Jump to content

silvershadow

Emekli Yönetici
 • İçerik sayısı

  9002
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Days Won

  293

İtibar Etkinliği

 1. silvershadow liked bir konuya yazdı : by forzaGilles in Golf e karar verme sebebin?   
  Malzeme kalitesinin eskiye dönmesi en az 10 yıl sürer., diesel skandalından ödediği tazminatları geri amorti edip., üzerine kâr koymadıkça eski malzeme kalitesini beklemek zor., Daha araba çıkmadı gözümüzle görmedik ama resimlerden/videolardan bilee kalitenin düştüğünü anlıyabiliyoruz..
  Son bomba Mk8 ‘de torpidonun halı kaplamasını kaldırmışlar.. 
  Bomba 2: bir video da üretim bandında denk geldim silecek suyu bidonu dandik malzemeye geçmişler tofaş tan hallice ucuz mu ucuz malzemeden yapmaya başlamışlar., eskisini görmesem neyse dicem.. 
  Mk9 ‘da bile eski malzeme kalitesine yakalaşmaları biraz zor gibi duruyor.. 
  Bir ara liste yapmıştım nelerden çaldılar diyee., bana 2 gün boyunca 1 adet Mk7 1 adet Mk7,5 bir tanede Mk8 versinler 10 sayfalık liste çıkarırım..
 2. silvershadow liked bir konuya yazdı : by Culture33 in Golf e karar verme sebebin?   
  şöyle formdaşların yazılarını okuyarak sona doğru geldim de olayın özeti, nerede o eski golflerdeki malzeme kalitesi dedirtti bana. umarım VW malzeme kalitesinde eskiye geri dönüş yapar. benim de ilk arabam 1994 yılında aldığım Golf II GTI di. müthiş derece güzel, atak ve keyif verirdi, trim sesi gelmeyen araçtı, sonraları Peugot, Ford Mercedes BMW derken 2016 yılında 2013 model ile tekrar 1.4 TSI HL manuel golfe dönüş yaptım, aynı şekilde güzel sürüşünden keyif aldığım bir araçtı. 21 Mayıs 2018'de, 2016 model TSI HL-Manuel golümü aldım. diğer malzeme kalitesi aynı olsada  paspas ve döşemelerin daha ince tutulduğunu fark ettim trim sesi olmadığı için de sıkıntı yapmayarak 14 Temmuz 2018'de en yeni olan golfümü 0 km olarak aldım. ilk işim seramik film kaput-çamurluk koruma, döşeme koruma, jant koruma, ve işlemlerini yaptırdım. yaptırırken başka bir golf kullanıcısının "abi ilk golfüm ama her tarafından sonradan ses geliyor dedi" eski tecrübelerime dayanaraktan siz biraz hor kullanmış olabilirsiniz dedim, "abi kullanınca göreceksin dedi" inanmadım.   2-3 ay çok iyi ses falan yok süper, ama sonraları koltuktan, başlıktan, kapı içi kaplamasından müzik sesini açınca zangır zangır gelen seslerden gelen oldukça rahatsız oldum. ve şimdi de Golf 8 çıktı ki motor kaput amatösürü iptal...... yine alırmısın derseniz, almam. malzeme kalitesini eskiye döndüğüne inanmadan almam. hım bir de şu olay var vw'de kronik sorunu bu diye... e organ naklimi olması bekleniyor. iyileştirin kronik sorunları. örneğin aracı p konumunda terk ediniz, bu uyarı şimdiye kadar benim yakın çevremdeki 5 kişide meydana geldi (1'i seat leon).  o kadar mühendis vs boşuna mı barınıyor vw bünyesinde.
 3. silvershadow liked bir konuya yazdı : by forzaGilles in Golf 7 ile Opel Astra'nın karşılaştırması   
  Astra K kasada viraj performansı daha iyi demişsiniz., kullanığınız Astra K kasa kaç modeldi bilmiyorum ama 2016 model sonrası üretilen araçlarda Watts bağlantısı kaldırıldı., yani o çok beğendiğiniz viraj kabiliyeti ilk parti araçlarda watts bağlantısı ile geldi sonrasında kaldırdılar artık yok..
