Jump to content

Kırcalı

Üye
 • İçerik sayısı

  525
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

İtibar Etkinliği

 1. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by mo_coco in Sanırım Artık Zamanı Gelmişti.. RED - RLİne - 35 KR 990   
  Arkadaşlar slm.. 
  Uzun zamandan beri forumdaki eski arkadaşlarda çok iyi bilir nasıl bir Kırmızı Golf sevdasında olduğumu..
  Sanırım artık Allah yüzüme güldü ve bunu bana nasip etti..
  Hep derler ya Allah gerçekleştirmeyeceği şeyin hayalini kurdurmazdır diye.. 
  Ve işte o zaman o an bu an  
  Şimdiden her türlü yorum, bilgi ve beyin fırtınası fikirlerinize açığım..
  Sevgiler Saygılar  
  Pasifik

  Beyaz 

  Tungsten Gri 

  Ve İşte Beklenen An  RED

  Maşallah diyen herkese Allah kat kat daha iyilerini versin.. Saygılar Allaha Emanet 
 2. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by AhmetCakmak in 2019 yılında rakamlarla 2.el otomobil pazarı   
  Stokların -bilinmeyen bir nedenle- yılbaşına bile kalmadan 10.aydan itibaren azalmaya başlamasından dolayı geçen yıla göre rakamlara bakınca bu stok problemi 2.el pazarını epey genişletti. Hiç 2.ele girmeyen bayiler bile apar topar 2.el pazarında yer almaya başladı.
  2018 yılına oranla 2019 yılında özellikle son 3 ayda, yani stokların azalmasına yakın zamanlarda çok ciddi bir fark satış farkı mevcut.
  2019 yılının son 3 ayında, 2018 yılının son 3 ayına oranla sırasıyla %80, %36 ve %27 artış mevcut.

   
  Artık arabalar yatırım aracı olarak görüldüğü için ilana koyulan arabaların satılma oranları da artmış. 2019'da ilana koyulan 184 bin adet aracın 176 bin adeti satılmış. Yani 2018'de ilan/satılma oranı %73 iken 2019 yılında bu oran %83'e yükselmiş.

   
  2.elde en çok tercih edilen ilk 10 marka

   
  Bu ilk 10 markanın en çok satılan modelleri

   
  Paylaştığım verilerin kaynağı: http://www.odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/2620/Aralık'19 Türkiye 2.el Otomotiv Online Pazar Trendi Raporu.pdf
   
 3. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by lazonur in Göçükleri Yaptırdım Çok Memnun Kaldım.   
  Aracı aldığımda sol, sağ ve tavanda taş ezikleri göçükleri olmak üzere üç parçada kusur vardı. Çok araştırdım. Çoğu yerden fiyat aldım. En son hastanede nöbetteyken bi hastamın tanıdığı varmış. Ona götürdüm. Adamlar işin ehli. Dedikleri saatte arabayı veriyorlar. Benim arabanın sacında uzama olduğu için tavan döşemesini sökmek zorunda kaldılar. Adam beni iki gün önce aradı. 2-3 saat dediğim saatten gecikebilir diye. İlgileri ve alakaları benim hoşuma gitti.Göçük sorunu varsa değerlendirsin.
  Ben güzel bu kadar güzel olcağını zannetmiyordum. Resimlerde görüceksiniz..
  Not: Sadece Sol Ön çamurluk daha önceden işlemli olduğu onu boyattım. Geri kalan yerler göçük düzeltme.
   
  Burası Tavan resimde belli olmuyor fakat derin göçük var.

   
  Tavanın yeni hali
   
  sağ çamurluğun eski hali

  sağ ön çamurluğun yeni hali
   
  Sol çamurluğunu Eski hali
   
  Sol çamurluğunun yeni hali

  Bu yaptırdığım yer
  Başakşehir-İkitelli OSB Aydoğdu Otomotiv
  2. Önerebileceğim yer
  Maslak Atatürk Oto Sanayi MTC 
   
  Sizinde tecrübelerinizi önerilerinizi bekliyorum.

