Jump to content

Kaaan95.ky

Üye
 • İçerik sayısı

  324
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

Kaaan95.ky last won the day on 20 Haziran 2017

Kaaan95.ky en çok beğenilen konuya sahip!

Kaaan95.ky Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Kaan
 • Yaşadığım Yer
  İzmir

Güncel Profil Ziyaretleri

935 profil görüntüleme
 1. Takastan öte fiyat makul olunca alacak insan burayı tercih eder gibi geliyor bana. TRY 444.22 | Volkswagen VW golf 7 için 8 Inç CD Plakaları Klima Anahtarı Plakaları Piyano Boya Siyah https://s.click.aliexpress.com/e/nnUR99KY
 2. Kaaan95.ky

  Tavsiyeleriniz İçin Destek.

  Klasik halojene led takmak sizin ve ailenizin kulak sağlığına zararlı hocam, önermiyorum. Bol çınlama yapar. Retrofit işlerine girecekseniz benim tavsiyem AliExpress’te yer alan led far için tasarlanmış mercekli farlardan almanız olur, 2700 tl falan fiyatları var vergisi vs 3.500 civarına hallolur herhalde. Zaten o ledleri takıp sürekli milletten selektör yemekten, karşıdan uzunla gelenden bir yerden sonra rahatsız olmaya başlarsınız.
 3. Kaaan95.ky

  Orjinal Ön ve Arka Far Yenileme

  @bcaksk hocam geçen yolda bir tane gördüm, makyajsıza takılmıştı. Durum tam bir faciaydı, kırmızı şeritler aynı hatta bişe değildi, biri aşağıda biri yukarıda değişik vaziyetteydi. Led stop alacaksanız mutlaka oem bakın.
 4. Kaaan95.ky

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  Tdi basınca da az yakar, basmayınca çok çok az yakmaz, ama bir ortalaması vardır. 1.4 Tsi ile 50-60 vs hızlarda Isparta-Denizli arası olağanüstü bir hypermiling yapıp 2.6 lt gördüm ama gelin halimi bana sorun. Tdi’da 100 sabit gitsem (105 beygirlikte) 3.5-3.7 arasında yakardı. Ama 50-60 falan yapsam da 3’ün altına düşmezdi, en fazla 3.2 gördüm. Hypermiling yapılacaksa turbo benzinlinin potansiyeli daha fazladır ama benzinliyle de bunu yapmak zordur.
 5. Golf sahiplerinin malumu arka taraf biraz unutulmuş gibi, Çinliler aracın tümüne 30 farklı renk skalası sunan bir ambians aydınlatma kiti hazırlamış. Forumda da pek çok defa bu konuda istek olduğunu hatırlıyorum. https://m.tr.aliexpress.com/item/33059182253.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0n.store_allProduct.allProducts_35463370.33059182253
 6. Kaaan95.ky

  Golf ile uyumlu klima ünitesi !

  Audinin yeni stilinde olmuş, şahsen başarılı buldum.
 7. Tdi kullanan insana 8.5-9 lt yakan araca geçmek zor gelir en başta. V40 son günlerini yaşıyor, golf gibi kasa değiştirecek. V40’ın iç hacim darlığı da gözetilmeli, golf’ün ferahlığı v40’ta bulunmamakta. Makyajlı golf’ü düşündüğümüzde v40 teknolojik olarak ne yazık ki artık geride kaldı. Otomatik frenin standart olması harici highline golfe tercih edilecek hiçbir şeyi yok. Süspansiyon yapısı ford’un platformu haliyle dizel golften iyi yol tutacaktır. 1.4-1.5 tsi’dan iyi olur mu? Orası biraz muğlak. ağırlık golften çok fazla ne yazık ki, volvolardaki kronik hantal hissiyat sürüşte var mı ona da bakmak gerekir. S60 ve passat karşılaştırmamda passat çok atak kaldı. Herkes dsg der durur ama powershift daha sıkıntılı, fordlardan öğrenilebilir, powershift bir defa bozulunca iflah olmuyor. bunlar dışında Volvo volvodur, kalitelidir, hatta yollarda ender rastlanan niş bir markadır, her köşe başında olmayan arabadır. Kendi adıma sorarsanız, bu fiyata 2018 1.4 tsi highline golf alırım, ufak tefek donanım eklerim, acc, sürüş profil vs. 7.5 Tungsten highline bir araç ilandaki araçtan daha gösterişli duruyor varsın 100 km’de 2 defa karşıma çıksın, neticede beni ilgilendiren sahip olduğum araçtır.
 8. Kaaan95.ky

  dsg şanzuman yağı değişmeli mi?