 4. silvershadow liked bir konuya yazdı : by ali_burkay in Golf 7 ile Opel Astra'nın karşılaştırması   
  @brt06 hayır yorumlarda genel olarak astra yerden yere vurulmuş ya, o sebepten yazdım, her iki aracı da uzun süre kullandım, son derece tarafsız bakıyorum olaya, j kasayı es  geçiyorum ama K kasa kesinlikle bir çok teknolojik özellikleri yönünden golf 7 den önde, iç trim malzeme kalitesi  yönünden bir golf değil elbetteki ancak, sınıfında da kesinlikle üst sıralarda. 100 km hızdan sonraki rüzgar sesi ve aracın kokpite hızı belli etmeme olayında da kesinlikle golften geride değil hatta viraj performansında önde. Bunun gibi birçok karşılaştırma metni hazırlayıp yazabilirim buraya.
 5. silvershadow liked bir konuya yazdı : by ali_burkay in Golf 7 ile Opel Astra'nın karşılaştırması   
  1 sene astra K 150 HP benzinli otomatik kullanıp satıp sonrasında, 1 sene golf 7 1.2 TSİ  Dsg kullanıp tekrar Astra K 1.4 turbo 150 HP otomatik araca geçtim, bu seferki led matriks far lı olanından, şimdi burada herkes bana yüklenebilir ama, sürüş keyfi astra da daha iyi. Kokpite oturunca bile kendinizi D segmenti araçta gibi hissediyorsunuz, Bu hissi Astra J kasada almıyordum ama K kasa gerçekten güzel. Golf 7 sınıfının öncüsü fakat Astra K kötü bir araç değil. 
 6. silvershadow liked bir konuya yazdı : by criptomani in Golf 7 ile Opel Astra'nın karşılaştırması   
  @silvershadow bana değil astra insignia bile verseniz ben yine golf ü tercih ederim... golfmania😀
 7. speed_crayz23 liked bir konuya yazdı : by silvershadow in Hayatında ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaklara kılavuz   
  Hayatınızda ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaklara kılavuz:
  Güzel bir başlangıç olsun dilerim.
  Hayatınızda ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaksınız.
  Size bu kılavuzu kimseye sormaya çekindiğimiz herşeyi yanıtlamak için yazıyoruz. 
  Yazarımız DSG kullanıcısı olarak değil deyim yerindeyse DSG lerin hatalı kullanımı veya fabrikasyon arızası sonrası gittiği meşhur bir DSG hastanesinde doktor...  Yani kullanıcı değil tamiratinda 8 yıldır çalışan Emrah ustamız...
  Söz sizde...
  1. İlk olarak  koltuğa oturun  koltuk ve aynayı kendinize göre ayarlayın. 
  2. Kontak anahtarını yerine takın 
  3. Kontağı çeyrek tür çevirerek marşı basmadan önce aracın ısınması ve hazırlıklarını tamamlaması için ışıklarının sönmesini bekleyeceğiz. 
  4. Sadece bu iki ışık kalana kadar bekleyip sonra ayağınızı fren pedalına basarken kontağı yine çeyrek tür çevirip bırakıyoruz. Akıllı kontak olduğu için  Diğer araçlardaki gibi basılı tutmanız gerek yok kontak anahtarını. 
  5. P konumundaki vites kolunun üzerindeki düğmeye baş parmağınızla basarak ayağınızı fren pedalına basılı tutarak kendinize göre yavaşça çekin.
  6. Geri gidecekseniz R yazan yere getirin.
  7. İleri gidecekseniz D konumuna getirin.
  8. Daima sağ ayağınızı kullanacağınız için sol ayağınızı ayak dayama kısmına bırakın ve bu ayağınızı araçtan inene kadar unutun
  9.Yokuş yukarı veya yokuş aşağı ile araç yüklüyken hariç fren pedalını an ayağınızı kaldırdığınız anda araç yavaş yavaş  hareket etmeye başlayacaktır. gaza basmaya gerek yoktur.
  10. Yokuş yukarı veya yokuş aşağı ile arac yüklüyken  hafifçe gaza basmanız aracın kararlı biçimde ilk hareketini sağlayacaktır. 