   

 4. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by Ender in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Herkese Merhaba Secgili Golftutkunu Dostları;
  Aracıma katmak istediğim bir Retrofit/ Donanım ekleme işlemini daha gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu konuda Bilgi Tecrübe ve Desteklerinden Dolayı @MSE Muhammed Hocama Çok Teşekkür ederim.
  PLA 3,0 Ekleme düşüncem PLA 2.0 piyasaya çıktığında, gelişmesini bekleyip Dikey park özelliğinin de gelmesiyle aklımda olan bir uygulama idi. Kısmet bugüne imiş. Güzel Bir Konya Cumartesi Gününde Muhammed Hocam ile birlikte 6-7 saat süren Titiz ama temiz bir çalışma ile sonuca ulaşmanın mutluluğu ile sizlerle paylaşarak yapmak yada bu konuda bilgi sahibi olunması açısından Tecrübelerimizi paylaşmak istedim.  Herkese keyif dolu forumlar dilerim. Selamlar Ender Hoca.
   
   
   
  videolar linkte arkadaşlar 
   
   


 5. hsyn liked bir konuya yazdı : by Kırcalı in Metal pedal seti   
  2 yıldan uzun bir süredir kullanıyorum, bir bozulma-soyulma olmadı, serviste gördüklerim ile bir farkları yok gibi geldi bana aradaki devasa fiyat farkı dışında.
 6. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by forzaGilles in Güncel Bakım Masrafları   
  Ben bakımları dışarda yaptırmıyorum., bu yüzden Castrol Edge Professional kullanıyorum., Zaten her 6 ayda bir veya 7.500km bir motor yağı ve yağ filtresini değiştirdiğim için çok sıkıntı değil benim için.. Bakımı dışarda yaptırsam ben de Liqui Moly kullanırdım.. 
  Bildiğiniz gibi serviste satılan VW AG mühürlü orjinal filtrelerde ve diğer yedek parçalarda fiyatlar hep farklı olur., Bu dünyanın neresine giderseniz değişmez bir kuraldır.,
  Polen 170 değil 145’e gelmiş oldu., Seneye %25 indirimle daha uyguna gelicek..
  Dışarda fiyatlar daha uygun olabilir çünkü bu parçaların hepsi (after market) adı altında satılan ürünler., Servise gidipte efendim ben polen filtresini kendi aldığımı takıcam, yağı kendi getirdiğimi kullanıcam derseniz ve böyle şeylerle servisi meşgül ederseniz., aküyü garantiden değiştirmezler, depo kapağı klit motorunu garantiden değiştiremezsiniz., Yine Bi-Xenon ‘larda mercek lekelenmesi sorunu olduğunda garantiden değişim yapmazlar avucu yalatırlar adama., 
  Serviste AGM akü 1.300-1.400 civarı., depo kapağı klit motoru 280 lira, Bi-Xenon farların tanesi 2.600 civarı x2 desek 5200 eder., hiç birinde daha işçilikleri dahil etmedim., Bu 3 parçada garanti kapsamında değişti., 50-60 lira polen filtresinden tasarruf etcem diye neden olaya çomak sokmaya çalışayım değer mi bence değmez..
 7. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by Golftdi in piano black kaplama   
  Aynayı kaplatmak güzel ve orginal görünmüyor tavsiye etmem. Aliexpresten kapak alın bence. Bu ürünü tavsiye ederim ben aldım konusunda fotoları var. Kaplamadan daha güzel.
  TRY 96.97  20% İndirim | 2 adet VW Golf 7 için MK7 7.5 GTD R GTI Touran L E-GOLF Yan kanat ayna kapağı Caps Parlak Siyah dikiz aynası kılıf Kapak
  https://a.aliexpress.com/eBf6kebXl
   

