Jump to content

buelent111

Üye
 • İçerik sayısı

  52
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

buelent111 kullanıcısının paylaşımları

 1. buelent111

  Kedileri nasıl uzak tutarım ? (Kedi Sorunu)

  Ben Almanyada yaşıyorum ve bizim de burda sansarlarla başımız belada, şimdiye kadar 2 kere aracımın su hortumunu ve turbo borularını parçaladılar, şimdide aracın yalıtım malzemelerini darmadağın etmişler. Burda bu sorun için sansar kovucu küçük bi alet satılıyor ve bu aleti aracın aküsüne bağlayınca alet hem akustik ses çıkarıyor ve de ışık saçıyor. Aleti kullanan bir çok kişi bu alati taktıktan sonra kedilerinde arabaya yaklaşmadığını yazmış. İsterseniz bi araştırın derim. Almanca ismi Marderschutz yada Marderschreck diye aratırsanız bulursunuz. Ebay, amazon ve aliexpress gibi sitelerde satıl
 2. Birde VCDS kablonuz varsa yada olan birini bulursanız yönlendirme motoru hata vermiş mi ona bakın, program sayesinde ayrı ayrı motor testi ve kalibrasyonda yapabilirsiniz.
 3. @Evilhard Manuel klimada hakkında malesef bi bilgim yok, birde kalorifer peteğini çabucak nasıl çıkarttınız? İlk önce motor suyunu boşaltmanız lazım.
 4. Benimde mk7 2013 model 1.6 tdi aracım son zamanlarda ısıtmıyordu, ilk kontrol ettiğim yer yönlendirici motorlar oldu ve bende ki sorun ısıtıcı petek kaynaklıydı ve peteği kendim değiştim ve problemden kurtuldum. Benim gördüğüm kadarıyla araçta en az 5 tane yönlendirici motor var, 2 tanesi sürücü tarafında 3 tanesi ise yolcu tarafında (birisi iç sirkilasyon mekanizmasına bağlı). Sürücü tarafındaki alt taraftaki motoru görmek için gaz pedalının hemen sağındaki plastik aksamı söküp üst tarafa bakmanız yeterli olacaktır. Daha üstte bir tane daha var ama onu görmek için diz airbagini sökmeniz gere
 5. Merhaba CemK hocam, konuyu bence biraz yanlış anladınız. Bu yeni tip en son versiyon kablolardan bende birkaç gün önce sipariş verdim ve satıcıların bir kısmı içinde aynı çip olan kabloya 23 euro, bir kısmı ise 46 euro yazmış. Benim arkadaşa demek istediğim 46 euroluk kabloyu gerçek kablo sanması ve bende arkadaşa uyarı mahiyetinde pahalı olanı değilde diğer ucuz kabloyu almasını ve o kablonunda aynı şekilde güncellenebileceğini anlatmak istememdir. Umarım şimdi doğru anlaşılmışımdır.
 6. @comez46 Selam arkadaşım, aliexpress deki kabloların hepsi klon kablo gerçek kablolar 400 500 euro civarı satılıyor. Senin almak istediğin "support update" yazan iki katı fiyata satılan kablo sadece bazı özel proğramlar vasıtasıyla güncellenebilen kablolar. Yani gerçek kablodaki gibi internet üzerinden otomatik yeni sürüme güncelleyemiyorsun eğer bunu bu kabloda yapmaya kalkarsan kablonun kullanılmaz hale geleceğinden emin olabilirsin. Aliexpress de bazı uyanık satıcılar güncellenebilen kabloları 2 katı fiyata satıyorlar, eğer diğer satıcıların ürünlerinide iyi incelersen aynı kabloyu yarı fiy
 7. buelent111

  Aracın Camında Buğulanma?

  Gerçi diğer arkadaşlarda açıklamış ama benim de tavsiyem klimayı (AC) kışında açık bırakmak ve iç hava sirkülasyon tuşunu devre dışı bırakmak.
 8. buelent111

  Golf 7 Antifiriz değişimi?

  Golf 7 1.6 Tdi araç ne kadar antifiriz alıyor, bilen var mı arkadaşlar.
 9. buelent111

  Golf 7 Jant Seçimi!!