  11. Yokuş inerken vites yükselmesini istemiyorsak frene hafifçe basmanız yeterli.
  12. Vites kutusu bir an önce en yüksek vitese çıkmak üzerine programlı olduğundan gaz tepkileri yavaş olacaktır. Sollamalarda veya hızlanma ihtiyacı hissedince iki kademeli olan gaz pedalına sonuna kadar bastığınızda ikinci kademe devreye girerek kick down denen bir veya bir kaç vites birden düşürüp torkun daha kuvvetli olduğu devirlere sizi çıkaracaktır.

   
  13. Sıkışık trafikte vitesin hemen 2 vitese geçerek kavramayı bitirmesini önlemek için vites kolunu sağ tarafa
  manuel konuma ve 1.vitese almalıyız.
  14. S modu daha yüksek devirde vites değiştirme yaptığı için uzun süre kullanımı halinde vites kutusunda ısınmaya ve erken yıpranmaya yol açacağı için uzun sürelerde kullanılmamalı.
  15. Seyir halindeyken ASLA N veya R veya P konumlarına almaya kalkışmayınız.
  16. Seyir halindeyken vites kolunun üzerinde elinizi tutmayınız
  17.Seyir halindeyken Vites kolu sadece S ile  triptonic veya tiptronic denen manuel moda geçirilebilir. 
  18. D veya S modda vites kolu sağa doğru itilerek yuvasına geçmesiyle Tiptronic veya Manuel moda geçilir. Bu modda vites kolunu ileri veya geri çekerek ya da direksiyonun iki yanındaki kulakçıklardan motor devrini kendiniz ayarlayarak vites değiştirmenize olanak sağlar. Soldaki kol - tuşunu kendinize doğru çekince vites küçültür, + tuşu ile vites büyütür.
  -Manuel olarak vites küçültülürken, şanzıman ancak motor devri aşırı yükselmeyecekse vitesin küçültülmesine izin verir. Hızlanma sırasında şanzıman, izin verilen maksimum motor devrine ulaşılmadan kısa bir süre önce otomatik olarak sonraki vitese geçer.
  -Bu moda sadece hareket halindeyken geçebileceğinizi unutmayın. sağdaki tuşa bir saniyeden uzun süre basmanız durumunda Tiptronic moddan D moduna geçiş yapılır.
  -Vites değiştirme mandalları belirli bir süre kullanılmazsa ve vites kolu tiptronic vites yolu içinde değilse, tiptronic modundan otomatik olarak çıkılır.
  19. Kısa süreli duraklamalarda N ye aldığınızda Auto Hold devreden çıkacaktır aman dikkat.
  20. Tekrar P konumuna almadan kontak anahtarı yerinden çıkmayacaktır.
  21. Uzun süreli duraklamalarda ve park ettiğinizde aracı P konumuna almalısınız.  
  22. Aracı kısa ya da uzun süreli park ederken, fren ağırlığının dsg şanzıman üzerinde kalmaması amacıyla; Direkt P'ye almak yerine Doğru park yöntemi:
  *önce N'ye alıp
  **sonra elektromekanik park frenini çekerek aracın yükünün frenlere binmesini 
  ***En donunda P'ye alarak stop etmek. 
  DSG şanzımanın ömrü için olumlu bir uygulama olarak geçiyor bu park etme yöntemi.
 8. mo_coco liked bir konuya yazdı : by silvershadow in Hayatında ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaklara kılavuz   
  Hayatınızda ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaklara kılavuz:
  Güzel bir başlangıç olsun dilerim.
  Hayatınızda ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaksınız.
  Size bu kılavuzu kimseye sormaya çekindiğimiz herşeyi yanıtlamak için yazıyoruz. 
  Yazarımız DSG kullanıcısı olarak değil deyim yerindeyse DSG lerin hatalı kullanımı veya fabrikasyon arızası sonrası gittiği meşhur bir DSG hastanesinde doktor...  Yani kullanıcı değil tamiratinda 8 yıldır çalışan Emrah ustamız...
  Söz sizde...
  1. İlk olarak  koltuğa oturun  koltuk ve aynayı kendinize göre ayarlayın. 
