Welcome to Golftutkusu

9LOgm5.jpg

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

"Golf satın aldığınızda bir arabadan fazlasına sahip olduğunuzu göreceksiniz"

Kastım her geçen gün bir yenisini diğerleri arasına eklediğiniz detaylar, kullanım özellikleri değildir. burada bilgi ve tecrübeden fazlasını da paylaştığımızı göreceksiniz: bir paylaşım platformunda nadiren bulunan seviyeyi,  çıkarsız paylaşımın sonucu olan ; samimi bir dostluğu bulacaksınız uzun yıllar önce kaybettiğimiz.

Yorumsuz, tarafsız, tartışmasız ve yüzlerce gereksiz mesaj okumadan aradığınızı bulmaya odaklı ve görsellerle desteklenmiş Golf ansiklopedisinin yapraklarıdır çevirdikleriniz. Onlar ki ciddi bir emeğin ve işbirliğinin sonuçlarıdır. 

Eğer bir Golf  sahibiyseniz veya almayı düşünüyorsanız normalde yıllar alacak tecrübe sonucu öğreneceklerinizi çok daha kısa sürelerde öğrenmeniz mümkün olacak. Bu araştırmanızın sonunda sadece bir Golf sahibi olmadığınızı göreceksiniz.

Bilgiyi güçle ve gücü parayla özdeşleştirenlerin fena halde yanıldıklarının en önemli kanıtı sınırsız seyahat özgürlüğüdür sayfalar arasında.

 bu paylaşım platformunda vereceğiniz manevi destek doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı olacaktır. Lütfen üye olarak desteğinizi esirgemeyin.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

7v47yY.jpg

 • Duyurular

  • yusuf

   Ana sayfa düzenleme   23-01-2016

   FORUMDAN İSTEDİĞİNİZ HER ŞEYİ ALIP BAŞKA FORUMLARDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ. ALTINA EMEĞİMİZİN KARŞILIĞI OLARAK BURADAN ALDIĞINIZI LÜTFEN BELİRTİNİZ.
  • yusuf

   IOS Ve Android mobil uygulamamız yayında.   18-12-2016

   Elimizden geldiğince forumu geliştirmeye devam ediyoruz arkadaşlar. Sistemimiz her ne kadar mobile uyumlu olsa da daha iyisi için mobil uygulamalarımız artık hizmetinizde. Uygulamaları kendim yazmak isterdim ama ne yazık ki vakit ayırmam imkansız. O yüzden bu konuda hizmet alacağız. Bu da maliyet demek. Forumu kurarken ve geliştirirken hep üyelerimizden yardım istedik. Hep beraber büyüdük. Sponsor bulana kadar yine sizlere ihtiyacımız var. Bağış yapabilecek durumu olanlardan destek bekliyoruz.   

Liderlik Tablosu


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 20-01-2017 Her Yerde

 1. 16 points
  DumanG

  Bir R-Line Hikayesi :)

  Selamlar herkese, 3 aydır başlıkta da belirttiğim gibi R-Line isteği ve merakı başlamıştı. Hazırlıklara Kıbrısta okuduğum için oradan araştırmalara başladım. Sağolsun whatsapp grubunda ki arkadaşlar, dostların yardımıyla bir şekilde herşeyi hallettik. Durban jantları aldım önce, sonrasında yay ve spacer daha sonra tampon siparişlerini hallettim. Kıbrıstan dönüş zamanıma yakın herşeyi halledip, burda sadece montaj işlemlerini yaptırdım. Tamponları Ender Elektronikten alıp montajı da oradan yaptırdım. Sabah 9'dan bu saate kadar gün boyu yanımda olan, benimle koşturan @NEWANCE, @OnurD7, @GUL, @Mete45 Kardeşlerime içten teşekkürlerimi sunuyorum, siz olmasaydınız bugün bunca iş bitmezdi. Hem hoş sohbetinizle yorgunluğumu hafiflettiniz, hem de benden çok koşturup elim ayağım oldunuz, sağolun.. Eklemeyi unutmuşum. Ben Kıbrıs'tayken izinli gününde üşenmeyip kıta değiştirip jantlarımı benim adıma alıp, saklayan desteğini esirgemeyen @Redline Serkan abime de çok çok teşekkür ediyorum, birtanesin abi.
 2. 15 points
 3. 13 points
  Yilser

