Jump to content

ahmetersan

Üye
 • İçerik sayısı

  18
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

ahmetersan kullanıcısının paylaşımları

 1. ahmetersan

  Motorda hafif titreme

  Siz bir de benim 1.0 tsi motoru görün :)
 2. ahmetersan

  Golf 1.0 tsi rolentide ses problemi

  Hocam @Maqvilarison durum nedir ? Sorun tekrarlıyor mu. @esucsuzHocam aracınızın motoru çalıştıktan sonra normal devire dönünce 800 900 lerde çalışırken bi video çekip paylaşabilir misiniz. Rölantide benim aracın motoru yerinden çıkıp gidecekmiş gibi çalışıyor o da mı volantdan acaba?
 3. ahmetersan

  Golf 1.0 tsi rolentide ses problemi

  @esucsuzhocam gayet güzel açıklamışsın. Özellikle uzun yol yapıp aracı evin önüne park ettiğimde turbo yağlaması bi 30 saniye daha sürsün diye aracı stop etmiyorum ve en çok da o zamanlar duyuyorum. Bir de eğim olan bölgelerde. 1 litre tsi ile hem çok iyi değerlerde yakıt tüketimine sahibim hem de performans olarak hiç sıkıntı çekmedim şu zamana kadar. Ancak bu sesler ve titreşim problemi ile yaşamaya da alıştık. Bir yerlerden feragat edeceğiz artık. Arıza vermediği sürece problem yok :)
 4. ahmetersan

  Golf 1.0 tsi rolentide ses problemi

  Benim anlamadığım, ben bu sesten dolayı servise gittim servis ses normal dedi. Aynı ses bende de var. Şimdi ben yetkili servisin dediğine mi inanayım. Garanti bittikten sonra bir problem olduğunda 12 bin lira servis ücreti bana da çıkarmasınlar Hocam siz en iyisi çözünce kesin bizi bilgilendirin ona göre garantimiz bitmeden biz de halletmeye çalışalım.
 5. ahmetersan

  Golf 1.0 tsi rolentide ses problemi

  Hocam benim aracım 13 bin kilometrede. Ben de bu sesten rahatsızım. (bu kadar yüksel gelmiyor bende demek ki ilerleyen kilometrelerde bizi de bekliyor 😊). Motor kaputunu açınca motor 900 devirde yerinden çıkacakmış gibi sarsıntılı çalışıyor sanki. Ayrıca 1. viteste takılı rölantide beklerken vites topuzu da titriyor. Özellikle araç ön arka eğimde değil de yanal eğimdeyken. Mesela sağ tekerler yüksek sol tekerler alçakta iken. 1 kere bunun için servise uğradım bir kere de bakım esnasında dile getirdim 3 silindirli deyip geçiştirdiler. Sonuç alırsanız bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.
 6. Arkadaşlar herkese selamlar öncelikle. Geçen hafta cuma günü 1.0 Tsi Midline Plus 2019 aracımı Antalya'da ilk bakımına götürdüm. Aracı sıfır aldığımdan beri soğutma suyu hep Min-Max düzeyinde Max çizgisinin üzerindeydi. Ayda bir yağ çubuğu ve soğutma su seviyesini kontrol ediyorum ve aldığımdan beri hep aynı seviyede olduğuna eminim. Araca motor koruma da yaptırmıştım serviste o yüzden bugün şöyle bir etrafını kontrol edeyim diye kaputu açtığımda soğutma suyunun Min. altında olduğunu farkettim. (Araç 18 saattir çalışmıyor yani soğuk durumda.) Tekrar servisi aradığımda danı
 7. ahmetersan

  Airbag Sargısı

  @Mertcan33 Hocam videoda ikisi de var inceden direksiyondan gelen airbag sargısı, alt takımdan gelen amortisör takozu
 8. Bir önceki aracımı direksiyonda bir tıkırtı sebebiyle Antalya Alvin bayiye götürmüştüm 2016 senesinde. Yetkili usta test sürüşüne çıkmış sesi doğrulamış aracın birkaç gün serviste kalması gerektiğini söyleyip beni servis danışmanı arkadaşa yönlendirmişti. Aracımın garantisi devam ediyordu ve sorun benden kaynaklı değil araçtan kaynaklıydı ancak yine de servis danışmanı arkadaş elimde ikame araç yok isterseniz sizi evinize başka bir araçla bıraktırabiliriz diyerek başından savmaya çalışmıştı. O sinirle kapının önüne çıkmış doğuş oto şikayet hattını aramıştım. Daha telefonu kapattıktan yaklaşık
 9. ahmetersan

  Servisten sonraki kuruntular

  Kaput açma mandalının telinin geçtiği yol değil mi hocam o ?
 10. ahmetersan

  Airbag Sargısı

  Sorun sanırım bu. Serviste airbag söküp yağlama yaparak bir süreliğine sesi kesiyorlar polo aracımda başıma gelmişti. Siz yine de bir servise danışın isterseniz
 11. ahmetersan

  Airbag Sargısı

  Fonksiyonel olarak problem çıkarmıyorsa airbag sistemine müdahelede bulundurmayın hocam. Ses çok mu rahatsız edici?
 12. ahmetersan

  Akü kutup başı kapağı

  @forzaGilles hocam mk8 de kaput amortisörü yokmuş onu duyunca kılıfa razı oldum 😊
 13. ahmetersan

  Akü kutup başı kapağı

  Benim araç 1.0, bende de aynı hocam bir tanesi açık
 14. ahmetersan

  A3 2012 8P tavan airbag

  @DoğanARABACI Hocam zaten çarpışma testlerine yollanan araçlar tam dolu güvenlik paketi ile yollanıyor. Donanım paketleri de ülkeden ülkeye farkettiği için çarpışma testini baz almak doğru olmayabilir.
 15. ahmetersan

  A3 2012 8P tavan airbag

  @DoğanARABACI 2015 yılında ilk polo aracımı bayiden alırken trendline donanımda ön 2 hava yastığı, comfortline donanımda ise 2 ön 2 yan toplam 4 hava yastığı vardı. Yani koltuk yan yastığı olmasına rağmen perde hava yastığı bulunmuyordu. Hatta lounge pakette dahi durum böyleydi. Aynı zamanda hyundai i20 baktığımda boş pakette 2 orta pakette 4 dolu pakette perde hava yastığı ile 8 hava yastığı vardı. Dolu clioda aynı şekilde perde hava yastığı olmadan 4 hava yastığı vardı koltuk airbagler ile birlikte.
 16. Hocam lambanın yanmadığından emin miyiz? Geri vites lambası yanmaması güvenlik zaafiyeti oluşturur. Yüksek ihtimal yol bilgisayarında hata vermesi gerekir. 7.5 tüm golflerde arka stop grubu led standart. Yani led ve beyaz olarak yanmadı gerekir.
 17. Hocam benim araç 7.5 kasa 2019 1.0 tsi manuel vites. Birebir aynı ses bende de mevcut. Bazen yapıyor bazen yapmıyor, fren kuvveti açısından herhangi bir problem yaşamadığım için önemsemedim ama forumda yaşayan arkadaşlar kesin vardır. Belki çözüm hakkında bilgilendirirler
 18. ahmetersan

  Motor soğukken çıkan SES

  Aracım aynı. Ses bende de aynı geliyor. 3 silindirlilerde maalesef titreşim ve ses yönünden 4 silindir karakteri beklemek yanlış. En büyük dezavantajları titeşimli ve sesli çalışmaları.
×
×
 • Yeni Oluştur...