  2. Kontak anahtarını yerine takın 
  3. Kontağı çeyrek tür çevirerek marşı basmadan önce aracın ısınması ve hazırlıklarını tamamlaması için ışıklarının sönmesini bekleyeceğiz. 
  4. Sadece bu iki ışık kalana kadar bekleyip sonra ayağınızı fren pedalına basarken kontağı yine çeyrek tür çevirip bırakıyoruz. Akıllı kontak olduğu için  Diğer araçlardaki gibi basılı tutmanız gerek yok kontak anahtarını. 
  5. P konumundaki vites kolunun üzerindeki düğmeye baş parmağınızla basarak ayağınızı fren pedalına basılı tutarak kendinize göre yavaşça çekin.
  6. Geri gidecekseniz R yazan yere getirin.
  7. İleri gidecekseniz D konumuna getirin.
  8. Daima sağ ayağınızı kullanacağınız için sol ayağınızı ayak dayama kısmına bırakın ve bu ayağınızı araçtan inene kadar unutun
  9.Yokuş yukarı veya yokuş aşağı ile araç yüklüyken hariç fren pedalını an ayağınızı kaldırdığınız anda araç yavaş yavaş  hareket etmeye başlayacaktır. gaza basmaya gerek yoktur.
  10. Yokuş yukarı veya yokuş aşağı ile arac yüklüyken  hafifçe gaza basmanız aracın kararlı biçimde ilk hareketini sağlayacaktır. 
  11. Yokuş inerken vites yükselmesini istemiyorsak frene hafifçe basmanız yeterli.
  12. Vites kutusu bir an önce en yüksek vitese çıkmak üzerine programlı olduğundan gaz tepkileri yavaş olacaktır. Sollamalarda veya hızlanma ihtiyacı hissedince iki kademeli olan gaz pedalına sonuna kadar bastığınızda ikinci kademe devreye girerek kick down denen bir veya bir kaç vites birden düşürüp torkun daha kuvvetli olduğu devirlere sizi çıkaracaktır.

   
  13. Sıkışık trafikte vitesin hemen 2 vitese geçerek kavramayı bitirmesini önlemek için vites kolunu sağ tarafa
  manuel konuma ve 1.vitese almalıyız.
  14. S modu daha yüksek devirde vites değiştirme yaptığı için uzun süre kullanımı halinde vites kutusunda ısınmaya ve erken yıpranmaya yol açacağı için uzun sürelerde kullanılmamalı.
  15. Seyir halindeyken ASLA N veya R veya P konumlarına almaya kalkışmayınız.
  16. Seyir halindeyken vites kolunun üzerinde elinizi tutmayınız
  17.Seyir halindeyken Vites kolu sadece S ile  triptonic veya tiptronic denen manuel moda geçirilebilir. 
  18. D veya S modda vites kolu sağa doğru itilerek yuvasına geçmesiyle Tiptronic veya Manuel moda geçilir. Bu modda vites kolunu ileri veya geri çekerek ya da direksiyonun iki yanındaki kulakçıklardan motor devrini kendiniz ayarlayarak vites değiştirmenize olanak sağlar. Soldaki kol - tuşunu kendinize doğru çekince vites küçültür, + tuşu ile vites büyütür.
  -Manuel olarak vites küçültülürken, şanzıman ancak motor devri aşırı yükselmeyecekse vitesin küçültülmesine izin verir. Hızlanma sırasında şanzıman, izin verilen maksimum motor devrine ulaşılmadan kısa bir süre önce otomatik olarak sonraki vitese geçer.
  -Bu moda sadece hareket halindeyken geçebileceğinizi unutmayın. sağdaki tuşa bir saniyeden uzun süre basmanız durumunda Tiptronic moddan D moduna geçiş yapılır.
  -Vites değiştirme mandalları belirli bir süre kullanılmazsa ve vites kolu tiptronic vites yolu içinde değilse, tiptronic modundan otomatik olarak çıkılır.
