Jump to content

Ender

Genel Koordinatör
 • İçerik sayısı

  4203
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  78

İtibar Etkinliği

 1. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by Ender in EN BEĞENİLEN JANT HANGİSİ   
  Çok Şükür hepsinin kullanan bir Golftutkunu olarak;
  Benim ilk 3 derecem şu şekilde  
  1. Numara Pretoria 19 inç
  2. Durban 18 inç
  3. Sebring 18 inç
 2. KaiZeN liked bir konuya yazdı : by Ender in Panaromik Cam Tavan ( Sunroof) Bakım ve Temizlik   
  Aracım 2017 sonuncu ay çıkışlı Golf  Makyajlı kasa 1.4 tsı highline hocam
  Fiyat konusunda sizin belirttiğiniz rakam 215 tl onların bir defaya mahsus yaptıkları işlem. Eli yatkın bakımının devamını kendisi yapma isteyen arkadaşlarımız olur düşüncesiyle toplam 400-500 tl rakamın içerisinde Sunroof özel Bakım yağı da alınıp kullanılır düşüncesiyle( kendim bu şekilde yapacağım )  yazmak istememdendir. yanılmıyorsam 50-100 ml özel bir yağı var ve bununda fiyatı en son 150 tl idi. Burasını düzeltelim yanlışlık olmasın yani  
  Ayrıca Sunroof ses tıkırtı vs sorunu bugün olmamışsa asla olmayacak anlamına gelmez hocam. Sonuçta fizik kuralları denen bir gerçek var   Düzenli bakım ve dikkatli kullanım burada çok önem arzediyor. keyiffli forumlar dilerim.
 3. HONEY liked bir konuya yazdı : by Ender in TAIWAN KAYAR LED STOP ARIYORUM SOL DIŞ   
  Geçmiş olsun Hocam. Sırf bu yüzden ön arka kamera taktım aracıma bende. 
 4. Culture33 liked bir konuya yazdı : by Ender in Panaromik Cam Tavan ( Sunroof) Bakım ve Temizlik   
  Aracım 2017 sonuncu ay çıkışlı Golf  Makyajlı kasa 1.4 tsı highline hocam
  Fiyat konusunda sizin belirttiğiniz rakam 215 tl onların bir defaya mahsus yaptıkları işlem. Eli yatkın bakımının devamını kendisi yapma isteyen arkadaşlarımız olur düşüncesiyle toplam 400-500 tl rakamın içerisinde Sunroof özel Bakım yağı da alınıp kullanılır düşüncesiyle( kendim bu şekilde yapacağım )  yazmak istememdendir. yanılmıyorsam 50-100 ml özel bir yağı var ve bununda fiyatı en son 150 tl idi. Burasını düzeltelim yanlışlık olmasın yani  
  Ayrıca Sunroof ses tıkırtı vs sorunu bugün olmamışsa asla olmayacak anlamına gelmez hocam. Sonuçta fizik kuralları denen bir gerçek var   Düzenli bakım ve dikkatli kullanım burada çok önem arzediyor. keyiffli forumlar dilerim.
 5. Ender liked bir konuya yazdı : by GkM_2015 in Golf 7.5 surus mod montaji   
  @frknyldrm merhaba lastik basinc ve esp icin abs beynine kablo cekmen yeterli olacak kodlama gerekmiyor.
 6. Ender liked bir konuya yazdı : by Culture33 in Panaromik Cam Tavan ( Sunroof) Bakım ve Temizlik   
  ender hocam sizin araç kaç model, benim araç 2018 golf ses tıkırtı ve esneme sesleri yok, ama 2015 passatta oldukça da fazla ve çok ta rahatsız ediyor. bakım fiyatına gelince de 450-500 tl gibi bir fiyat değil (belki o tarihte size öyle söylemiş olabilirler) az evvel aradım cam tavan temizlik ve bakım ücreti 215 TL dediler.
 7. Ender liked bir konuya yazdı : by bafrali91 in TAM MİRROLİNK VW GOLF MEDİA ( ANDROİD UYUMLU)   
  android 7 desteklermi
 8. Ender liked bir konuya yazdı : by bafrali91 in TAM MİRROLİNK VW GOLF MEDİA ( ANDROİD UYUMLU)   
  Ender hoca merhaba, çalışmalarınız için teşekkürler. android tüm uygulamalar derken gsı iptv çalışırmı?
 9. Onur Sarı liked bir konuya yazdı : by Ender in SATILIK SPOR YAY,LASTİK...   
  Hayırlı satışlar diliyorum Hocam. Ürünler gayet temiz ve fiyatlarınız makul. keyifli forumlar dilerim
 10. Culture33 liked bir konuya yazdı : by Ender in Panaromik Cam Tavan ( Sunroof) Bakım ve Temizlik   
  Hocam iklim şartları ve aracın bulunduğu dış ortam kaynaklı toz ,toprak yağmur, Çamur, agaç yaprakları, reçine, Kuş pisliği ve aklınıza gelebilecek buna benzer maruz kalınacak etmenlerd olmakla birlikta Aracınızın Cam tavanını açık  veya yarı açık kullandığunız takdirde bu saydığım tüm durumlardan etkilenecektir . Haliyle bu kısmın temizliği  kirlenme şekline göre bazen Vakumlu & hava tutma bazen nemli bez bazende  bazende (dış kısım için genelde) tayzikli su olarak yapılabilir. Sprey ve yağlama bunlardan sonra yapılmalıdır mutlaka.
   Son olarak Servisler de Bunun çözümü için 3 tür  Çözüm var 
  1- Bakım zamanında belirtirseniz sorununuzu; Cam tavanınıza slikon sprey ie yüzeysel işlem yapılır
  2- Ücretli olarak yaptırmak isterseniz Komlple bakım koruma şeklinde işlem yapılıyor. Yağı ayrı işçilik ücreti sizden ayrı istenmek suretiyle toplam 450-500 TL tutabiliyor. ( 10.01.2020 itibariyle Periyodik bakım Cetvelinde yerini almıştır ücretlidir) 
  3 olarak ise Yok benim aracım Garantili derseniz ve Güzel bir Şey yapılsına fakata para ödemek istemiyorum derseniz ; O vakit Açılır cam tavanınızın Garanti kapsamında işlem görmesi adına iki farklı ses olan hem kızak hemde menteşe birleşme noktalarında ki farklı seslerin Ses Kaydı yapılarak Servise başvurmanız ve Onay sonrasında işlem yapılacak olmasıdır.
  Sunroof Açılabilen Cam Tavan konsuunda Ben biraz Hassas Davrandığımdan bu gibi işlemler için Serviste en az 4-5 adet işlem kaydım vardır bir çoğunda fitillere sprey sıkılmış olsada bir defa Güzel işlem yapılmak suretiyle 5-6 ay kafam rahat araç kullanmışlığımda olmuştur. Şu anki  son durum nerdeyse yine aynı ses ve esnemeler olmakla birlikte Tekrar işlemiçin bu Sefer Ses Kaydı ile Servise Başvuracağım. 
  En nihayetinde sunroof Açılır Cama tavan Güzel olduğu KAdar Biraz Sorunlu oluyor Nedeni ise Gerilme ve Esneme ye Bağlı olarak Fiziksel Kurallar Gereiğidir. 
  Golftutkunu Dostlarına Selam ve Saygılar  sunarım
   