  Buda benden olsun

 4. 12 points
  DumanG

  En Güzel Kendi Çekimlerimiz Buraya

  En güzel fotoğraf..
 5. 12 points
  Redline

  En Güzel Kendi Çekimlerimiz Buraya

  hayırlı Forumlar
 6. 11 points
  SerkanG

  En Güzel Golf Fotoğrafları

  Güzel bir pazar sabahından kocaman bir günaydın dostlar..azıcık tebessüm ettirebildiysek ne mutlu bize bir yerden alınma değildir ben çektim (kendi düğünümden bir kare)
 7. 11 points
  Mertcan21

  Günbatımı Kırmızı 1.4 Tsi esnaf paket :)

  Merhabalar daha önceki konularda aracımı çaldırdığımdan bahsetmiştim 2 aylık piyasa analizi ve araç arayışından sonra bugun golfüme kavuştum 1.4 tsi 125 ps comfortline dsg 46 bin kilometrede 2 saatlik taze ve kirli comfortline donanıma ek olarak F-1 vites Yağmur sensörü ön-arka park sensörü ışık sensörü dükkanı kapatamadığım için henüz tam opsiyonlarına detaylı şekilde bakamadım aracı aldığım arkadas bazı vag com özelliklerini açmış kadran selamlama fakat detaylı şekilde uğrasılmamış aracım 5 inş ekranlı multimedya ekranına sahip fakat ekran üzerinde araçta opc (sanırım ismi bu ) tuşu olmasına ragmen park mesafe ekranını göremiyorum şimdilik bu kadar arabamı dükkanın önüne park ettim bakışıyoruz
 8. 11 points
  muslumbingollu

  NAZARI ÇIKTI

  Hocam gariban bi aileydi içinde yaşlı anası ailesi vardı zatn kendi arabası palio 97 model param yok abi dedi kimliğimi vereyim öderim dedi bende işine git kalsın kimliğin dedim.. ne yapam insanlık bizde kalsın..
 9. 11 points
  silvershadow

  golf bi harika

  Haklısınız Yerden göğe kadar. TDI DSG bir performans aracı değildir. Bu forumda yazılmış: 2.868 konuda Ve 80.862 iletide Bu veya benzeri bir ileti veya benzer sonuca varacağınız bir çıkarıma varmak mümkün değildir. Tıpkı M3 alan birisinin pazar gezintisi için emekli modunda 70 km/s hızla kullanmak ve yakıt ekonomisi beklentisiyle alması aynı mantıkla olabilir. Olabildiğince basit ifade edeyim... Bunu iddia eden ilk sizsiniz. Elinden oyuncağı alınmış cocuklar gibi ... Kızgınlığınız devam ediyor... Bunun suçlusu Golf alanlar veya Golf değil Yüksek olasılıkla şu afilli estoril mavi BMW nizi elinizden alıp beyaz ve dikkat çekmekten uzak Golf veren Babanız.
 10. 11 points
  NEWANCE

  İşte Benim Golf'üm.

 11. 10 points
  Makyajlı kasa Face-lift Mk7 Golf tüm donanımların katalogları Almanya kataloğu: golf_katalog.pdf UK katalog (detaylı): golf-vii-pa-brochure.pdf GTI ve GTD katalog: golf_gti-gtd_katalog.pdf Golf R katalog: golf-r_variant-r_katalog-.pdf Golf GTE golf-gte_katalog.pdf Bu arada makyajlı kasa Almaya ve İngiltere de yeni nesil (TSI EVO motor) hariç siparişe açılmış arkadaşlar..
 12. 10 points
  Değerli Dostlarım Bu konuda provokasyon çok kolaylıkla ve tehlikeli denebilecek şiddetle olabilir. Mesajların büyük kısmı kaldırıldı veya kurtarilabilir olanlar kurtarıldı. Bu dostlarımıza özelden mesajla uyarı yapılsa da siz değerli dostlarıma da daha duyarlı olunması ve huzur ortamının korunması için destek ve yardımınızı talep ediyorum. Mesajları silinenler gönderilen ortak metni paylaşmakta fayda olabilir: "Otomobil bilgi paylaşımı platformunda sizin ve bizlerin zor durumda kalabilmesi olasılığına karşı Mesajınızın siyasi içerikli olması nedeniyle kaldırıldı. Anlayışla karşılaşacağınızı umar iyi forumlar dilerim."
 13. 10 points
  SerkanG