  19. Kısa süreli duraklamalarda N ye aldığınızda Auto Hold devreden çıkacaktır aman dikkat.
  20. Tekrar P konumuna almadan kontak anahtarı yerinden çıkmayacaktır.
  21. Uzun süreli duraklamalarda ve park ettiğinizde aracı P konumuna almalısınız.  
  22. Aracı kısa ya da uzun süreli park ederken, fren ağırlığının dsg şanzıman üzerinde kalmaması amacıyla; Direkt P'ye almak yerine Doğru park yöntemi:
  *önce N'ye alıp
  **sonra elektromekanik park frenini çekerek aracın yükünün frenlere binmesini 
  ***En donunda P'ye alarak stop etmek. 
  DSG şanzımanın ömrü için olumlu bir uygulama olarak geçiyor bu park etme yöntemi.
 9. silvershadow liked bir konuya yazdı : by firatkavcu in orjlnal jant nasil anlaşılır?   
  @silvershadow @Negatiwe bu aracın jantları 18 talladega sahibi bana orjinal oldugunu ve kendisinin piyano black rengine boyattıgını söyledi. Sizce bu jantlar orjinal mi veya ben nasıl anlayabilirim?

 10. temizonur0122 liked bir konuya yazdı : by silvershadow in İşte Benim Golf'üm.   
  İster kar olsun ister buz...
  Yüreğimizi ısıtan bir tutkudur o..
  Yasin Hocamın Kar Aslanı.. 11. silvershadow liked bir konuya yazdı : by serkanhector in Hayatında ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaklara kılavuz   
  dsg çok güzel bir şanzıman çok sert kullanımda sizi üzebilir ama bu yazanlara uyarsanız sizi mutlu eder paylaşım için teşekkürler herkes okumalı


  Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 12. silvershadow liked bir konuya yazdı : by Adv_Dbl in Yakıt Tüketimi   
  @vsoner Her iki aracı da 7-7.5 highline dsg olarak kullanmıs bırı olarak ruhsatta yazan ağırlıklarım
  7 için 1339 kg
  7.5 için 1419 kg ancak bunda sunroof var fark buradan mı bılmıyorum
 13. Culture33 liked bir konuya yazdı : by silvershadow in Hayatında ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaklara kılavuz   
  Hayatınızda ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaklara kılavuz:
  Güzel bir başlangıç olsun dilerim.
  Hayatınızda ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaksınız.
  Size bu kılavuzu kimseye sormaya çekindiğimiz herşeyi yanıtlamak için yazıyoruz. 
  Yazarımız DSG kullanıcısı olarak değil deyim yerindeyse DSG lerin hatalı kullanımı veya fabrikasyon arızası sonrası gittiği meşhur bir DSG hastanesinde doktor...  Yani kullanıcı değil tamiratinda 8 yıldır çalışan Emrah ustamız...
  Söz sizde...
  1. İlk olarak  koltuğa oturun  koltuk ve aynayı kendinize göre ayarlayın. 
  2. Kontak anahtarını yerine takın 
  3. Kontağı çeyrek tür çevirerek marşı basmadan önce aracın ısınması ve hazırlıklarını tamamlaması için ışıklarının sönmesini bekleyeceğiz. 
  4. Sadece bu iki ışık kalana kadar bekleyip sonra ayağınızı fren pedalına basarken kontağı yine çeyrek tür çevirip bırakıyoruz. Akıllı kontak olduğu için  Diğer araçlardaki gibi basılı tutmanız gerek yok kontak anahtarını. 
  5. P konumundaki vites kolunun üzerindeki düğmeye baş parmağınızla basarak ayağınızı fren pedalına basılı tutarak kendinize göre yavaşça çekin.
  6. Geri gidecekseniz R yazan yere getirin.
  7. İleri gidecekseniz D konumuna getirin.
  8. Daima sağ ayağınızı kullanacağınız için sol ayağınızı ayak dayama kısmına bırakın ve bu ayağınızı araçtan inene kadar unutun
  9.Yokuş yukarı veya yokuş aşağı ile araç yüklüyken hariç fren pedalını an ayağınızı kaldırdığınız anda araç yavaş yavaş  hareket etmeye başlayacaktır. gaza basmaya gerek yoktur.
  10. Yokuş yukarı veya yokuş aşağı ile arac yüklüyken  hafifçe gaza basmanız aracın kararlı biçimde ilk hareketini sağlayacaktır. 
