Jump to content

akd33

Üye
 • İçerik sayısı

  29
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret


İtibar Etkinliği

 1. akd33 liked bir konuya yazdı : by Ufukkaya in Geri Görüş Kamerası Yön Çizgileri   
  @akd33 teşekkürler 😊
   
 2. akd33 liked bir konuya yazdı : by İlker34 in Geri Görüş Kamerası Yön Çizgileri   
  Çizgilerin hareket etmesi için kamera kontrol modülü bulunması gerekir. Passat golf olarak değilde modüllü modülsüz olarak sınıflama yapabiliriz. Modül sadece çizgilere hareket kazandırmıyor. Tiguan aracımda vardı bu tarz kamera aracın sığabileceği yerleri bile gösteriyordu. Yani kameradan ötesi hala geliyor modül sayesinde.
 3. Yavuz60 liked bir konuya yazdı : by akd33 in Geri Görüş Kamerası Yön Çizgileri   
  @Yavuz60  Yavuzbey cam tavan ve geri görüş kameralı olarak bende Nisa’n ayında sıfır aldım aracı dediğiniz geri vitese alınca çıkan ses kapağın kamerayı aktif hale getirmesi için çıkardığı bir ses ve standart bir ses sorun değil. Yine geri vitese alınca ekranda görünen  yeşil  çizgilerin dönme gibi bir durumu yok onlar aracın dönme durumuna göre o çizgileri esas alarak dönmezi istiyor yani direksiyondan hallediliyor herşey oda bir sıkıntı değil biraz geri vites ile  park  ettikçe öğrenip adapte olursunuz. Eğer araçta park pilotu var ise ( Benim aracımda var ) geri viteste ana büyük ekranın 4te biri alan içerisinde gösterecek şekilde  ger vites dışında ise 20 km hıza kadar her durumda tüm ekranı kaplayan mesafe algılamalı ve animasyon şekilde aracın tüm dönüş yönü ve konumuna göre gösteren park pilotu göstergesi var araç içinde varsa ses müzik ve diğer etkenleri kısarak kendi sesini arttırıyor. Ben aracıma sonradan taktırmadım Türkiye paketi içerisinde standart donanım olarak geldi arka logo geri viteste dışa  doğru açılıp kapanıyor.
 4. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by akd33 in İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...   
  @agacmalzeme  Hocam  her şeye asgari ücretler üzerinden bakarsak yanılırız ekonomide kişi başı gelir ve ekonomik katma değer önemlidir bu anlamda bizim ülkemiz zaten onlardan geride bu geri olan duruma göre kıyaslama yaparak devletimizin çokta haksız olmadığı kanısındayım.( bu Ötv ve KDV ) her hükümet için ülkemiz gelişene kadar matbu bir ödeme aracıdır bu hükümetlere göre de değişmez çünki gelir gider dengesinde açık veren ülkelerin kaderidir bu bize özgü değil sadece) burada bir doktor 50 binde kazanıyor 100 binde 20 binde Almanya’da en iyi doktor Türkiye’de orta halli bir doktordan az kazanır  o zaman oradakiler de bizim doktorlara göre fakir mi dememiz lazım yada mühendisler orada çok kazanır ama aynı ayar ve düzeyde iş yapan Türkiye’de nerdeyse yarısı kazanır. Ayrıca birde şöyle bakarsak daha oturur kafamızda orada aldığı 1700 küsür Euro nun kamını kiraya verir kaçına ne kadar un alır ne kadar şeker alır veya otobüse biner trene binerse ne kadar öder veya günlük yaşamda harcamak zorunda kaldığımız şeyler için ne kadar ödemek zorunda kalır diye bir hesaplama yaparsak orada da bu dediklerimi aynen görürsünüz. Ayrıca Türkiyede hiç bir asgari ücretli sadece asgari ücretle geçinmez ek geliri veya işi vardır.( köyünde  Bağı  bahçesi veya ticari işleri ,esnaflık vb ) ama Almanya’da böyle bir durum ekstrem örnekler dışında yoktur. Hatta böyle bir şey tespit edilirse vergi be diğer cezalar da ağırdır burada Türkiye’de kaç asgari ücretliye senin şu kadar ek gelirin var şukadar vergi ödemek zorundasın deniliyor adam 2. El araç satıyor annesinin babasının eşinin üstüne yılda 6 tane satsa 1 yıllık asgari ücrete değer kazanç sağlar ve hiçbir engel yoktur ya Almanya da vergi denen şey öyle kolay kaçırılmaz nerde ne yaparsan kayıtlıdır ve ona göre hesabını ödersin devlete o nedenle kıyaslarsak gelişmiş ülke gelişmemiş ülke arasındaki farklara göre her durumun kendine göre avantajı var bu anlamda Türkiye de olmak bir çok açıdan da avantajlı.özetle  Benim anlatmak istediğim kuru güçlü olan ve gelişmiş ülkeler de de araçlar pahalı artık araçlarda bile  Gelişmiş bir Almanya da alınan golfün fiyatı ile Türkiye de satılanı kurbazlı eşler ve karşılaştırırsak aslında Almanya da kendi ürettikleri araçları kendi vatandaşlarına bize göre daha pahalıya sattığını anlarız.. onun İçin hem Türkiye’de hem Almanya’da yaşamı bilen orta gelir bir kişi olarak bu deneyime sahip killer ile görüşerek kıyaslama yapmanın daha sağlıklı olacağı kanısındayım.