  En Güzel Kendi Çekimlerimiz Buraya

  18 ayda tam 50 bininci kilometreye gelsin bu fotoğraf. Tabi fotoğraf çekimi de önemli küçük boyut için kusura bakmayın telefonda iyi görünüyor ama bilgisayarda işler değişebilir:)
 14. 10 points
 15. 9 points
  silvershadow

  Silvershadow kimdir?

  Ben kimim İsmim Murat İNCİ; Hayatta Kazançlarımız her zaman mevki makam ve/veya maaş kabilinden olmayabilir. Benim kazancım bu satırların sonunda değil de içerisinde gizli. İzmir'de 1974 yılında doğmuşum. Çocukluğum Manisa'da ilk gençliğim Akhisar'da geçti. araba tutkum kesinlikle; çocukluk arkadaşımla İzmir-İstanbul karayolunun kenarında geçen arabaların markalarını bilme oyunuyla başladı. Sanırım Doğan ile Şahin'i ömrü boyunca ayırt edemeyecek denli umarsız ve farkındalık yoksunu olanlardan birisi olmak yerine şimdiki ben olmamda ilk adımlar o pek çok arkadaşımıza anlamsız gelen o oyun sayesinde atıldı Onaltımda İzmir'e döndüğümüzde eğitim hayatımın hayata dönmesi için artık çok geç olduğundan ve koşullar gereği çaılşma hayatına atıldım. Turizm otelcilik meslek edindirme kurslarında geçen 3 ay sonunda Büyük Efes Oteli'nde staj. Burada barmen yardımcılığı Sonra sahil illerinin bir kaçındaki başarısız girişimler sonunda çankaya'da bir otelde Askere gidene kadar otelcilik. Askerliğim erbaş olarak 1994-1996 yılları arasında Şırnak Cizre 1. jandarma sınır taburu karargah destek bölüğünde tamamlandı. Ama Şırnak sendromu sebebiyle biraz geciken bir hamleyle de olsa çıkış yolunu üniversite olarak görmem sonrası 24'ünde biraz hayata geç kalmış biri olarak geç start aldım yaşam yarışında... 7 yıl ara verdiğim eğitim hayatıma devam benim için kaçınılmaz olarak sancılı oldu. Dershanede rehber öğretmenimiz "asla kazanamazsın kazanırsan şu duvara asmalı bunca taze bilgiye sahip dimağ varken" diye moral verdi... Ben Ege üniversitesini kazandım... Felsefe bölümünü... Hazırlık hariç tüm eğitim hayatım çalışmakla birlikte yürüdü. Fakat bölümümü birincilikle bitirmeme mazeret değil, arkadaşlarım gezip gününü gün ederken benim geceli gündüzlü çalışarak bilenmem için vesile oldu bu durum İki yıl kütüphanede... sonraki 6 yıl bir özel güvenlik şirketinde. Fakat eğitimim, damarlarıma zerk ettiği ve tıpkı civa ruhu gibi ölünce dahi terk etmeyecek felsefe ve öğrenme aşkıyla yüreğim kavruldu... Hayaller gerçek masallar hakikate dönüşebilir sanarak o hızla yüksek lisansıma başladım Burada hayat, iki haftalık vekil öğretim görevliliğiyle ağzıma bir parça bal çalıp, aklımı da başımdan alıp yıllar sonra geri vermek üzere bilmediğim bir yere saklayıp yüreğime vuracağım gemleri de unutturdu... Tezim Dünyada sayılı, Türkiye'de tek ve literatürde ses getirecek denli iddialıydı. "Platon'un Yasalar isimli eserinde Eğitim" "Beni (20 yıl öğrencisi olan) bu hayatta bir tek Aristoteles anladı... ama o da yanlış anladı diyen Platon'un dramına bir son verip, tüm gizemli sözcüklerinin fenomenolojik yaklaşımla ve kelimelerin tarihçesiyle peşine düştüm.... Felsefe tarihini yeniden yazmak gerek diyerek haddimi ve boyumu aşınca Danışmanım tıpkı dershanedeki danışmanım kadar iyimserdi... yine: "Sana sadece metodoloji gösterebilirim. Benim desteğimi bekleme Doğru ya da yanlış yazdıklarınla jüri karşısında başbaşasın." Oy birliğiyle 45 dakikalık savunmayı 2.5 saatte tamamlayarak tezim komisyonca onaylandı.. Sonra... tutulmayan sözler, tanınmayan yüzler ve liyakatın pespaye