 8. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by Kysr038 in Araç dururken motoru kapatın   
  Eko önerileri kapatın bence, olmadık yerde ötüp uyarı verip dikkat dağıtıyor. Yok camlar açık gitmeyin yok şu yok bu vs.
 9. Savatage liked bir konuya yazdı : by Kırcalı in Halojen Stop için Yardım...   
  @mehmettopuz 
  Merhaba
  Geri vites için bunu aldım yaz başından beri kullanıyorum bir sıkıntı çıkarmadı, çok güzel aydınlatıyor. Orjinali ölü gözü gibi idi, şimdi canlandı  
  https://urun.n11.com/ampul/vw-golf-7-led-geri-vites-lambasi-ampulu-t15-normal-stop-icin-P214070699
 10. mehmettopuz liked bir konuya yazdı : by Kırcalı in Halojen Stop için Yardım...   
  @mehmettopuz 
  Merhaba
  Geri vites için bunu aldım yaz başından beri kullanıyorum bir sıkıntı çıkarmadı, çok güzel aydınlatıyor. Orjinali ölü gözü gibi idi, şimdi canlandı  
  https://urun.n11.com/ampul/vw-golf-7-led-geri-vites-lambasi-ampulu-t15-normal-stop-icin-P214070699
 11. onr liked bir konuya yazdı : by Kırcalı in Karşımızda Türkiye'nin Yerli Otomobili   
  @onr 
  2 çeker suv için 200 beygir dendi 4 çeker içinde 400 beygir söylendi.
 12. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by AhmetCakmak in Karşımızda Türkiye'nin Yerli Otomobili   
  Uzun zamandır tanıtılması beklenen yerli otomobil sonunda tanıtıldı. Gebze'deki Bişilim Vadisi'nde gerçekleşen etkinlikte 2 suv ve 1 sedan olmak üzere toplam 3 araç tanıtımı yapıldı.
  Yerli otomobil, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek. Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.
  Euro NCAP 5 yıldız seviyesine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak. Araç menziline yüzde 20'ye kadar katkı sağlayan geri kazanımlı frenleme de otomobilin önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.
  Resmi kuruluşu 28 Haziran 2018'de gerçekleşen ve kuruluşundan 18 ay sonra 3 boyutlu ilk modelini ve bir konsept aracını gün ışığına çıkaran TOGG, Bursa'da kurulacak fabrikasının temelini 2020 yılında atacak. 2030 yılına kadar ise fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen kendisine ait bir ortak e-platform üzerine 5 farklı model üretecek.
  Türkiye’nin otomobili, sadece elektrikli, bağlantılı ve akıllı olmasıyla değil, sahip olacağı yenilikçi ve yıkıcı teknolojiler ile de kullanıcılarının otomobil deneyimini farklı bir boyuta taşımayı hedefliyor. 
  Bu doğrultuda, 2023 yılından itibaren dünyada ilk kez Türkiye’nin otomobilinde kullanılmaya başlanacak olan “Holografik Asistan” teknolojisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yenilikçi asistan, sıradan bir sanal gösterge panelinin çok ötesinde bir kullanıcı deneyimi yaşatmak amacı ile ileri göz takip algoritmaları ve holografik üç boyutlu görüntüleme teknolojilerinden faydalanacak. “Holografik Asistan” teknolojisi günümüzde otomobil içerisinde kullanılmakta olan 2 boyutlu ekran teknolojilerinin yerine ilk kez üç boyutlu görüntüleme ve artırılmış gerçekliği getirerek araç içi deneyimini sil baştan şekillendirecek.
  Bu teknoloji sayesinde sürücü gözünü yoldan ayırmadan aracın gösterge ekranında verilen bilgileri görmekle kalmayacak, aynı zamanda yol ve çevre hakkında ihtiyacı olabilecek diğer tüm bilgilere ulaşabilecek. Artırılmış gerçeklik ve 3 boyut ile zenginleştirilmiş görüntü sayesinde navigasyon ve diğer sürücü destek sistemlerini daha kolay bir şekilde kullanarak güvenli, konforlu ve interaktif bir sürüş imkanı bulacak. TOGG bu yıkıcı teknolojinin otomotiv sektöründeki ilk uygulayıcısı olarak kullanıcılarına bu benzersiz sürüş deneyimini sunan ilk mobilite şirketi olmayı hedefliyor.
  Etkinlikten kareler ve tanıtılan araçların fotoğrafları:
   