 5. AhmetCakmak liked bir konuya yazdı : by akd33 in İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...   
  @AhmetCakmak ben olayı siyaset üzerinden gerçekleştirmedim ama bazı arkadaşlar alındılar sanırım kimseyi eleştirmek değil amacım sadece bilmediğimiz yaşamlar hakkında çok kolay genel kanıya varıyoruz  okadar. Herkese hayırlı geceler daha yazmam bu konuda cevap.
 6. caglar_61 liked bir konuya yazdı : by akd33 in Sislere Led ampül takınca arıza ışığı Yanarsa nasıl düzeltilir.   
  @caglar_61 benim aracım 2019 bende j Led var kısa uzun ve dönüş farları  Led zaten o nedenle bu konuda fikir sahibi değilim ama mutlaka bir yöntemi vardır diye düşünüyorum. 
 7. mustafacagri liked bir konuya yazdı : by akd33 in Sislere Led ampül takınca arıza ışığı Yanarsa nasıl düzeltilir.   
  @mustafacagri tşkler deneyimlerinizi paylaştığınız İçin 
 8. akd33 liked bir konuya yazdı : by major24 in Sislere Led ampül takınca arıza ışığı Yanarsa nasıl düzeltilir.   
  Photon H11 8000 Lumen Led Xenon , Benim sislerde bu ürün var. Arıza lambası yakmıyor. Sırf o sis farı ile gözlerimin içine edenlere inat almıştım. selektöre bağlayacaktım sisleri. Bizim araçlarının sis yuvaları yatay olduğu için olsa gerek ne kadar güçlü olsa da karşıdakini rahatsız etmiyor sisler.. Aşırı karanlık ve dar yollar dışında kullanma gereği duymuyorum.
 9. Recep Gül liked bir konuya yazdı : by akd33 in Golf vs. Civic   
  Bu konuda hem civic hatchback kullanıcısı hemde 5 aylık golf dsg kullanan birisi olarak söyleyebilirim ki iki araçta gerçekten güzel. Standart en full donanımlar üzerinden konuşacak olur isek golf civice göre iç ve dış hacim olarak daha küçük bir araba. Malzeme ve işçilik olarak ise golf bir tık üstte yol sürüş ve tutuş açısından diyebilirim ki konfor açısından golf çok iyi bir araç çukur darbe hissettirmiyor ama spor sürüş ve virajlar direksiyon tepkimesi vb olayda civic bence bariz bir şekilde iyi bir araba golf aldıktan sonra diyebilirim ki bu araçta tek eksik bu hızlı ve viraja girerken her daim civic i arıyor insan ben seçenek olmadığı İçin alamadım golf te ama alçak yaylar ve 18 inç jant ve lastikle aynı seviyeye gelirlermi bilemiyorum. İnş öyle bir golf kullanırsam bu konuda deneyimi mi de iletirim. Burada bazı arkadaşlar Japon arabalarını çok küçümsemişler ama bence Japon’lar Almanlar kadar mühendislik araç güvenliği vb konularda dünyada en iyilerden o nedenle iki araçta gerçekten güzel. Şanzıman konusuna gelince bende Honda İçin dizel manuel vites var ve ilk kalkış çok ağır ve hantal golfte manuel vites nasıldır bilmiyorum ama 1.5 Tsı dsg ile kıyaslanamaz. Fakat Honda’nın zdf 9 ileri dizelini de kısa bir süre sürmüş birisi olarak bir BMW ve Mercedes otomatik vites kullanıyor havası verdiğini ve dsg kadar seri olduğunu ama dsg den farklı olarak da sürdüğünüzü daha sert hissettirdiğini hatırlatmak isterim o nedenle otomatik olarak serilikte dsg yi geçemez belki ama sürerken spor sürüş hissi ve ve aynı anda serilşkte zdf 9 ilerinin hakkı yenmemeli.. Başka marka araçlarda kullanmış birisi olarak golf ve civic hatchback in yerleri çoğu araçtan farklı bende o nedenle arabalarımızı sürüyoruz ama diğer arabalardan şöyle iyidir böyle iyidir demek için her aracı ortalama en az bir kaç ay kullandıktan sonra karar vermenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum ama fren mesafesi ve duruş şekli ilk sıfır araç için her yönüyle o aracın tam kalitesini gösterir açıkçası golf bu konuda çok iyi bir araba bastığın an olduğu yerde nerdeyse hissettirmeden duruyor Honda da bu konuda iyi ama golf kadar iyi diyemem ama olaki Egeaya falan binerseniz bu ve benzer durumlar hiç iyi değil bence. Her marka ve modelin aynı sınıftaki araçlarında biribirine üstünliklerinin mutlaka olduğu kanısındayım ama önemli olan aracınızı kullanırken aldığınız keyf ve o an hissettirdiği duyudur. Golf bu konuda bir çok yönüyle iyi bir araç.


  Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
 10. bcaksk liked bir konuya yazdı : by akd33 in Sislere Led ampül takınca arıza ışığı Yanarsa nasıl düzeltilir.   
  @bcaksk evet buda başka bir seçenek olabilir. Tşkler 
 11. akd33 liked bir konuya yazdı : by tgun89 in Sislere Led ampül takınca arıza ışığı Yanarsa nasıl düzeltilir.   
  Ben aliexpressten vodool marka h11 aldım taktım. Herhangi bir arıza ışığı yakmadı.
 12. akd33 liked bir konuya yazdı : by bcaksk in Sislere Led ampül takınca arıza ışığı Yanarsa nasıl düzeltilir.   
  Beyaz halojen de alıp takabilirsiniz. Arıza ışığıyla ilgili kaygınız da kalmaz. Karşı tarafı da rahatsız etmez en azından. Ben Aliexpress'ten aldım kullanıyorum, gayet güzel oldu.
  Bu arada bagajla birlikte torpido da sarı ışık olması lazım   Ben torpidoya beyaz led taktım ama bagajınki gelmedi, iade aldım parayı. Yeniden sipariş vericem bi gün inşallah
 13. krym liked bir konuya yazdı : by akd33 in Golf vs. Civic   
  Bu konuda hem civic hatchback kullanıcısı hemde 5 aylık golf dsg kullanan birisi olarak söyleyebilirim ki iki araçta gerçekten güzel. Standart en full donanımlar üzerinden konuşacak olur isek golf civice göre iç ve dış hacim olarak daha küçük bir araba. Malzeme ve işçilik olarak ise golf bir tık üstte yol sürüş ve tutuş açısından diyebilirim ki konfor açısından golf çok iyi bir araç çukur darbe hissettirmiyor ama spor sürüş ve virajlar direksiyon tepkimesi vb olayda civic bence bariz bir şekilde iyi bir araba golf aldıktan sonra diyebilirim ki bu araçta tek eksik bu hızlı ve viraja girerken her daim civic i arıyor insan ben seçenek olmadığı İçin alamadım golf te ama alçak yaylar ve 18 inç jant ve lastikle aynı seviyeye gelirlermi bilemiyorum. İnş öyle bir golf kullanırsam bu konuda deneyimi mi de iletirim. Burada bazı arkadaşlar Japon arabalarını çok küçümsemişler ama bence Japon’lar Almanlar kadar mühendislik araç güvenliği vb konularda dünyada en iyilerden o nedenle iki araçta gerçekten güzel. Şanzıman konusuna gelince bende Honda İçin dizel manuel vites var ve ilk kalkış çok ağır ve hantal golfte manuel vites nasıldır bilmiyorum ama 1.5 Tsı dsg ile kıyaslanamaz. Fakat Honda’nın zdf 9 ileri dizelini de kısa bir süre sürmüş birisi olarak bir BMW ve Mercedes otomatik vites kullanıyor havası verdiğini ve dsg kadar seri olduğunu ama dsg den farklı olarak da sürdüğünüzü daha sert hissettirdiğini hatırlatmak isterim o nedenle otomatik olarak serilikte dsg yi geçemez belki ama sürerken spor sürüş hissi ve ve aynı anda serilşkte zdf 9 ilerinin hakkı yenmemeli.. Başka marka araçlarda kullanmış birisi olarak golf ve civic hatchback in yerleri çoğu araçtan farklı bende o nedenle arabalarımızı sürüyoruz ama diğer arabalardan şöyle iyidir böyle iyidir demek için her aracı ortalama en az bir kaç ay kullandıktan sonra karar vermenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum ama fren mesafesi ve duruş şekli ilk sıfır araç için her yönüyle o aracın tam kalitesini gösterir açıkçası golf bu konuda çok iyi bir araba bastığın an olduğu yerde nerdeyse hissettirmeden duruyor Honda da bu konuda iyi ama golf kadar iyi diyemem ama olaki Egeaya falan binerseniz bu ve benzer durumlar hiç iyi değil bence. Her marka ve modelin aynı sınıftaki araçlarında biribirine üstünliklerinin mutlaka olduğu kanısındayım ama önemli olan aracınızı kullanırken aldığınız keyf ve o an hissettirdiği duyudur. Golf bu konuda bir çok yönüyle iyi bir araç.


  Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
 14. agacmalzeme liked bir konuya yazdı : by akd33 in Golf Bagimsiz Suspansiyon Hakkinda   
  Alırken araştırmış birisi olarak sadece 1.5 TSı 150 lerde mevcut diğerleri maalesef..


  Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
 15. akd33 liked bir konuya yazdı : by mbonat in Sislere Led ampül takınca arıza ışığı Yanarsa nasıl düzeltilir.   
  Şunu belirtiyim her marka arıza yakmıyor diye birşey yok ama çoğu marka yakmıyor .
×
×
 • Yeni Oluştur...