Jump to content

Aliiii

Üye
 • İçerik sayısı

  118
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

Aliiii last won the day on 1 Ocak

Aliiii en çok beğenilen konuya sahip!

Topluluk Puanı

86

Aliiii Hakkında

 • Derece
  Katılımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Ali
 • Yaşadığım Yer
  Cenevre

Güncel Profil Ziyaretleri

147 profil görüntüleme
 1. Aliiii

  Taiwan Katlanır Ayna Hakkında

  @frknyldrm Bazı modüller var çok kolay kopyalanabiliyor. Özellikle ışık, aydınlatma ürünleri vs. Bazılarının ise alternatifi yok. Katlanır ayna modülleri belki OEM ile aynıdır, ama üreticinin kaliteyi bir yerden kısması lazım ki ucuza satıp kar etsin. Bunu da ya ayna gövdesinden yada mekanizmasından yapacaktır. Aliexpress'deki aynaların OEM olduğunu düşünmüyorum ben ama hepsini de kontrol etmedim. Belki daha yüksek meblalara OEM satanlarda vardır.
 2. Aliiii

  Taiwan Katlanır Ayna Hakkında

  @forzaGilles Bazı parçalar OEM Ali hocam. Aliexpress'deki tüm ürünlerin orjinal olmadığı bilgisi doğru değil. Bazı ürünler zaten VW yedek parçası da olsa Çin üretimi. Mesela Alpine/VW ürünü ses modülleri. Yani Aliexpress'deki modüller ile Alpine modüller birebir aynı, tamamen OEM parçalar. Fakat far grubu, led grubu, ayna grubu ürünleri için değil söylediklerim. Onlar paralel üretim
 3. Aliiii

  Tavan Boya Kalkması

  @fatihahmet Bence bu konuda servise biraz çemkirebilirsin. Özellikle cam değişiminden sonra olduğunu belirterek. 4 yılda bir aracın boyası böyle kalkmamalı. Sonuçta oraya bir müdahale edip, buradaki boyayı kaldırma imkanın yok. Tek olağan şüpheli, servis.
 4. Aliiii

  Golf 7 Film

  LLumar iyidir, En ön camda ATR50 (en açık tonu), ön sürücü ve yolcu camında ATR35, ve arka camlar fabrikasyon biraz koyu olduğu için eşitlensin diye onlarada ATR50 yaptırmıştım. Çok memnunum. LLumar ATR serisi serisi iyidir, En ön cam için AIR80 şeffaf ama, UV kırar, Isı izolasyonu sağlar 3M CS serisi güzel mesela ama çok fazla sahtesi var piyasada 3M'in. Logoya değil distribütöre güvenmek lazım. LLumar Ahmet var, Kadıköy'de. Baya meşur. Maslakta Tanzer car. Bu ikiside işinin uzmanıdır.
 5. Aliiii

  Tavan Boya Kalkması

  @fatihahmet Çok geçmiş olsun, Cam nerede değişti?
 6. Yedek parça alımlarında %5 indirim oluyor herhalde, 4250 olan böyle bir fiyat olsa gerek. Diğeri zaten çıkmacı ve gerçek fiyat değil, Adamın bir çok ilanı 3456 TL yada 123456 TL Yani parçanın fiyatı Metin beyinde gösterdiği gibi 4000 üzeri, servisin size sattığı büyük ihtimal sitede dolaşan Çin/Taiwan malı ürünler.
 7. @Beyransever OEM olmadığını düşünüyorum. After market olabilir, yetkili bayiler genelde böyle şeyler satmaz ama OEM Servis fiyatı şu an 4600 TL bu stopların. Orjinal mi stoplar diye sordunuz mu?
 8. Aliiii

  Engine hata hakkında yardım

  @alpercck Doğrudur. 60.000 Bakımında Bujilerin değişmesi öngörülüyor. https://binekarac.vw.com.tr/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/tr/satis_sonrasi_hizmetler/ssh_pdf/Bakim_Araliklari.pdf/_jcr_content/renditions/original./Bakim_Araliklari.pdf
 9. Genel bir bilgi olması açısından soruyorum, 7.5 direksiyonları 7'lere uyuyor mu? Düğme tertibatı krom çıtası vs. ?
 10. Aliiii