adamcılığa bozuk para misali harcanmasıyla tanıştım... Tanıştığıma memnun olmadım ne yalan söyleyeyim... Fakat gerçeğin soğuk zeminine çıplak ayakla basmayınca ayaklarının üzerinde durulmuyor ve hayallerini kurban etmeyince gerçeğe adam olunmuyor. Büyüdüm... Yıllarca oradan oraya o şehir bu şehir gezdim durdum işim dolayısıyla Gittiğim yerlerden birinde sanırım yitirdiğim aklımı bulup terk ettiği başıma dönmesi için güç bela ikna ettim sanırım. Göz olaaa dağların ardını göre... akıl olaaa başa gele.. Dağların ardıı değil de burnumun ucunu görür görmez beni tamı tamına on yıl sabırla bekleyen o güzel insanı daha fazla bekletmeyip tercihimi ondan yana kullandım. Hayatın idamesi bir şekilde olur olmasına da doğru insan bir kere çıkar bu kısacık hayatta insanın karşısına dedim ve hiç de pişman olmadım. Doktora için kayıt yaptırdığım gün gelen işe kabul edildiğimi bildiren telefonla düzenli bir işe geçiş yaptım Bu sayede Evlendim... Her ne kadar özel güvenlikçi olabilmiş olsam da İlk aşkıyla evlenmeye benzettiğim idealindeki mesleği yapma mutluluğuna nail olanlardansa, yaşamını idame ettirmesini sağlayacak mantık evliliği yapanlara benzettiğim durumdayım ancak. Şükürler olsun İş beğenmeyip ya da iş bulamayıp ya da bu üniversite bitirmiş bu işi yapmaz diyen mantığın duvarını aşamayıp işsiz olanlardan halliceyim. Araya kırk hatırlı kişi konarak girilebilen saygın bir işe, saygın yönetici ve çalışma arkadaşlarına sahibim daha ne olsun? Hem Golf almama ve yuva kurmama vesile olacak kazanç sağladı ve bunu ileriye doğru borçlanabilecek kadar güven vermesiyle sağladı. sonra bir Golf sahibi olunca yeniden doğmuş gibi oldum. Yıllarca çalışmanın karşılığını heba etmemek adına ve bilinçli tüketici olabilmek adına çıktığım yolda bir baktım ki sahip olduklarım heba olup gidecek eğer koparsam bilgi kaynağım forumdan. Sağolsun bir Troll sayesinde, hatrı sayılır sessiz bir kitle tarafından takip edildiğimi bilmek yüreğime su serpti, verdiğim emeklerin boşa gitmediğini görerek. O harekette birlikte olan dostlarımın hak ettikleri gönül borcunun ödenmesi için bir ömür çalışmam gerektiğini de bilerek kendilerine buradan selam ederim. Sağolsun Yusuf dostumun sayesinde bir yola çıktık ve Orhan Üstadımın da katıldığı bu yolda iki yılda emek verip bulup buluşturup yazdığım bütün yazılarımı bu yeni oluşuma aktardık. Burada paylaşmak bilginin güç olduğu modern dünyanın en esaslı yasasına başkaldırıdır. Klasik düşüncenin asıl, diğerlerinin soluk birer kopya olduğu modern dünyada bildiğini paylaşmak, saygı hariç hiçbir karşılık beklemeden paylaşmaktır benim Pandora'nın kutusunda saklı kaldığına inandığım. Erdemler birliği öğretisini yayan ve hiç bir karşılık kabul etmeden şehir şehir gezen, bildiklerini paylaşan gezgin bilgelerin yaşama karşı duruşunu kriztalize halidir benim için "forum" Biliyorum çok daha azını ve sadece Golf ile ilgili yazıyorum. Eğitim hayatımda öğrenmek zorunda kaldığım İnglizce'nin tek işe yaradığı yerdir yabancı kaynakların taranması ve bilgilerin derlenmesi. Ama biliyorum Golf'ten dahasını paylaşıyorum Golf'ün vesilesiyle. Bu arada baba oldum 41'ime günler kala.. derinlere gömdüğüm unutmak istediğim hayaller, yeşeren ümitler, yepyeni duygular.. Üzülmüyorum artık; biliyorum ki hayatta mucizeler büyüklü küçüklü hep var. ve Hayatın beni getirdiği yerde kaderimle barışık kederine yenilmeyenlerdenim...
 16. 9 points
  Ender