  11. Yokuş inerken vites yükselmesini istemiyorsak frene hafifçe basmanız yeterli.
  12. Vites kutusu bir an önce en yüksek vitese çıkmak üzerine programlı olduğundan gaz tepkileri yavaş olacaktır. Sollamalarda veya hızlanma ihtiyacı hissedince iki kademeli olan gaz pedalına sonuna kadar bastığınızda ikinci kademe devreye girerek kick down denen bir veya bir kaç vites birden düşürüp torkun daha kuvvetli olduğu devirlere sizi çıkaracaktır.

   
  13. Sıkışık trafikte vitesin hemen 2 vitese geçerek kavramayı bitirmesini önlemek için vites kolunu sağ tarafa
  manuel konuma ve 1.vitese almalıyız.
  14. S modu daha yüksek devirde vites değiştirme yaptığı için uzun süre kullanımı halinde vites kutusunda ısınmaya ve erken yıpranmaya yol açacağı için uzun sürelerde kullanılmamalı.
  15. Seyir halindeyken ASLA N veya R veya P konumlarına almaya kalkışmayınız.
  16. Seyir halindeyken vites kolunun üzerinde elinizi tutmayınız
  17.Seyir halindeyken Vites kolu sadece S ile  triptonic veya tiptronic denen manuel moda geçirilebilir. 
  18. D veya S modda vites kolu sağa doğru itilerek yuvasına geçmesiyle Tiptronic veya Manuel moda geçilir. Bu modda vites kolunu ileri veya geri çekerek ya da direksiyonun iki yanındaki kulakçıklardan motor devrini kendiniz ayarlayarak vites değiştirmenize olanak sağlar. Soldaki kol - tuşunu kendinize doğru çekince vites küçültür, + tuşu ile vites büyütür.
  -Manuel olarak vites küçültülürken, şanzıman ancak motor devri aşırı yükselmeyecekse vitesin küçültülmesine izin verir. Hızlanma sırasında şanzıman, izin verilen maksimum motor devrine ulaşılmadan kısa bir süre önce otomatik olarak sonraki vitese geçer.
  -Bu moda sadece hareket halindeyken geçebileceğinizi unutmayın. sağdaki tuşa bir saniyeden uzun süre basmanız durumunda Tiptronic moddan D moduna geçiş yapılır.
  -Vites değiştirme mandalları belirli bir süre kullanılmazsa ve vites kolu tiptronic vites yolu içinde değilse, tiptronic modundan otomatik olarak çıkılır.
  19. Kısa süreli duraklamalarda N ye aldığınızda Auto Hold devreden çıkacaktır aman dikkat.
  20. Tekrar P konumuna almadan kontak anahtarı yerinden çıkmayacaktır.
  21. Uzun süreli duraklamalarda ve park ettiğinizde aracı P konumuna almalısınız.  
  22. Aracı kısa ya da uzun süreli park ederken, fren ağırlığının dsg şanzıman üzerinde kalmaması amacıyla; Direkt P'ye almak yerine Doğru park yöntemi:
  *önce N'ye alıp
  **sonra elektromekanik park frenini çekerek aracın yükünün frenlere binmesini 
  ***En donunda P'ye alarak stop etmek. 
  DSG şanzımanın ömrü için olumlu bir uygulama olarak geçiyor bu park etme yöntemi.
 14. serkanhector liked bir konuya yazdı : by silvershadow in Hayatında ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaklara kılavuz   
  Hayatınızda ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaklara kılavuz:
  Güzel bir başlangıç olsun dilerim.
  Hayatınızda ilk kez otomatik vites ve dahası DSG kullanacaksınız.
  Size bu kılavuzu kimseye sormaya çekindiğimiz herşeyi yanıtlamak için yazıyoruz. 
  Yazarımız DSG kullanıcısı olarak değil deyim yerindeyse DSG lerin hatalı kullanımı veya fabrikasyon arızası sonrası gittiği meşhur bir DSG hastanesinde doktor...  Yani kullanıcı değil tamiratinda 8 yıldır çalışan Emrah ustamız...
  Söz sizde...