   
  C-SUV fotoğrafları:
   
   
   
   
   

  C-Sedan Konsept fotoğrafları:

   
  Sürüş videosu: https://www.pscp.tv/w/1mnxezlgAlEKX?t=6#
 13. AhmetCakmak liked bir konuya yazdı : by Kırcalı in Tanışma   
  Hoşgeldiniz
  Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileği ile.
 14. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by Birol61 in Tanışma   
  Merhaba,golf ailesine yeni katıldım.Tüm golf severlere selam olsun.saygılarımla.
 15. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by Salihb in Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı   
  Eyt konusunada umarim boyle bakiyorsunuzdur.bundan önceki yonetimlerin insanlari 35-40 yasinda emekli edip sgkyi bir suru zarar uğratip oylece cekip gitti. şuan emekli olabilmem icin 65 yasina kadar çalışmam gerektiğini ve tum bunlarin acisini şuan bizim çekmemiz gibi değil mi ? Yarin bizim cocuklarimiz 70 yasinda emekli olacaklar belki.Dogru ozetlemişim değil mi.bu saydiginiz otoyollarin koprulerin sehir hastanelerinin en azindan insanlara faydasi var.bir suru insan faydalaniyor.calisan bir suru işçi evine ekmek göturdu.bana calinan 15-20 yilimi kim verecek.emeklilik goremeden öleceğiz belki bir çoğumuz
 16. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by Salihb in Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı   
  Bazılarına ağızlarıyla kuş tutulsa yaranılmayacağı aşikar.biz eleştirmekten baska birşey yapmayan ,bir şey üretmek için gayret göstermeyen bir millet olduk.neredeyse bir çoğu firsatini bulsa kicini bile baskasina sildirecek turden bir suru insandan oluşan bir toplum olduk.yillardir otomobil üreten vw markasinin ürettiği araçlara bile yok direksiyon egea olmuş on farlar peugeot olmuş.yok konsol bmw den calinmis diye kusur bulan milletiz.sonra yorumlarda tepki gosterilince yok bizde yerli üretim isteriz şöyle olsun boyle olsun.geçin bu ayakları.ilk milli denizaltı üretildi tershaneside dibinizde gidip gorebilirdiniz kaç kişi gidip ziyaret etti.işiniz gücünüz siyaset olmuş.kişisel çıkar olmuş.devletimizin milletimizin çıkarları umrunuzda değil.hepimiz görüyoruz.Allah bu devletin bu milletin hem ülke içindeki hem dışındaki düşmanlarına fırsat vermesin
 17. Ts61 liked bir konuya yazdı : by Kırcalı in Bluethooth   
  Bende alışkanlık oldu sanırım sürekli media üzerinden gelen aramaları kabul ediyorum ama sanki dediğiniz tuştan da arama kabul edilip bitiriliyor idi. (deneyeceğim yazarım yine)
  Sizin için kodlama ile açılabilir sanıyorum kodlama bilen arkadaşlar cevap verecektirler konuyu okuduklarında.
 18. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by gokayozyer in Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı   
  nereden geldiği, yüzde kaçının yerli olduğu, tasarımını kimin yaptığı umrumda değil.  diğer araçlardan  daha fazla faydası olacaksa ülkeme, alır binerim. 
  tabi kar-zarar ilişkisi düşünülür. ama moku çıkarılmaz...
  ben heycenlandım ne yalan söyleyeyim. 
  Allah yolumuzu açık etsin..... 
 19. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by havzan in Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı   
  Yerli otomobille ilgili yapılan çalışmalar gösterilen çabalar amma çok insanın zoruna gitmiş, ne çok insanı rahatsız etmiş. Çok enteresan 
  Allah bilir başarısız olsun diye bekleşenler bile vardır. 
 20. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by frknyldrm in Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı   
  @yavuzbattal İnsana yatırım tabi ki bu işin başı. Teknik ekibin içinde olmadığımız için pek anlamadığımız konularda konuşmaktansa vatandaş olarak ne yapabileceğimizi konuşmak daha faydalı olacaktır bence.
  İlk olarak bizler de kendimize değer vermeli, inancımızı kuvvetli tutmalı ve şu öğrenilmiş çaresizliği de artık bir kenara bırakmalıyız.
  Dünya üzerinde bizim kadar kendi toplumunu aşağılayan başka bir toplum var mıdır bilmiyorum ve bu durum beni rahatsız ediyor. Kendi toplumunu tembel, üç kağıtçı, cahil olarak lanse edenlerin de hiç birisinin bugüne kadar kendini eleştirebildiğini görmedim, bu da enteresan bir durum.
  Sorsan herkes örnek vatandaş ama toplum kötü, ilginç.
 21. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by frknyldrm in Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı   
  @yavuzbattal  Bu fikrinize kesinlikle katılmıyorum, tam tersini düşünüyorum. Atmosferik dediğinize göre sizin oyunuz; çok yakan,  verimsiz arabalar üretmekten yana. Bir de fabrikasyon tüplü versiyonlarını üretelim de otomotiv sektöründe söz sahibi olalım diyorsunuz herhalde. Bu hiç de iddialı bir hamle olmaz bence.
  Dünyanın artık yüzüne bakmadığı eski teknolojileri ben ülkeme yakıştıramam.
  Adamlar bir asırdan uzun bir süredir içten yanmalı motorlu araçlar üretiyorlar zaten, bu kulvarda onlarla rekabet etmeye çalışmak boşa efor sarf etmek olur bence.
  Elektrikli araçlar ile tüm dünyanın -akaryakıtlı araçlara kıyasla- yeni yeni tanıştığı bir dönemde elektrikli otomobil üretmek için kaybedecek bir günümüz bile olmamalı bence.
  Ülkemizdeki ustaları, tasarımcıları, teknisyenleri, teknikerleri, mühendisleri hafife almayın; Türk milleti eğer isterse, önüne taş koyan olmadığı sürece her şeyi yapar.
 22. Kırcalı liked bir konuya yazdı : by Salihb in Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı   
  Ülkemiz için hayırlı olur inşallah.biz istersek çalışırsak güzel şeyler başarabilecek insanlara sahip bir ülkeyiz.almak isterim bu araçtan bakalım nasıl olacak.lamborghini ilk olarak traktor üretti.şimdi dünyanın en iyi spor araç üreticilerinden biri.bizde basarabiliriz
 23. Savatage liked bir konuya yazdı : by Kırcalı in Akünüzün Markası ve Modeli   
  Yol yardımını çağırdım takviye ile çalıştırdık aracı, servise çektim direkt, aküm garantiden değişti.
   