  VW Madrid 17 İnç Jant&Lastiklerim SATILMIŞTIR.

  Jantlarımızın Yeni Sahibi İstanbul dan Emre Bey. Hayırlı olsun . Kazasız belasız iyi günlerde kullanması dileğiyle. ** www.Golftutkusu.com**Yeni bir üye daha kazandı aynı zamanda
 17. 9 points
  Ender

  Boya Kalınlığı ve Boya Ölçüm Cihazı

  Merhaba Sevgili Golf Tutkusu Dostları; Araçlarımızın cildi olan Dış Kaporta ve Boyası; Görsellik katan, aynı zaman da Güvenlik+Aerodinamik etki sağlayan bir yapısıdır .Söz Konusu Araç Boyası olduğunda Özellikle 2. el araç alımlarında en çok karşılaşılan durumların başında gelir ''Boya var mı? Kaç Parça Boyalı ? Lokal mi ? Bel altımı Boyalı vs Sorusu. Bu muhabbetler de çoğu zaman maalesef aldatmalara varıncaya kadar uzar da gider. Hatta Günümüzde Birçok kez karşılaşılmış olan ''0 Km Yeni'' Araçlarda da buna benzer sorunlar ortaya çıkması bu olayın üzerinde durulması gerçeğini ortaya çıkarıyor. İşte tam bur da yardımımıza koşan Küçük bir elektronik alet bizlere yardımcı oluyor: Boya Kalınlığını Mikron cinsten Ölçen, Kullanması çok basit Boya Kalınlık Ölçerler. Farklı ebat ve Boyutta 100 TL -2.000 TL arasında çokça çeşidi bulunan bu cihazlar sayesinde Araçlarımızın Kaportası üzerinde bulunan Boyanın Orjinal olup olmadığını, Boyanmış yer varsa nerede olduğunu ne şekilde bir boya işlemi uygulandığını rahatlıkla anlayabiliyoruz.Ölçüm Yapılan bölgede ki Değerlere bakarak bir takım Yorumlarla ifade edilebiliyoruz işte Bunlar Genel olarak Şu şekilde beliriyor; (Taşıtlar için bilgilendirme amaçlı oulup, her firma farklı kalınlıkta kaplama işlemi uygulayabilmektedir) ÖLÇÜM RAKAM DEĞERLERİ ( Genel Kabul ) 1: 0ile 70 um arası genelde değişen parçadır 2: 80ile 160 um arası genelde orijinal boyadır 3: 170ile 250 um arası genelde tek kat boyadırtemizlik boyası olabilir 4: 260um ve üzeri genelde macunlu çok kat boyalı kazalıdır. Bu konu da paylaşımlarımızın Faydalı olması düşüncesiyle Saygı ve Selamlarımı Sunarım. Ender Hoca *Fikir olması Açısından birkaç tane Görsel*
 18. 9 points
  NEWANCE