  1. İlk olarak  koltuğa oturun  koltuk ve aynayı kendinize göre ayarlayın. 
  2. Kontak anahtarını yerine takın 
  3. Kontağı çeyrek tür çevirerek marşı basmadan önce aracın ısınması ve hazırlıklarını tamamlaması için ışıklarının sönmesini bekleyeceğiz. 
  4. Sadece bu iki ışık kalana kadar bekleyip sonra ayağınızı fren pedalına basarken kontağı yine çeyrek tür çevirip bırakıyoruz. Akıllı kontak olduğu için  Diğer araçlardaki gibi basılı tutmanız gerek yok kontak anahtarını. 
  5. P konumundaki vites kolunun üzerindeki düğmeye baş parmağınızla basarak ayağınızı fren pedalına basılı tutarak kendinize göre yavaşça çekin.
  6. Geri gidecekseniz R yazan yere getirin.
  7. İleri gidecekseniz D konumuna getirin.
  8. Daima sağ ayağınızı kullanacağınız için sol ayağınızı ayak dayama kısmına bırakın ve bu ayağınızı araçtan inene kadar unutun
  9.Yokuş yukarı veya yokuş aşağı ile araç yüklüyken hariç fren pedalını an ayağınızı kaldırdığınız anda araç yavaş yavaş  hareket etmeye başlayacaktır. gaza basmaya gerek yoktur.
  10. Yokuş yukarı veya yokuş aşağı ile arac yüklüyken  hafifçe gaza basmanız aracın kararlı biçimde ilk hareketini sağlayacaktır. 
  11. Yokuş inerken vites yükselmesini istemiyorsak frene hafifçe basmanız yeterli.
  12. Vites kutusu bir an önce en yüksek vitese çıkmak üzerine programlı olduğundan gaz tepkileri yavaş olacaktır. Sollamalarda veya hızlanma ihtiyacı hissedince iki kademeli olan gaz pedalına sonuna kadar bastığınızda ikinci kademe devreye girerek kick down denen bir veya bir kaç vites birden düşürüp torkun daha kuvvetli olduğu devirlere sizi çıkaracaktır.

   
  13. Sıkışık trafikte vitesin hemen 2 vitese geçerek kavramayı bitirmesini önlemek için vites kolunu sağ tarafa
  manuel konuma ve 1.vitese almalıyız.
  14. S modu daha yüksek devirde vites değiştirme yaptığı için uzun süre kullanımı halinde vites kutusunda ısınmaya ve erken yıpranmaya yol açacağı için uzun sürelerde kullanılmamalı.
  15. Seyir halindeyken ASLA N veya R veya P konumlarına almaya kalkışmayınız.
  16. Seyir halindeyken vites kolunun üzerinde elinizi tutmayınız
  17.Seyir halindeyken Vites kolu sadece S ile  triptonic veya tiptronic denen manuel moda geçirilebilir. 
  18. D veya S modda vites kolu sağa doğru itilerek yuvasına geçmesiyle Tiptronic veya Manuel moda geçilir. Bu modda vites kolunu ileri veya geri çekerek ya da direksiyonun iki yanındaki kulakçıklardan motor devrini kendiniz ayarlayarak vites değiştirmenize olanak sağlar. Soldaki kol - tuşunu kendinize doğru çekince vites küçültür, + tuşu ile vites büyütür.
  -Manuel olarak vites küçültülürken, şanzıman ancak motor devri aşırı yükselmeyecekse vitesin küçültülmesine izin verir. Hızlanma sırasında şanzıman, izin verilen maksimum motor devrine ulaşılmadan kısa bir süre önce otomatik olarak sonraki vitese geçer.
  -Bu moda sadece hareket halindeyken geçebileceğinizi unutmayın. sağdaki tuşa bir saniyeden uzun süre basmanız durumunda Tiptronic moddan D moduna geçiş yapılır.
  -Vites değiştirme mandalları belirli bir süre kullanılmazsa ve vites kolu tiptronic vites yolu içinde değilse, tiptronic modundan otomatik olarak çıkılır.
