Jump to content

guilty57

Üye
 • İçerik sayısı

  14
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

4

guilty57 Hakkında

 • Derece
  Yeni üye

Bilgiler

 • İsim
  İsmail Çelik
 • Yaşadığım Yer
  Sinop

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. guilty57

  yeni ''NORMAL''

  Kullandığım Leon eski CR idi. FR değildi. Golf8 dizel olarak gelmezse eski satış rakamlarına ulaşamaz diye düşünüyorum. Ki sanırım dizel gelmeyecek.
 2. guilty57

  yeni ''NORMAL''

  Ben leona geçtim, nasıl geri döndüğümü Allah biliyor. Dizel olsun dedim, golfe bütçem yetmedi. 2012 1.4 122hp Highline sunrooflu golfümü sattım. 110bin. Dizel otomatik Leon aldım 2015. 102bin. Konfor berbat, golften bu kadar farklı olacağını zannetmiyorum. Ama gerçekten konfor açısından çok kötüydü. Amanya rabbi. Öyle bir geri dönüşüm oldu ki. Leonu sattım 108bine. COMFORTLINE 1.2 boş golf aldım 110bine. İşin kısası sen git 50bin km de Highline golfü sat, yerine aynı paraya 1.2 boş comfortline al. Bir daha Leon mu? Asla.
 3. guilty57

  Yakıt Tüketimi

  1. 2017 model 7.5 1.6. TDI 115 DSG aracımla 200km uzun yol sayılmaz belki ama 5.5in altına inemedim. Aracım 23bin kmde. Bakımı yeni yapıldı. Araçta 4 kişiydik, bagaj boştu. 100-120 km/h hızla gittim Sinop Samsun arası. 2. 35 km rakımlı bir yolda zorlamazsam 5.8, sert kullanırsam 6.8 gösteriyor. 2 kişi bagaj yarı yüklü. İki deneyimde de klima açık şekilde. 2011 Focus 2 105 manuel vites aracımdan sonra yakıt değerleri yüksek geldi.
 4. Arkadaşlar, geçen yıl sattığım 2011 model Focus 2 titanium racımda yokuş aşağı inerken sorun yaşamıyorum. "-" tuşu ile son hızı ayarladığı da rampa aşağı inerken hızı sabit tutuyordu. "+" ile sabitlediğimde hızı alabiliyordu. (Direksiyondan son basılan tuştan bahsediyorum) Arkadaşlar 2017 model makyajlı kasa golf 7.5 aracımda hız sabitleyici rampa aşağı inerken hız artırıyor. Yanlış mı kullanıyorum anlamadım. Bu durum normal ise kodlama ile halledilenilecek bir konu mu?
 5. guilty57

  golf 7,5 app connect aktif etmek

  Samsun'da yetkili servis dışında app connect aktivasyonu yapan tanıdığınız var mı? Golf 7.5 için.
 6. guilty57

  App-Connect Güncel Servis Fiyatı

  Samsun'da yetkili servis dışında app connect aktivasyonu yapan tanıdığınız var mı? Golf 7.5 için.
 7. Autohold kullanmıyorum çünkü ihtiyacım olmuyor. Ayda yılda bir lazım oluyor. Ama dün akşam aracı park ederken önce boşa alıp, elektronik park freni kaldırıp sonra P'ye aldım. Bu sabah ses ve hoplama yapmadı. İnşallah bundan sonra yapmaz. Bu akşam N'ye almadan park frenini kaldırıp P'ye aldıktan sonra sabah deneyeceğim. Yine buradan tecrübemi paylaşırım.
 8. Mesajımı düzelttim. Aracı sabah çalıştırıyorum. Devir saati normale dönüyor, mandala basılı tutarak ayağım frende vitese geçirmek istiyorum aşağı zor iniyor. İnmek istemiyor adeta. Sert çekince de tak diye bir ses geliyor ve araba hopluyor. Bu durum Şu anda 2017 1.6 TDI golfümde var. Aracı uzun süre çalıştırmayınca yapıyor zannediyorum. Sabah yapıyor ama öğlen yapmıyor. Haftasonu akşama doğru aracı kullanmak istediğimde yapabiliyor. Araç %5 eğimli bir yerde park halinde genelde. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi, bilemedim. 8 yaşındaki 1.4 TSI golf ve 6 yaşındaki 1.2. TSI golfümde de mevcuttu. Bu aracım 2.5 yaşında bu nedenle epeyce bir kafama takılıyor. Denk gelirse video çekeceğim.
 9. guilty57

  golf 7,5 app connect aktif etmek

  Aracım 2017 1.6 TDI Highline DSG Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Sanırım Samsun'da Özon'da yaptıracağım. İlerleyen bakımları farklı yetkili servislerde yaptırmak konusunda ne düşünüyorsunuz? Örneğin 3. yıl bakımını başka bir ilde başka bir yetkili serviste yaptırmak. Servis kayıtları ortaktır sanırım.
 10. guilty57

  golf 7,5 app connect aktif etmek

  Aracımın garantisi 2020 başında sonlanmış. 2017 model dizel. Araç 21bin kmde. 400 km sonra bakım uyarısı veriyor. Samsun da Özon'u aradım. Bizde iyi niyet garantisi değil, iyi niyet yardımı var dedi. Bu bilgi ışığında yıllık bakım için yetkili servise gitmek bana ne kazandırır? Bu arada Sinop'ta ikamet ediyorum. Sinop'ta bu işi yapabilecek var mıdır acaba?
 11. guilty57

  golf 7,5 app connect aktif etmek

  Sırf silinme riski olmasın diye 1800 TL gibi bir ücret AppConnect için epey uçuk. Yazılım güncelleme olunca AppConect aktivasyonunu silinme riski varsa o zaman dışarıda gizli özellik açtırmanın da bir mantığı yok. O da silinebilir belki. Çünkü aracım servis bakımlı. 1 hafta içinde bakıma girecek. Yetkiliservis gizli özellik açıyor mu? Dışarıda gizli özellik açtırsam silinme riski nedir? Önerileriniz nelerdir?
 12. guilty57

  golf 7,5 app connect aktif etmek

  2017 model golf 1.6 TDI aracım var. Samsun'da biriyle telefon görüşmesi yaptım. Torpido gözündeki modülün söküp ve kargoyla bir yere gönderiyorlarmış. 1 hafta, 10 gün sürer dedi. 900 gibi bir fiyat istedi. Garantili ve orijinal dedi. Gizli özellikleri de eklersek bin lira civarı bir bedelle hallederiz dedi. Bu media cihazın bir üst versiyonu mu var navigasyonu hayalet ekrana yansıtmak için? En üst versiyon bu değil mi? Bu aracı alırken ki en büyük hayalim buydu. Resmen hayal kırıklığına uğradım. Öğrendiğim kadarıyla discover Media pro olması gerekiyor. Ayrıca hayalet ekranın kodunun sonunda A harfi olması gerekiyormuş. Merak ettiğim diğer hususlar: Aracım tek J LED farlı. Virajlarda döndüğünü düşünüyorum. Yani en azından izlenimlerim bu yönde. Kontak açınca far yükselip alçalıyor. Gizli özellik açma yöntemi ile diğer J yi aktif edebiliyor muyuz? Çünkü içnde LED lambalar var gibi görünüyor. Aracımın coming ve leaving home düzgün çalışmıyor. Far anahtarı her daim Autoda. Kontak kapatıp selektör yapınca devreye giriyor. Ama tekrar devreye girmesi için her defasında selektör yapmak gerekiyor. Bunu sürekli aktif etmek için de mi yazılım gerekiyor?
×
×
 • Yeni Oluştur...