  5 Şubat Pazar TrabzonPark'ta Kahvaltı

  Merhabalar sayın Golf Tutkusu ailesi; Ya daha geçen pazar birlikteydik, ne oluyor böyle diyenler olacaktır mutlaka. Biz İstanbul grubu 5 Şubat pazar günü (dileyen eşiyle ve çocuğuyla gelebilir), Trabzonpark'ta önceden yaptığımız etkinliğin aynısını yapacağız. Oradan çok memnun ayrılmıştık, araçlarımız için çok geniş bir otoparkımız vardı. Servis çok hızlı ve ortam güzeldi. Buluşma konularında ilgili konunun fotoğrafları mevcut dilerseniz bakabilirsiniz. Trabzonpark'a giriş ücreti 5Tl'dir. Kahvaltımız da kişi başı 20-25Tl olacaktır. Bir oylama vs söz konusu değil, tüm forumun ve katılmak isteyenlerin bilgisi olsun diye bu konuyu açtım. Katılımlarınızı mutlaka bekliyoruz. Son Kilyos buluşmamız çok güzel ve özeldi. Bununda aynı şekilde olacağından şüphem yok. Şimdilik gelenlerin listesi; (Listeyi arada güncelleyeceğim..) 25.01.17 @yusuf @OnurD7 @DumanG @Redline @sidocilingir @Mete45
 19. 9 points
  OnurD7

  5 Şubat Pazar TrabzonPark'ta Kahvaltı

  Devamı yakında
 20. 9 points
  Redline

  En Güzel Golf Fotoğrafları

  Bunlarda bende
 21. 9 points
  Araç Değer Kaybı Nedir ? DEĞER KAYBI NEDİR? Gerçekleşen bir kaza sonrasında, kazaya karışan kusursuz tarafın aracında meydana gelen hasarlar sonucu oluşan piyasa raiç bedelindeki değer kaybıdır. Kazaya karışmış bir araç, ikinci el piyasada, daha önce kaza yapmamış birebir aynı özelliklere sahip araçlar ile aynı fiyata satılamaz. Tarafımızdan alacağınız profesyonel destek ile, hiç bir prosedür ile uğraşmanıza gerek kalmadan, değer kaybı zararınızı çok hızlı ve değerinde bir şekilde alabilirsiniz. ARAÇ DEĞER KAYBINI KİMLER TALEP EDEBİLİR? Kazaya karışan kusursuz tarafın gerçek kişisi veya araç bir şirkete aitse tüzel kişi temsilcileri talep edebilir. ARAÇ DEĞER KAYBI KİMDEN TALEP EDİLEBİLİR? Kusurlu araç sahibinden Araç sürücüsünden Kusurlu aracın Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortasından yanı Sigorta şirketinden. ARAÇ DEĞER KAYBI BEDELİ NASIL HESAPLANIR ? Tarafımıza başvurduğunuzda, aracınızın değer kaybı bedelini birlikte çalıştığımız 25 yıllık otomotiv tecrübesine sahip Makine Mühendisi Eksperlerimiz hesaplamakta ve rapor haline getirmektedir. Eksperlerimiz, alanında uzun yılların tecrübesi ile uzman kişilerdir. Araç değer kaybı hesabı, uzmanlık gerektiren ve birçok faktörün göz önüne alınması ile hesaplanan bir değerdir. Bu hesabı ise, sadece yetkilendirilmiş sigorta Eksperleri yapabilmektedir. Bu sebeple, üstünkörü bir inceleme ile değer kaybı bedelini tespit ettiğini söyleyen ve Eksper olmayan kişilere lütfen itibar etmeyiniz. Değer kaybı bedelini hesaplarken, aracın markası, modeli, yaşı, kazadan önceki piyasa değeri, kaza tarihindeki kilometresi, aracın geçmiş hasar kayıtları ve kapsamı, onarımın yetkili mi özel serviste mi yapıldığı bilgisi, hasarlı parça üzerinde yapılan işlemin kapsamı, hasar gören parça sayısı, aracın hususi mi yoksa ticari mi olduğu gibi birçok kriter göz önüne alınmaktadır. ARAÇ DEĞER KAYBINI NE ŞİKİLDE ALABİLİRİM? 