Jump to content

akd33

Üye
 • İçerik sayısı

  29
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

10

akd33 Hakkında

 • Derece
  Yeni üye

Bilgiler

 • İsim
  Nuh
 • Yaşadığım Yer
  istanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

141 profil görüntüleme
 1. @Ufukkaya hocam bu golf Passat fark etmez eğer aracınızda park pilot özelliği var ise standart donanımda kamera ile birlikte geliyor zaten ve golflerde highline donanımlarda bu özellik var diğer donanımları bilmiyorum varmı fikrim Yok yıla ve donanıma göre değişen şeyler bunlar. Ama golf özelinde eğer isterseniz böyle bir şeye sahip olmak sadece kamera taktırmanın dışında ön ve arka tampon da yapılacak değişiklikler ile halloluyor . ( arkadaşım yaptırdı) ender elktronik sayfasına girerseniz aracınızın model yılı ve donanımına göre yapılabilecek eksik gördüğünüz ne varsa detaylı öğrenebiliyorsunuz artık araçlar bilgisayar ve cep telefonu gibi oldu bazı donanımlarda özellik kendinde var sadece yazılım gerektirebiliyor veya altyapısı var tesisat ve başka bileşenler ile ekleme yapılabiliyor. Veya tamamen değiştirilerek takılması gereken parça ve bileşenler ile buna uygun yazılımlar gerektiriyor.
 2. @tlgdk emin olmamakla birlikte yazılımsal bir problem olabilir tesisatla ilgili olsa hiç çalışmaz veya sensörlerde olsa arıza normalde çalışıyorken dediğiniz gibi bir sıkıntı çıkarmaması lazımdı. ender elektroniğe mail ile sorduğunuz da akşam geçte olsa dönüyorlar isterseniz öyle bir deneyin ben daha önce o şekilde yaptım bir kaç kafama takılan sorum vardı.
 3. @Yavuz60 Yavuzbey cam tavan ve geri görüş kameralı olarak bende Nisa’n ayında sıfır aldım aracı dediğiniz geri vitese alınca çıkan ses kapağın kamerayı aktif hale getirmesi için çıkardığı bir ses ve standart bir ses sorun değil. Yine geri vitese alınca ekranda görünen yeşil çizgilerin dönme gibi bir durumu yok onlar aracın dönme durumuna göre o çizgileri esas alarak dönmezi istiyor yani direksiyondan hallediliyor herşey oda bir sıkıntı değil biraz geri vites ile park ettikçe öğrenip adapte olursunuz. Eğer araçta park pilotu var ise ( Benim aracımda var ) geri viteste ana büyük ekranın 4te biri alan içerisinde gösterecek şekilde ger vites dışında ise 20 km hıza kadar her durumda tüm ekranı kaplayan mesafe algılamalı ve animasyon şekilde aracın tüm dönüş yönü ve konumuna göre gösteren park pilotu göstergesi var araç içinde varsa ses müzik ve diğer etkenleri kısarak kendi sesini arttırıyor. Ben aracıma sonradan taktırmadım Türkiye paketi içerisinde standart donanım olarak geldi arka logo geri viteste dışa doğru açılıp kapanıyor.
 4. akd33

  İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...

  @Mmt0634 @Mmt0634 @bcaksk karşılaştırdığınız şey nedir ona göre bakarsak daha iyi olur o hesaba göre herkes asgari ücretli ve tüm asgari ücretliler golf alıyor bende diyorum gerçek öyle değil ortalama gelir sahibi bir meslek üzerinden oraya ve buraya göre bakarsanız o zaman ne çıkacak hesaba birde öyle bakalım diyorum daha anlamak istemiyorsanız söyleyecek sözüm Yok . Türkiye’de ki asgari ücret düşük diye herkes golf alamıyor demek veya buna kıyaslamak doğru olmaz. Bu açıdan yapılan araba alma muhabbeti de yanlış olur o kadar söyleyeceğim.
 5. akd33

  İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...

  @AhmetCakmak ben olayı siyaset üzerinden gerçekleştirmedim ama bazı arkadaşlar alındılar sanırım kimseyi eleştirmek değil amacım sadece bilmediğimiz yaşamlar hakkında çok kolay genel kanıya varıyoruz okadar. Herkese hayırlı geceler daha yazmam bu konuda cevap.
 6. akd33

  İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...