  Engine hata hakkında yardım

  Geçmiş olsun. Hata kodlunu temizleyip aktif kullanıma devam edip gözetim altında tutmakta fayda var. Arkadaşın dediği gibi yakın zamanda yakıtınızı farklı bir yerden aldıysanız bu tarz hatalar verebiliyor. Ama değiştirmediyseniz, ve bu hatayı tekrar alırsanız, %90 1.silindirinizdeki buji ömrünü tamamlamış anlamına geliyor. Bujilerinizin değişmesinde fayda var. Büyük birşey değil. Allah beterinden korusun. Geçmiş olsun
 11. Aliiii

  Xt Spring spor yay 1.0 TSİ -30mm uygulama

  Güle güle kullanın, memnun olmanıza sevindim. Spacer'lar ile daha tok ve şık duracaktır.
 12. Aliiii

  golf piyasası hakkında

  @Negatiwe Abi çok konu dışı oldu ama, bende hastasıyım
 13. Aliiii

  golf piyasası hakkında

  @Beyransever Onur hocam, aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız. Müsait bir zamanınızda 6'lı CD Değiştiricinin fotoğrafını paylaşma imkanınız olur mu acaba?
 14. Aliiii

  Xt Spring spor yay 1.0 TSİ -30mm uygulama

  @farukal TUV, ISO vb. sertifikaları aldı ise bu yay zaten belli bir kaliteye sahiptir zaten hocam. Ayrıca bu sertifikaları aldığı için sağlamlık konusunda da şüphe duymuyorum (press yaylar gibi kırılma çatlama sorunu yaşanacağını hiç düşünmüyorum). Esas soru yaydan beklentiniz nedir? Yay çok sert olabilir, çok sekebilir. Ama eş zamanlı inanılmaz bir yol tutuş karakteri kazandırır aracınıza (sert yayların ortak özelliğidir). Şimdi bu yay sektiği için kalitesiz midir? yoksa yol tutuş sağladığı için kaliteli mi? Her marka yayın üretim nüansları, markaların yaylarına ayrı karakteristik sağlıyor. Soğutma işleminden tutun, döküm, şekillendirme vs. her üretim aşaması farklı bir senaryo çıkartıyor sonuçta. Böylelikle kimi kullanıcı en iyi yay Eibach diyor, çünkü onun konfor-alçaklık beklentisini o karşılıyor, kimisi Vogtland diyor, kimisi başka marka söylüyor. Siz bileceksiniz, yaydan memnuniyetinizi. Forumda bir çok konu var mesela, kullanıcıların bir çoğu Vogtland çok sert diyor, diğer yarısı çok iyi diyor @farukal Spacer için SM'de çok övülüyor, bence bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Güle güle kullan hocam.
 15. Aliiii

  Xt Spring spor yay 1.0 TSİ -30mm uygulama

  X-treme'in yurtdışında yaptırdığı doğru. Bende zamanında araştırmıştım. Eibach ilk zamanlar DP Tuning ana distribütör gibi çalışıyordu, sonra herkes paralel getirebilmeye başlayınca herkes satmaya başladı. Biraz ingilizce bilip mail kullanabilen tüm sanayiciler, yurt dışı iletişim kurup mal getirebiliyor. Bugün body-kit piyasası gibi. Herkesin kaynağı Alibaba, sorsan hepsi Taiwan. BMW'lerde olan Çin Taiwan ayrımını tüm body-kitlerde hatta far gruplarında kullanmaya başladıkları gibi XT marka spacer kullanıyorum ben, çok memnunum, herhangi bir zaafını görmedim. Yay tabi apayrı bir konu fakat, yayın sert olması ve konfor kaybı buna bağlı olarak sekmesi vs. yaydaki kaliteyide belli etmez. H&R yabancı menşei çok bilindik bir marka mesela. Yaylarının taştan farkı yok. Edit: XT marka oluşumu da bildiğim kadarı ile biraz zaruri şartlar altında oldu. Tabi öncel çalışması mutlaka vardır ama Vogtland ile bir anda araları bozuldu, ve mal çekememeye başladı X-treme. Sonra yine getirdi vs. fakat bu süreçte XT markasının temellerini de paralel attılar.
×
×
 • Yeni Oluştur...