1- Öncelikle, aracınızın ilgili kaza neticesinde uğradığı hasarının ve tamir işlemlerinin detaylarını, aracınızın geçmiş hasar kayıtlarını, zamanaşımı ve kusur durumunu Makine Mühendisi Eksperimiz ile araştırıyor ve aracınızda değer kaybı alma şartlarının uygun olup olmadığını tespit ediyoruz. Bu tespit olumlu olursa, ne kadar araç değer kaybı bedeli alabileceğinizi de hesaplıyoruz. 2- Daha sonra ön inceleme neticesini tarafınıza bildiriyoruz. Eğer değer kaybı zararınızın tahsili için işlemlere başlamamızı isterseniz, size Sözleşme ve Avukatlık Vekaletnamesi örneği gönderiyoruz. Tarafınızca bu evrakların incelenmesi ve çıkartılması sonrasında süreci başlatıyoruz. Sürecin hangi aşamada olduğunu da her zaman bizimle görüşerek veya bildireceğimiz online sorgulama sistemine dosya numaranızı girerek web üzerinden takip edebiliyorsunuz. Tüm bu süreçlerde, hiç bir masraf ödemiyorsunuz. İşin neticelenip, değer kaybı zararınızın tahsil edilmesi sonrasında ise, makul yüzde oranlarında, sözleşmede yazılı olarak Avukatlık ücreti alıyoruz. Bu şekilde ücretimizi de sürecin sonunda, tazmin edilen bedel içerisinden alıyoruz. Bu sebeple peşin bir ücret de ödemiyorsunuz. ARAÇ DEĞER KAYBI TALEP SÜRESİ ? Araç değer kaybının tahsisi için talep süreniz 2 yıl ile sınırlıdır. Zaman aşım süresi için kazanın gerçekleştiği tarih baz alınır. Kazanç Kaybı / İkame Araç Bedeli Trafik kazaları neticesinde onarım gören bir araç ve bu araç onarım görürken mali kayba uğrayan bir araç sahibi var ise, “ikame araç bedeli” kavramı ortaya çıkar. İkame araç bedeli mağdur araç sahibinin aracın onarımı süresince yaptığı belgelendirilmiş yol ve ulaşım giderleridir. Mağdur araç ticari amaçla kullanılmakta ise kazanç kaybı söz konusudur, zira aracın onarımı süresince aracın gelirinden yoksun kalınmaktadır. Kaza sonucu mağdur araç sahibinin değer kaybı kapsamındaki tazminat isteminde “kazanç kaybı” veya “ikame araç bedeli” kavramı büyük önem taşımaktadır. DAİMİ SAKATLIK VEYA ÖLÜMLE SONUÇLANAN KAZALARDA Trafik Sigorta poliçesi çerçevesinde, aracın kullanımından dolayı üçüncü şahıslara verilen bedeni zararların (vefat veya daimi maluliyet) tazmin edilmesini kapsar. Bu hususta maddi ve manevi tazminat talepleriniz tarafımızca takip edilip tazmin edilir. https://egalitehukukistanbul.com/ https://www.facebook.com/egalitehukuk/
 22. 9 points
  dgn