  @Mmt0634 İstanbul’da bebek gibi yerde aldığın daireyi Berlin’de kaça alırsın bir araştır derim. Karşılaştırılma aynı duruma göre eşit yapılır ataşehirde kiralar kaç lira bir bak en lüks rezidans ta Almanya Berlin’de aynı ayar bir semtte kirasına bir bak. Türkiye’de ki asgari ücret ile Almanya’da ki asgari ücreti karşılaştırarak golf almaya çıkan yol nasıl bir yol anlamdım o zaman bende diyorum ki Türkiye’de ataşehirde oturan bir doktor ile Almanya’da Berlin’de oturan bir doktorun aynı yaşam standartlarına göre golfü alma durumunu karşılaştıralım o zaman ne çıkacak. Ben zaten Türkiye’de vergilerin az olduğu veya ekonomik olarak her şeyin Yolunda olduğu gibi bir düşüncem yok sadece buradan oraya bakarak herşeyin orada güzel veya kolay olduğu fikrine karşıyım.
 7. akd33

  İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...

  @bcaksk hocam neye nereden baktığınıza göre değişir ben ülkede her şey yolunda ekonomi iyi veya başka söylemlerim olmadı Almanya’da çalışan birisinin Almanya’da üretilen arabayı alma durumu ile Türkiye’dekinin alma durumunu yaşamı bilerek karşılaştırdım her şeyde olduğu gibi kıyasladığımız şeyleri neye göre kıyasladığımızı bilirsek daha aklı selim olur. Türkiye de şuan Ötv siz satılsa sadece KDV li golf 130 bin tl civarı paraya geliyor yani 20000 Euro olur Almanya’da %19 vergi ile 32000 Euro ( highline donanım İçin konuşuyorum) ya alır bir alaman peki bu duruma göre Alman’ım daha pahalı alıyor Türk mü? Üstelik Türkiye’deki bayiler bundan kar ediyor demekki ucuz satılacak bir ekonomik durum olsa dünyada ilk aşman ucuzla satar kendi ülkesinde ürettiği aracı. Üstelik donanım olarakta Türkiye gelen standart donanım ile Almanya daki arasında dağlar fark var öyle boşta gelmiyor araçlar. Sonuçta fikirlerde herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil daha da uzatmaya niyetim Yok herkesin fikri kendine saygı duymak lazım farklı fikir farklı bilgi demektir.
 8. akd33

  İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...

  @Mmt0634 Almanya’da merkezde işlek bir şehirde kutu gibi bir eve vericisiniz bu paraları daha dışarıda büyük olsun derseniz iş değişir çok merak ediyorsanız Alman emlak sitelerine girip ( sahibinden.com benzeri) detaylı araştırabilirsiniz..
 9. akd33

  İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...

  @Mmt0634 kaç yıl yaşamam gerekiyor bilmek için
 10. @caglar_61 benim aracım 2019 bende j Led var kısa uzun ve dönüş farları Led zaten o nedenle bu konuda fikir sahibi değilim ama mutlaka bir yöntemi vardır diye düşünüyorum.
 11. Araştırıp daha uyguna Amazon da alabilirsiniz
 12. @caglar_61 https://www.ebay.com/itm/OSRAM-LEDriving-HL-Gen-2-H11-LED-6000K-Cool-White-Headlight-Bulb-Kit-67211CW/192970705283?epid=23032682316&_trkparms=ispr%3D1&hash=item2cedf34983:g:2IMAAOSwTm1dGeqg
 13. akd33

  İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...