  Hocam İstanbul'da yaşıyorum katlanır ayna açıkçası, bence İstanbul için gerekli bazen arabayı öyle yerlere bırakmak gerekiyor ki yandan ayna kapatmadan başka bir araç geçemiyor. Memlekette olsam bende kapalı konumda tutardım dert olmazdı kesinlikle.
  Geceleri ışık lazım oluyor o yüzden ışıkları da kapatamıyorum  
  Sunroff sadece araç çalışırken (o da yazın aklımıza eserse binde bir) açılıp kapanıyor benim aracımda, araç çalıştığı için dert olmaz diye düşünüyorum. Zaten toplasanız 10 kere açılmamıştır. Mesele içeri ışık gelsin, yetiyor bize açmasak ta oluyor.
  Bu dediklerim ile aküm 4 yıl 2 ay dayandı. Yeni takılan da o kadar dayanırsa daha ne olsun, aracım 1.2 TSI bu arada.
 24. AhmetCakmak liked bir konuya yazdı : by Kırcalı in Bluethooth   
  Merhaba
  O tuşun çalışması için hatırladığım kadarıyla carplay yada başka bir hizmetin alınması gerekiyordu, geçen yıl 1.500 TL'lerden bahsediliyor idi. Sesli komut özelliği için gerekli idi sanırım o tuş.
  Benim aracımda fabrika çıkış Bluetooth var ama bahsettiğini tuş pasif durumda aynen dediğiniz gibi bende Teyp üzerinden basıyorum tuşa
×
×
 • Yeni Oluştur...