   
 11. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by Ender in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Teşekkür ederim 
  Aslında benim hiç ihtiyacım olmuyor ama şu özelliği hoşuma gidiyor, Alışveriş merkezlerinde park  yeri ararken birlikte arıyoruz araç ile  
 12. MSE liked bir konuya yazdı : by Ender in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Teşekkür ederim Doğan Hocam. Muhammed Hocama bir alkış daha yollayalım  
 13. Laylayloom liked bir konuya yazdı : by Ender in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Herkese Merhaba Secgili Golftutkunu Dostları;
  Aracıma katmak istediğim bir Retrofit/ Donanım ekleme işlemini daha gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu konuda Bilgi Tecrübe ve Desteklerinden Dolayı @MSE Muhammed Hocama Çok Teşekkür ederim.
  PLA 3,0 Ekleme düşüncem PLA 2.0 piyasaya çıktığında, gelişmesini bekleyip Dikey park özelliğinin de gelmesiyle aklımda olan bir uygulama idi. Kısmet bugüne imiş. Güzel Bir Konya Cumartesi Gününde Muhammed Hocam ile birlikte 6-7 saat süren Titiz ama temiz bir çalışma ile sonuca ulaşmanın mutluluğu ile sizlerle paylaşarak yapmak yada bu konuda bilgi sahibi olunması açısından Tecrübelerimizi paylaşmak istedim.  Herkese keyif dolu forumlar dilerim. Selamlar Ender Hoca.
   
   
   
  videolar linkte arkadaşlar 
   
   