  @frknyldrm Sağolun, teşekkür ederim.
 10. buelent111

  Golf 7 Jant Seçimi!!

  Selam arkadaşlar, bugün aracım için Dijon (orjinal VW) marka 6.0Jx17H2 ikinci el aleminyum jant aldım. Aracımın üstünde ise fabrika çıkışlı 15 inç çelik jantlar var, şimdi ben bu orjinal jantların üzerindeki bijonları aleminyum jantta kullanabilir miyim? Teşekkürler.
 11. Selam arkadaşlar, Vcds 18.2.0 için araçta herhangi bi ayar değişikliği yaparken bizden istenen security access keys bilen var mı?
 12. Bende de 2-3 tanesi eksik ve 5 senedir ses ve benzeri bi sorun olmadı.
 13. Selam arkadaşlar, Golf 7 araçlarda antifiriz suyunu nasıl değişiyoruz? Zannedersem motorun alt kısmındaki koruyucu plastiği çıkardıktan sonra radyotör peteğinin altında bi yerlerde hortumu kelepçeden açıp yada musluk varsa musluğu açıp suyu boşaltıyoruz. Youtube den golf 7 antifiriz değişimiyle ilgili bi video bulamadım. Bu konuda malumatı olan yada video linki verebilecek arkadaşlar paylaşım yaparsa sevinirim. Teşekkürler.
 14. Selam arkadaşlar, Birde klimanın sıcak veya soğuk üfleme probleminin yönlendirme motoru kaynaklı olduğunu söyleyeyim. Burda arkadaş olayı güzel anlatmış, bakmanızı tavsiye ederim.
 15. buelent111

  Lastik Basınç Uyarısı

  @thecoder @thecoder Evet, bencede lastikle ilgili bi sorun yok ama problem sizin dediğiniz gibi bişey olabilir, artık zaman olunca hata kodlarına bi bakacaz.
 16. buelent111

  Lastik Basınç Uyarısı

  @KAPTAN @KAPTAN @KAPTAN @KAPTAN Yazlık lastiklerde de arada problem yapıyordu fakat şimdi daha da sıklaştı. Hatayı menüden silincede birşey fark etmedi.
 17. Selam arkadaşlar, Son zamanlarda çok sık lastik basıncıyla ilgili hata geliyor, lastik basınçlarını hafızaya al diyorum fakat 3-5 saniye sonra aynı uyarı tekrar geliyor, lastiklerin basınçlarında sorun yok, hepsi aynı basınçtalar (2.3 bar) Acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Teşekkürler.
 18. buelent111

  Sağ kısa far yanmıyor

  Halojen lamba değişiminde önemli bir noktayı hatırlatmak isterim, kesinlikle el cam kısma dokunmadan takılmalıdır, aksi takdirde lamba kısa sürede yine patlayacaktır.
 19. buelent111

  Fren Disklerinin Değişimi?

  Evet haklısınız, zaten 2 ay önce diskleri ve balataları değiştirdim.
 20. Selam arkadaşlar, baskı balata seti olarak Luk yada Sachs markalarından istediğimizi takabiliyor muyuz yoksa araçtan ne çıktıysa aynı markayı mı takmak zorundayız?
 21. buelent111

  Start stop çalışmıyor

  Hocam vag com kablosu kısaca söylemek gerekirse hata okuma ve silme, servis ve yağ değişimi sıfırlama, özellik açma kapama, kodlama vs.
 22. buelent111

  Start stop çalışmıyor

  O tuş pek güven vermiyor hocam, araba 1 gün bekleyince yüzde 60 gösteriyor aracı stop ettikten sonra bakınca yüzde 80 - 90 gösteriyor.
 23. buelent111

  Start stop çalışmıyor

  Zaten bende en fazla 3-4 ay daha kullanıp değiştirmeyi düşünüyorum, kışa bu aküyle girmek pek akıl işi değil.
 24. buelent111

  Start stop çalışmıyor

  Hayır hocam, aracım 7 yaşında ve halen üzerindeki orjinal aküsü. Aküyü ölçtürmedim, sorun aküde olsa idi 4-5 ay dayanmazdı zaten.
×
×
 • Yeni Oluştur...