  @agacmalzeme Hocam her şeye asgari ücretler üzerinden bakarsak yanılırız ekonomide kişi başı gelir ve ekonomik katma değer önemlidir bu anlamda bizim ülkemiz zaten onlardan geride bu geri olan duruma göre kıyaslama yaparak devletimizin çokta haksız olmadığı kanısındayım.( bu Ötv ve KDV ) her hükümet için ülkemiz gelişene kadar matbu bir ödeme aracıdır bu hükümetlere göre de değişmez çünki gelir gider dengesinde açık veren ülkelerin kaderidir bu bize özgü değil sadece) burada bir doktor 50 binde kazanıyor 100 binde 20 binde Almanya’da en iyi doktor Türkiye’de orta halli bir doktordan az kazanır o zaman oradakiler de bizim doktorlara göre fakir mi dememiz lazım yada mühendisler orada çok kazanır ama aynı ayar ve düzeyde iş yapan Türkiye’de nerdeyse yarısı kazanır. Ayrıca birde şöyle bakarsak daha oturur kafamızda orada aldığı 1700 küsür Euro nun kamını kiraya verir kaçına ne kadar un alır ne kadar şeker alır veya otobüse biner trene binerse ne kadar öder veya günlük yaşamda harcamak zorunda kaldığımız şeyler için ne kadar ödemek zorunda kalır diye bir hesaplama yaparsak orada da bu dediklerimi aynen görürsünüz. Ayrıca Türkiyede hiç bir asgari ücretli sadece asgari ücretle geçinmez ek geliri veya işi vardır.( köyünde Bağı bahçesi veya ticari işleri ,esnaflık vb ) ama Almanya’da böyle bir durum ekstrem örnekler dışında yoktur. Hatta böyle bir şey tespit edilirse vergi be diğer cezalar da ağırdır burada Türkiye’de kaç asgari ücretliye senin şu kadar ek gelirin var şukadar vergi ödemek zorundasın deniliyor adam 2. El araç satıyor annesinin babasının eşinin üstüne yılda 6 tane satsa 1 yıllık asgari ücrete değer kazanç sağlar ve hiçbir engel yoktur ya Almanya da vergi denen şey öyle kolay kaçırılmaz nerde ne yaparsan kayıtlıdır ve ona göre hesabını ödersin devlete o nedenle kıyaslarsak gelişmiş ülke gelişmemiş ülke arasındaki farklara göre her durumun kendine göre avantajı var bu anlamda Türkiye de olmak bir çok açıdan da avantajlı.özetle Benim anlatmak istediğim kuru güçlü olan ve gelişmiş ülkeler de de araçlar pahalı artık araçlarda bile Gelişmiş bir Almanya da alınan golfün fiyatı ile Türkiye de satılanı kurbazlı eşler ve karşılaştırırsak aslında Almanya da kendi ürettikleri araçları kendi vatandaşlarına bize göre daha pahalıya sattığını anlarız.. onun İçin hem Türkiye’de hem Almanya’da yaşamı bilen orta gelir bir kişi olarak bu deneyime sahip killer ile görüşerek kıyaslama yapmanın daha sağlıklı olacağı kanısındayım.
 14. akd33

  İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...

  @Savatage Bu konuda ülkemize biraz haksızlık ediyoruz ben Nisa’n ayında aldım 2019 model golfü Türkiye’de Ötv indirimli bu araç 188 bin tl iken Almanya’da satışta olan aynı donanım ( highline ) araçta üstelik dijital gösterge ve arka kayar ledli stop dahil olmadan( Almanya daki highline donanım Türkiye’deki comfortline donanıma benziyor üstelik)31500 Euro ya geliyordu( cam tavan ve geri görüş kamerası , dijital gösterge ve arka Led kayar stop lambası opsiyonları satın alınarak ) hesapladığımızda Almanya’da Türk parası ile 206 bin tl civarı fiyata satılıyordu. Diyebilirsiniz ki Almanlar bizden fazla para kazanıyor ama benimde hatırlatmak isteyeceğim bir durum var orada yeni işe başlayan bir mühendis 5000 Euro alır ama orada ev almanın merkezi bir şehirin ücra köşesinde bile 1 milyon Eurolardan başladığını o nedenle kiranın Avrupa genelinde bu nedenle yaygın olduğunu basit bir örnek olarak sadece bu yıl başında yüksek lisans İçin Almanya da yaşayan bir arkadaşımın kocası Türk olup ölen bir Alman yaşlı teyzenin evinde bir odayı banyo ve tuvaleti ile birlikte kullanmanın bedelinin 750 Euro olduğunu hatırlatmak isterim o nedenle satılan yabancı araçların kendi ülkelerinde bile vergiler ile pahalı olduğu bir dünyada ithal edilerek binilen bir ülkede yani bizim ülkemizde bu fiyatlara satılması çok makul.. Bizim eleştirmemiz gereken niye bu kadar pahalı olduklarından çok bizim bu hoşumuza gidecek araçlar kadar kaliteli ve sağlam araçları bu güne kadar niye yapamamışız olmalıdır. Unutmayalım Almanlar 1950 lerden önce var olan otomotiv geçmişlerini savaş ve yıkım sonrası 1950 lerden sonra geliştirerek bu günlere gelmişler öyle araba alalım hem güzel olsun hem sağlam olsun hem hızlı olsun hem ekonomik olsun hemde ucuz olsun hem vergi olmasın dersek Türkiye lüks araç çöplüğüne döner ve biz bırakın kendi aracımızı yapmayı daha çok yıllar araç ithal eder dururuz. Almanya kendi ülkesinde ürettiği araçları hangi oranda vergi ile kendi vatandaşlarına sattığını da araştırmanızı isterim.
 15. akd33

  İste 2020 Golf karsinizda.Harika olmuş...

  Golf 8 bu haliyle çok güzel bir arabaya benziyor ama gösterilen aracın en üst donanım veya tüm opsiyon ve aksesuarlar üzerinde olarak gösterildiğini düşününce Acaba diğer hali nasıldır diye düşünüyor insan ama güzel olmuş yeni kasa iç dış ve tasarım olarak
×
×
 • Yeni Oluştur...