 14. Ender liked bir konuya yazdı : by DoğanARABACI in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  @Ender Abim çok sevindim aklındakiler teker teker geliyor , @MSE Muhammed hocam zaten siz alkışı hakediyorsunuz , valla yükseldim Mk6'ya PLA 2.0 yapasım geldi   
 15. Ender liked bir konuya yazdı : by GkM_2015 in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  @İlker34 ya böyle elinizde sopa tartışmak için nedir bu cabanız kötü bişey demedimki. gölgenizle kavga edeceksiniz bi sakin ol. kötü bişey demdim. yorumun cok acıklayıcı değildi detay vermek istedim. yorumumdada acıkladım ama okuduğunu anlayamamakta ayrı bir konu. Ne olduğunu biliyorsan eğer bu sensörler araba mevcut demek bişeye gerek yok  demek. konudan uzak olan biri bunu böyle anlayabilir. Yorumlarınızı daha bilgi içerikli yapın ki sizi düzeltme zorunda kalmıyım.
 16. Ender liked bir konuya yazdı : by Umut Özdemir in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  @onurmat Daha ne kadar acemiyim.tahmin et hocam neyin zor kolay oldugunu bile bilmiyorum 😃
 17. Ender liked bir konuya yazdı : by Umut Özdemir in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Biz daha koltuga kilif geciremiyoruz hocam eline saglik 
 18. Ender liked bir konuya yazdı : by ucozer in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Güle güle kullanın çok güzel olmuş
 19. Ender liked bir konuya yazdı : by MSE in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Temelleri 2012 yılında atılmış bir modelden bahsediyoruz hocam. Şanzıman kolları tamamen dijitalleşmediği için istediğiniz şey bu modelde mümkün değil.
  Karşılaştırmasını yaptığınız araç ise 2020 üretimi bir araç. 8 senelik teknoloji farkıyla bu kıyaslama pek yerinde değil gibi.  
  Bazı markalar şerit takip asistanı diye şeritten çıkınca yalnızca ikaz veren sistemler kullanırken bizim 2012’den beri üretilen araçlarımızda bulunan şerit takip sistemi aracı şeritte tutarak ilerlemeye devam ediyordu hatırlatmak isterim 😊
  Son olarak, bu videoya göre bence 508’in sistemi de çağın gerisinde kalmış bir sistemdir. 
   
 20. Ender liked bir konuya yazdı : by forjust1day in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  @Savatage şunu izledikten sonra golfteki otomatik parkn ölü yatırım olduğunu anladım bilmiyorum hak verirmisiniz.. golfte sadece direksiyona müdahale var yani gaz fren ve şanzıman sizde
   
 21. Ender liked bir konuya yazdı : by İlker34 in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Sensörler ne pahalı ne de montajı zor . 2016 yılında yapılan bazı değişiklerden sonra çoğu araçta bu sensörler zaten mevcut. 
 22. Ender liked bir konuya yazdı : by GkM_2015 in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  @Savatage hocam maliyet araca gore degisiyor sole solim 2017 acc li bir arac yada 2017 saselerde abs sensorune gerek kalmiyor eger bu olmaz ise 1100 tl civari set. Hersey dahil 1200 civari. Daha once pla tusu almis ve aracindaki sensor uyumluysa 880 tl ye setler var. Ender hocam maliyet konusundaki cekimserligi sizinde belirtiginiz gibi iscilik konusundaki dostane yardimlasma. Izmirde bu is icin 1000 tl fiyat veriyorlar. Sadece kodlama icin 400 tl dendi ki pla icin online odis kodlamasina gerek yok. Vag ile bu is yapiliyor. Yani ben elime tornavida almadan bu ozellige sahip olmak istiyorum diyen golf 7 sahibi bir kullanici max 2500 tl gibi bir rakama bu ozellige sahip olur. Golf 7.5 olan ben bu isi yaparim diyen biri 1300 tl max rakama bu ozellige sahip olur.
 23. Ender liked bir konuya yazdı : by mustafacagri in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  @Enderhayırlı olsun pla bence tamamen ihtiyaç ve bütçe meselesi. Park konusu çoğu kişi için sorun olmasa da bayanlar için ciddi sorun oluyor en basitinden park etmeye çalışırken Bi çamurluk sürtmesi-tampon çizilmesi, sürtülmesi gibi durumda eski haline kusursuz dönmesi için 300 500 TL harcanacağı varsayılırsa bu retrofit fiyatı daha makul seviyede görünüyor şahsen kendim kullandığım için gerek görmüyorum ama ileride ender hocam gibi eşimin de kullanması gerekirse kendim de kesin yaptırırdım😁 hem kolaylık hem önlem 😁 güle güle kullanın hocam 👏
 24. Ender liked bir konuya yazdı : by İlker34 in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Öncelikle iyi günlerde kullanmanızı temenni ederim. Siz pek bu tarz işlere girmezdiniz hocam. Öncelikle şaşırdım. Muhammet hocam bu işlerde çok tecrübeli. Çok güzel  montaj yaptığını düşünüyorum. Güzel günlerde güle güle kullanın. Araca  değer kattığı çok doğru fakat pratikte pek kullanılmıyor. Neredeyse tüm araçlarımda vardı. En güzel tarafı aracın yan taraflarında kalan engelleri göstermesi. Kaldırım ve dubaların  arasına park ederken çok işlevsel.
 25. Ender liked bir konuya yazdı : by Mugzy in PLA 3.0 PARK PİLOT UYGULAMAMIZ   
  Elleriniz sağlık güzel iş olmuş. Bir sorum olacak; halihazırda ön ve arka park sensöre olan araca PLA 3.0 yapmak için aracın yan kısımlarına sensör eklemek mi gerekiyor? Park assist ekranında 360 derece gibi görünüyordu.
×
×
 • Yeni Oluştur...