Jump to content

Kaaan95.ky

Üye
 • İçerik sayısı

  369
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

Kaaan95.ky last won the day on 20 Haziran 2017

Kaaan95.ky en çok beğenilen konuya sahip!

Topluluk Puanı

307

Kaaan95.ky Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Kaan
 • Yaşadığım Yer
  İzmir

Güncel Profil Ziyaretleri

1490 profil görüntüleme
 1. Hocam bu kodlamasız olandan soket sokete uyumlu, mantığı tıpkı üçlü priz gibi. Ön taraftaki ışığa gelen hattın soketine takıyorsunuz kablo ucundaki bir sokete ön ışığı arka tarafa kabloyu çekip diğer ışığı takıyorsunuz.
 2. @Terms hocam 3 desibel 2 kat ses oluyor, desibel grafiği lineer artmıyor. 2-3 desibel ses büyük olay doğrusu.
 3. TRY 308.74 | VW MQB direksiyon sürüş seçin modu TT RS R8 motor çalıştırma durdurma anahtarı düğmesi https://a.aliexpress.com/_BUkdJw r8 tipi direksiyon ünitesi.
 4. Araçta hayalet ekran varsa değer, ancak hayalet yoksa Çinli CarPlay cihazlar daha iyidir.
 5. Kaaan95.ky

  Golf 7 Kapı Yalıtım Uygulaması

  @mustik işçilik çok başarılı olmuş, işe yarayacağını düşünüyorum.
 6. Kaaan95.ky

  Golf Bagimsiz Suspansiyon Hakkinda

  @efrem 2017 facelift, 7.5 olarak tabir edilen 1.4 TSİ 125 beygir golf. Net biçimde bağımsız, kadrajda sol arka tekerden aracın ortasına doğru olan kısım gözükmektedir, dikkat ederseniz diğer tekere doğru düz bir hat gitmemekte; çok noktadan bağlantı gerçekleştiren bir süspansiyon geometrisi görünmektedir.
 7. Kaaan95.ky

  Golf 7 Kapı Yalıtım Uygulaması

  @frknyldrm ön kapınının çamurlukla birleştiği yere hocam, arka kapının önünde olmasına rağmen ön kapının ön ucunda yok.
 8. Kaaan95.ky

  Golf 7 Kapı Yalıtım Uygulaması

  https://m.trendyol.com/3m-scotchlite/arac-kapi-pvc-sizdirmazlik-seridi-yol-sesi-azaltici-fitil-p-39770813?adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&link_userID=11087282&utm_medium=product_free&link_contentid=39770813&adjust_tracker_limit=999999999&adjust_campaign=product_free&utm_source=share kapıların arasındaki boşlukları doldurmak için kullanılabilecek bir ürün, bende sipariş verdim; montaj neticesindeki etkisini bu başlıkta paylaşırım.
 9. Kaaan95.ky

  Golf 7 Kapı Yalıtım Uygulaması

  daha önce değindiğim meseleyi açıklayan bir video. Gerek golfte gerek a3’de videoda yapıştırılan yerde yalıtım var. Ancak ön kapı ve çamurluk arasında kalan kısımda a3’de böylesine arayı kapatıp yalıtım sağlayan bir parça olmasına rağmen golfte yok. Yalnızca çamurluğun iç kısmında kalan bir parça var, o parça da dışarıya kadar uzanıp gövde panelleri arasındaki boşluğu dolduramadığı için rüzgar direncini a3’e göre artırıyor, haliyle sese neden oluyor. yalıtıma dair bir diğer önemli husus hatchback araçlarda arka kısmın bitiş formu gereği girdaplar oluşur, haliyle o girdaplar da ses ya
 10. Kaaan95.ky

  Golf 7 Kapı Yalıtım Uygulaması

  @Kingslayer o kısmın ucunda bir yalıtım fitili yok. Golfte arka kapı ile ön kapı kapalı olunca arasında fitil gözükür bu fitil de iyi bir yalıtım sağlıyor. A3’de golfün ön ve arka kapıları arasındaki bu fitilden ön kapı ile çamurluk arasında da var. evet bahsettiğiniz yalıtım malzemesi var ama dışa doğru uzanmıyor haliyle kapı önünde bir rüzgar direnci oluşturup sese neden oluyor.
 11. Kaaan95.ky

  Golf 7 Kapı Yalıtım Uygulaması

  @Kingslayer kapıyı açtığınızda arasından gördüğünüz çamurluğun iç kısmı hocam. Menteşelerin arasından gözüken yer, çamurluğun bitişi, kapının başlangıcı olan yer.
 12. Kaaan95.ky

  Golf 7 Kapı Yalıtım Uygulaması

  Güzel tespitler hocam ama a3 için bunlara ilaveten ön çamurluğun bitiminde kapıyla birleştiği yerde de yani çamurluk üzerinde de fitil var.
 13. @Kingslayer hocam fitilden hortum geçirmek çözümü uygulanıyor ama benim kanaatimce başvurulacak bir yol değil. Örnek vermek gerekirse çamurluk hattı ile kapının birleştiği yere ek fitil çekilebilir bu fitil a3’de var golf’de yok. Golf’ün kapılarında üst kısımda ek bir fitil yokken a3’de yine ek fitil var. Aynı şekilde olağanca b sütununa, kapı altlarına yapışkanlı bant ile yapıştırılan fitillerden monte edilebilir. Türkiye’de olup olmadığını bilmiyorum ancak AliExpress’te bolca yapışkanlı fitil var, bu tip bir uygulama yapılmasında fayda görüyorum. tabi golfte en büyük soru
 14. Bu işlere başlamış olanlara bir küçük tavsiye vereyim, metal malzeme yalıtımı evet çok önemli ama a3’de sac malzeme kalınlığı bile golften daha az olmasına rağmen yalıtım daha iyi. Bunda sadece yalıtım malzemesi çokluğu etkili değil, ayrıca kapı fitillerinin sayısında fazlalık da etkili, mutlaka kapı fitillerine de ekleme yapılmalı.
 15. Bahsettiğim soket sokete arka ayak aydınlatmanın montajını yaptım, gerçekten başarılı ürün. Çalışmasında herhangi bir sorun bulunmamakta. Ön ayak aydınlatmanın soketini çıkarıp kablodaki giriş soketine bağladıktan sonra meşakkatli bir süreçten geçerek arka tarafa uzatarak montaj gerçekleşiyor. Montaj hakkında çok video varsa da bende biraz tavsiyede bulunayım. Olağanca oem ürün montajı mantığında ana kabloları takip edip üzerine tüylü bant ile yapıştırdım. Bu sebeple yolcu tarafında ilk olarak ayak kısmının üzerine gelen keçe sökülmeli. O kısımda hemen kablolamaya dair mesele halledi
×
×
 • Yeni Oluştur...