prensibi gereği oluşuyor. Hangi ledi takarsanız takın o kesik kesik yanmayı görebilirsiniz. Ama istenen performansı bizim farların yapısı gereği göremiyoruz. Çünkü ampül direk dışarıya ışık verecek şekilde bakmıyor. Ampül fara çapraz takılıyor, ampülün tam karşı baktığı yerde Bi yansıtıcı vasıtasıyla farın iç kısmına dağıtmaya çalışıyor ışığı. Bu noktada led takınca gözlemlediğim olay şu ki led standart ampülden farklı olarak noktasal başlayıp dağılarak aydınlatıyor. Ampül ise deyim yerindeyse sobada yanan alev misali kendiliğinden tek nokta olarak hemen hemen her açıya eşit ışık saçıyor.  Taktığım ledlerin birçoğunda ledden çıkan ışığın Bi kısmı bu yansıtıcıya çarpıyor geri kalanı far arkasını aydınlatıyor. Standart ampül performansından memnundum ama amacım led deki o efektin önde de olmasıydı. Çünkü önden bakınca ayna ile fardaki sinyaller arasındaki fark görünüyordu yanış şekli olarak. 
  İmkanınız varsa deneyerek ne kadar performans verdiğini görerek alın derim. Aliexpress den yaklaşık 18 dolarlık ürün almıştım onu kullanıyorum. 3 4 dolara olan modeller de var onlardan da aldım. Ama normalde parlaklık olarak aradaki olan farkı far dışından çok da göremiyorsunuz
  Karşıdakinin farketmesi konusunda da farketmeyecek adam iki türlü de farketmez eğer geri vitesin izi led yaptıysanız onu ön sinyallere takıp deneyebilirsiniz. Ön sinyale beyaz led de taksanız karşıdan bakınca yine sarı görüntü alırsınız reflektör renginden dolayı. Ama turuncu tam bir sinyal görünümü için turuncu led tercih etmeniz şart
 7. yunusaktas91 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in Beyazlar da Parlar   
  Atas şampuan ve hızlı Cila kullandım ama memnundum. Koch nms şampuan diyorsun sanırım.  Ben de almayı düşünüyorum ondan. Şu an Vp concentrated var onunla idare ediyorum:) flowey denemeni tavsiye ederim kesinlikle. Kokusu da şahane hızlı cilasının
  Diğer forumda da takip ediyorum. Gerçekten çok güzel parlaklık ve derinlik veriyor kullandığınız ürünler. Fırsat olursa alabilirsem denemek istiyorum ben de. @KaiZeNhocam konunu baltalıyoruz biraz hakkını helal et beyaz ve detail bir arada konunu görünce dayanamıyoruz :)) 
  Tercih meselesi herkes farklı şekilde stres atıp farklı şeylerden zevk alabilir. Kimisi bağ bahçede vakit geçirmek ister, kimisi balık tutmak ister, kimisi saatlerce pc başında oyun oynar ya da sosyal medyada vakit geçirir, kimisi modifiye ile uğraşır. Bu da temizlik alışkanlığı diyelim araba yıkamak var araba yıkamak var. Bi gömlek giymek var, Bi de ütülü - ben buradayım dedirten kusursuzluk gömlek giymek var :))
  Maddi kısmına gelecek olursak da yıkama başına 20 - 30 TL den aşağı vermiyorsunuz belli ki bana her yıkama maliyeti 10 lirayı geçmiyor ki saçma sapan ne olduğu belli olmayan ürünleri araca sürüp ileride tuş kavlaması vs gibi sorunların önüne geçmiş oluyorum
   
  Ayrıca başka bir noktaya değinecek olursak da kitap vs demişsiniz ama belli ki siz pek okumuyorsunuz. Dahi anlamında de ler ayrı yazılır... O yüzden bence siz detail işine hiç girmeden kitaba yönelebilirsiniz
   
  (Biraz öğretici oldu ama kusura bakmayın :)) 
   
 8. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by yusuf in Satılık Havlu Wizard Of Gloss   
  @krym almanyada 10€ diyorsanız TL karşılığı 70tl yapar. Fiyat en kötü ihtimalle 2 katı oluyor. Benim şahsen almanyadan alma şansım yok. Kargo ile gelecek olsa kargo maliyeti ile neredeyse aynı fiyat olur. Bizim alabileceğimiz daha uygun maliyetli bir yol varsa söyleyin bilelim. Yoksa ticarethane Vs bunlar ağır ithamlar. Kimse kimseye kazık atmıyor zorla da birşey satmıyor. 
 9. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by Negatiwe in Golf 7 GTI   
  Hocam bizim dayılar genelde bunu giyer;
  Ön cep kısmına cüzdan sigara ve tükenmez kalem koyarlar.

 10. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by mbonat in Golf 7 GTI   
  Koltuk döşemesi yapan bir tanıdığım golf için yakında gti döşemesini satışa çıkartacağım dedi .  Satışa çıkınca detaylarını paylaşırım umarım güzel bişi ortaya çıkar .
 11. gokhan8585 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in Koltuk Döşemesi Söküğü   
  Fiyat ne oldu hocam? 
 12. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by Gokgok in Golf 5 led   
  @mustafacagri Cevabı yazdıktan sonra o zaman fark ettim. Kusuruma bakmayın.
 13. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by Recep Gül in Analog ekrandan LCD ekrana ama bu farklı   
  Merhaba arkadaşlar, azönce youtube de denk geldim. LCD Android destekli, Montajlaması da mevcut. İlgilenenlerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim. 
   