  @DoğanARABACI döküman hususunda da güncellemeleri değerlendirmek yerinde olur, yabancı bir forumda dq200 için değişim öngörüldüğünü içeren yeni dökümanlardan görmüştüm. Kaldı ki benzer durum ford’un 1.0 ecoboost motorunda da oldu, ilk baştan motorun içinde olan trigerin değişimi öngörülmedi daha sonra değişim gerektiği kanaatine varıldı. Bir şanzıman yağının değişiminin öngörülmemesi mantık dışı bir yaklaşım, her yağ er ya da geç viskozitesini kaybeder, şanzıman yağı değişimi ve özellikle de filtre değilimi ile metal parçacıklarından daha arınmış bir yağ elde edileceği hususuna girmiyorum bile. velhasılı eskiden öngörülen içeriklerde değişim gereksinimi belirtilip belirtilmediğini bilmiyorum, ancak dq200’e dair son içeriklerde bu mecburiyetin varlığını biliyorum. Bu hususu teyit amaçlı sorduğum kişilerden birisi de Almanya’da vw’de çalışmış bir mühendisti.
 9. Kaaan95.ky

  dsg şanzuman yağı değişmeli mi?

  @DoğanARABACI Müdahale ederler hocam takılmayın siz bunlara, istedikten sonra yapılır. Mesele iş yaptırabilme yeteneğine kalıyor.
 10. Kaaan95.ky

  dsg şanzuman yağı değişmeli mi?

  https://otopark.com/forum/threads/dsg-yag-degisimi.5464/ 2017 1.4 tsi dsg aracım için 60.000 bakımı geldi ve bu bakımda şanzıman yağı, şanzıman yağ filtresi ve fren hidroliğinin değiştirilmesini isteyeceğim. Servislere uymayan bir şey neticede yoğun işçilik gerektiren bir mesele, ancak değişiklik yapılması gerekiyor.
 11. Kaaan95.ky

  Tavan su almış

  @guvenc çare servis hocam.
 12. Kaaan95.ky

  Tavan su almış

  @guvenc bagaj üzerindeki plastik sökülüp kabloların pimlerinden çıkarılarak yeni kordondan geçirilmesi yeterli olacaktır, görüntü meselesine gelince bence yeni olduğu için sizin gözünüze çok batıyordur, zamanla alışırsınız görmezsiniz.
 13. Kaaan95.ky

  Yüksek km golf hakkında yardım

  713311883 numarayı da düşünebilirsiniz hocam, o fiyat skalasında olup hiç değilse otomatik bir araç. Ancak benim gördüğüm kadarıyla kocaeli ilanı daha temiz bir araç.
 14. Kaaan95.ky

  Tavan su almış

  @guvenc bagaj kısmına yapmanıza gerek yok bence neticede kapanınca su alacak biçimde durmuyor orası, sorununuzun kaynağını bulmuşsunuz daha fazla uğraşmanıza gerek yok diye düşünüyorum. Fitillerden olsa çok daha önce farkederdiniz muhtemelen. Bu arada sensörler bagajla ilintili değil, tamponun arkasında başka bir giriş var bagaj içinden geçiyor. O bölgeyle bit şekilde uğraşılmış yani hocam, eğer aracın ilk sahibi değilseniz ya da evveliyatını net olarak bilmiyorsanız boya-kaporta durumuna bir daha baktırın derim.
 15. Kaaan95.ky

  Tavan su almış

  @yavuzbattal logo kamera taktıysanız ve şu işaretli parçalardan kabloyu geçirirken parçayı bagaj kapağına bağlandığı taraftan değil de araç tavanına bağlandığı taraftan yerinden söktüyseniz su almama ihtimali az diyebilirim.
×
×
 • Yeni Oluştur...