  19. Kısa süreli duraklamalarda N ye aldığınızda Auto Hold devreden çıkacaktır aman dikkat.
  20. Tekrar P konumuna almadan kontak anahtarı yerinden çıkmayacaktır.
  21. Uzun süreli duraklamalarda ve park ettiğinizde aracı P konumuna almalısınız.  
  22. Aracı kısa ya da uzun süreli park ederken, fren ağırlığının dsg şanzıman üzerinde kalmaması amacıyla; Direkt P'ye almak yerine Doğru park yöntemi:
  *önce N'ye alıp
  **sonra elektromekanik park frenini çekerek aracın yükünün frenlere binmesini 
  ***En donunda P'ye alarak stop etmek. 
  DSG şanzımanın ömrü için olumlu bir uygulama olarak geçiyor bu park etme yöntemi.
 15. silvershadow liked bir konuya yazdı : by Negatiwe in İşte Benim Golf'üm.   
  Hastasıyım
  Golfün duruşuna, Ilıca plajının suyuna
   

 16. silvershadow liked bir konuya yazdı : by Erinj in Bayide sıfır araba kaldı mı?   
  Merhabalar çoğu bayiyi aradım sıfır araba kalmadı diyor ? Gelir mi diye sorduğumda bilmiyoruz diyorlar. Bilgisi olan var mı ? Dizel için söylüyorlar tabi
 17. silvershadow liked bir konuya yazdı : by haliluzuner41 in ANA KONU   
  @silvershadow araçta gaza basınca ince bir vıızzz diye ses geliyor bu nedendir.?
  ön iki camda düzenli şekilde tek seferde inip kalkmıyor.reset atınca düzeliyor 1-2 gün sonra tekrar bozuluyor nedeni nedir.?
  1.2 tsi aracım için servis önerecek var mı küçükçekmecede oturuyorum.?
 18. silvershadow liked bir konuya yazdı : by serkanhector in Sürüş profili seçme Özelliği (PDA)   
  @silvershadow bu 2016 highline a oluyor mu dsg
 19. silvershadow liked bir konuya yazdı : by magic in Sürüş profili seçme Özelliği (PDA)   
  Murat hocam, 1,2 motorda bu opsiyonun alınamama sebebi nedir acaba?
  eğer motorun yapısından kaynaklanmıyorsa,
  belki 2016 modellerde gelir mi diye umut edecem
  çünkü şimdi kullandığım polo tam otomatik ve bu dediğiniz boşa alma durumu var, salınırken anında motor devir göstergesi 1000 devirin altına iniyor...
  @silvershadow
  2016 için comfortline'da 6,5" ekranın standart olması ve bu opsiyonun 1,2'de alınabilir olması diye beklentilerim var,
  bir de 16" jant toronto'nun ülkeye girmesi... :'(
 20. silvershadow liked bir konuya yazdı : by Negatiwe in Golf MK7 vs Passat B8   
  Saygılar hocam. Golftutkunlari passati da çok sevecektir buna emin olabilirsiniz.
 21. silvershadow liked bir konuya yazdı : by Negatiwe in Golf MK7 vs Passat B8   
  +1903 hocam bende sportif buluyorum.
  Süspansiyon spor yaylı Golften sonra daha esnek ve rahat buldum ben. Önceki nesil passatlara göre yorum yapmam yanıltıcı olabilir.
 22. silvershadow liked bir konuya yazdı : by Negatiwe in Golf MK7 vs Passat B8   
  Değerli Murat Hocam hafızam kuvvetlidir, hatırladım. Nasip oldu.
  Bayiide teslimat aşamasında araçla ilk göz göze geldiğimde, Allah sabredenlerle beraberdir lafını içimden tekrar ettim.
  Allah daha iyisini sana ve buradaki arkadaşlara nasip etsin.
   
 23. silvershadow liked bir konuya yazdı : by Samet5235 in Golf-VW Ustası aranıyor   
  @silvershadow merhaba bana da özelden ustanın iletişim bilgisini yazabilir misiniz? Araba rolantide titriyor tekleme yapıyor. Yapmadığım değişmediğim parça kalmadı ama çözüm yok. Teşekkürler
 24. silvershadow liked bir konuya yazdı : by magic in Golf e karar verme sebebin?   
  bi şeyi de bilme 
×
×
 • Yeni Oluştur...