 14. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by Alpyaman in ANA KONU   
  V Volkswagen (halkarabası)
  A Aktien (hisse)
  G Gesellschaft (birliği)
 15. brt06 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in Beyazlar da Parlar   
  Kimisi bağ bahçede vakit geçirmek ister cümlesindeki -de Eki bulunma durumu anlamındaki ektir ve birleşik yazılır. Bence de imla kurallarını tartışmaya gerek yok. Zira konuştukça batıyorsunuz. Ben gereksiz ürünlere gereksiz zamanlar harcadığım halde sizi düzeltiyorsam vay sizin halinize. Zira gerekli şeylerle vakit geçirdiğiniz halde basit bir imla kuralını dahi ısrarla yanlış söylemeye devam edebiliyorsunuz. İyi günler 👍
 16. eren34 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in U Led ve Sis Farı Hk.   
  Gti tampona uymayan dediğim ürün sislerle ilgili bir mevzu H11 ile alakalı. H11 lerde sığmama durumu çok çok zor. Çünkü arkası geniş o kısmın. 
   
  Viraj aydınlatma olarak da gri olan led benzeri led kullanıyorum 1 senedir. Gayet memnunum tam sığıyor farın içine ve kapaklar kapanıyor. Performans olarak halojenden çok daha iyi normal havalarda. Ekstra olarak uzun fara da kodladım viraj aydınlatmayı, uzun yolda baya iyi oluyor 👍
 17. caglar_61 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in U Led ve Sis Farı Hk.   
  Evet hocam bulması zor dediğim şey bu. Çünkü piyasada "led" olarak satılan ürünlerin %90ı 6000k. Zorluk olarak bahsettiğim durum buydu. Herhangi bi H11 Led alıp tonun uyma şansı bu sebeple çok çok zor.     Ayrıca bahsi geçen fotoda da gti tampon mevcut ve bildiğim kadarıyla h11 vs gibi hazır led takılamıyor bu tampona. 
 18. onurmat liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in U Led ve Sis Farı Hk.   
  Evet hocam bulması zor dediğim şey bu. Çünkü piyasada "led" olarak satılan ürünlerin %90ı 6000k. Zorluk olarak bahsettiğim durum buydu. Herhangi bi H11 Led alıp tonun uyma şansı bu sebeple çok çok zor.     Ayrıca bahsi geçen fotoda da gti tampon mevcut ve bildiğim kadarıyla h11 vs gibi hazır led takılamıyor bu tampona. 
 19. eren34 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in U Led ve Sis Farı Hk.   
  @eren34 H7 olanını kullandım daha önce bu ürünün, ton olarak aradığınıza yakın ama Bi tık daha beyaz kalacaktır birebir aynı ton olmayacak yine. Ama ayrıca sizde gti tampon varsa zaten o tampona takamayacaksınız H11. 
 20. eren34 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in U Led ve Sis Farı Hk.   
  Evet hocam bulması zor dediğim şey bu. Çünkü piyasada "led" olarak satılan ürünlerin %90ı 6000k. Zorluk olarak bahsettiğim durum buydu. Herhangi bi H11 Led alıp tonun uyma şansı bu sebeple çok çok zor.     Ayrıca bahsi geçen fotoda da gti tampon mevcut ve bildiğim kadarıyla h11 vs gibi hazır led takılamıyor bu tampona. 
 21. eren34 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in U Led ve Sis Farı Hk.   
  @caglar_61 link attığınız gibi bir ampül takabilirsiniz. Kendim led taktım led kullanıyorum viraj aydınlatmasında ama arkası 3 cm den ufak led almanız gerek. 
 22. eren34 liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in U Led ve Sis Farı Hk.   
  Araçta Orj u led var.  5000k led almanız lazım ama piyasada bulmak zor biraz
  Edit
  Gti tampon sonradan fark ettim. Gti tamponda bildiğim kadarıyla ledler standart tampondaki gibi tak çıkar şeklinde değildi. 
 23. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by forjust1day in Satılık 8” Discover Pro mib2   
  Konu farklı yerlere gitmeden noktayı koyalım. Burdaki amacım cihazı alacak kişi herhangi bir sıkıntı yaşarsa mağdur etmemek .  Cihazı sattım parami aldım kafasında olan biri değilim hatta bu sadece discover pro icin değil satılığa ne koyuyorsam onun içinde geçerli. Alacak kişiye şimdiden hayırlı olsun diyelim
 24. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by latissimusdorsi in Tavsiyeleriniz İçin Destek.   
  Halojen fari direkt merceksiz led’e cevirmis bir volvo s60 gordum, goruntu gercekten berbatti. Su an 200binlira uzerinde degeri olup halojen aydinlatmali satilan araclar var bu firmalar led konusunda amma naz yapti diyorum, su ledleri standart hale getirsinler artik.
  Seat Leon led olayina zamaninda girdi, ledli araclari uygun fiyata satti. Satis rakamlari da bir hayli artti.  
×
×
 • Yeni Oluştur...