  DA Golf

  Selamlar cümleten.19 ocak 2016 da 0km olarak aldım aracımı.Forumda konusu olsun istedim Aracıma forum sayesinde bir çok donanım ekledim.Bu forumdaki birlik ve beraberlik için tekrardan teşekkürler.. Aracım standart euro6 comfortline tdı dsg.Bluetooth standart olanlardan. Aracı alırken Sonradan yaptıklarımın listesi ise; -Led stop-Cam filmi -Eıbach Pro kit -17' dijon jant(Gökhan abiye teşekkürler) -Arka park sensörü -Yağmur far sensörü(Kablolama için necati ustaya teşekkürler) Toplu halde havalar düzelince temiz fotolarınıda ekleyeceğim.Yapmayı düşündüklerim ise U led ve hız sabitleyici.Onlar ıda yaparsam 10yıl binmeyi düşünüyorum İyi akşamlar.
 23. 9 points
  OnurD7

  22 Ocak Kilyos Buluşması

  Bu fotoğrafın devamı için herkesi bekliyoruz
 24. 8 points
  Negatiwe

  İşte Benim Golf'üm.

  Hatıralar
 25. 8 points
 26. 8 points
  Merhabalar herkese; Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, çok detaylı araç bilgisi olan bir insan değilim. Yaklaşık olarak 26/10/2016'dan beri otomobil almak hususunda çok kararsızlık yaşadım ve segment olarak bile birbirinden farklı bir kaç araç arasında kaldım. ÖTV muafiyetim olduğu için vergi konusunu önemsemediğimden yılbaşı geçmesin falan derdine düşmedim. En sonunda 27/01/2017'de Golf 1,6 TDI Highline araca karar verdim. Bu süreçte yaşadıklarımı ve neden golfte karar kıldığımı size anlatayım. Mevcut aracım 1.3cdti Opel Astra idi. Araçtan çok fazla performans beklentim yok açıkçası 140-160 arası süratlerde güvenle gidebilmesi benim açımdan kafidir. Zaten ağırlıklı şehir içi kullanım yapıyorum. NOT:Tüm araçların en dolu versiyonlarını almak için yola çıktım. 1- Renault Megane 1.5dci EDC; Renault Sivas OFZ otonun karşılaması ve ST'nin ilgisi müthiş düzeydeydi. Aracı teste çıktık. Aracın benim için ilk eksi yanı ortasında duran kocaman ekran oldu. Sürüş güvenliği açısından son derece riskli olduğu kanısındayım. Çekiş ve performans olarak da çok memnun kalmadım açıkçası. Artı yönüyse şuydu yeni kasaydı ve megane renault için vazgeçilmeyecek ve bana kalırsa türkiye için peynir ekmek diyebileceğimiz araçlardan bir tanesiydi. 2- Nissan QQ 1,6dci 130hp Xtronic; Araç gerçekten dolu dolu tabirine son derece uygun dolulukta bir araçtı. Xtronic vites oldukça enteresan geldi bana. Araç ağırlıklı olarak elektrikli bir araba gibi ilerliyordu hiç bir sarsıntısı söz konusu değildi. Hatta yalıtım düzeyi üst derecede olsa eminim düşük hızlarda gittiğinizi ve motorun çalışıyor olduğunu anlamak imkansızlaşırdı. Yol tutuş konusunda pek tatmin etmedi açıkçası araç beni. İç mekan kalite algısı kısmen yüksek ama bazı noktalarda kesinlikle ÇİN malı havası veriyordu (dokunmatik ekran). Velhasılı QQ'da beni tatmin etmeyen şeyler ağırlıktaydı. 3- Renault Talisman 1,6dci 160HP EDC (4Control); İlk kez renault otomobil yapmış dememe sebep oldu ta kiii lagunadan ve safranedan sonra. Araç herşeyiyle mükemmeldi lakin raneult'un son latitude faciası acaba talismandan da vazgeçer mi ve müşterisini ikinci elde üzer mi kaygısını oluşturdu. Yol tutuşu hızlanma ve premium his açısından gayet tatminkardı araç. Yalnızca ortada bulunan 8' ekran dediğim gibi sürüş güvenliği açısından kesinlikle zafiyet oluşturuyor bana göre. 4- Skoda Superb 1.6 TDI DSG (hayal kırıklığı); En çok ümitli olduğum araç buydu. Belirtmeden geçemeyeceğim; ticaret ahlakı ve müşteri memnuniyeti açısından kesinlikle gitmemenizi tavsiye edeceğim bir bayidir Kayseri İncar. Aracın içeriye ses alma ile ilgili detayını yalnızca yaşayarak görebilirsiniz. Ben son derece rahatsız oldum. Dışarıda esen rüzgar içeride 90km/h üzeri süratlerde fırtına etkisi yaratıyor. Yol tutuş özellikleri bana pek tatminkar gelmedi. En çok şaşırdığım konu ise aracın DSG ile kombine edilmiş motorunun son derece kararsız ve yığılmaya meyilli oluşuydu (araçta bir sorun var galiba diyerek 3 adet -ankara and/kayseri incar/ankara efe- plazada test ettim). Lakin donanım olarak şunu belirtmeliyim ki ciddi manada aşırı dolu bir araç ve geniş. 5- Honda Civic 1.6 Otomatik; Ön kısmı son derece güzel görünen aracın içi de bence gayet tatminkardı. Lakin aracın ivmelenmesi ve yokuşlarda yığılıp kalması beni üzdü. Direk uzaklaştım. Neticede benzinli motor ve turbo yok idi. Ama Honda severler için 1.5 180hp turbo motor bence (tr'ye gelirse) kesinlikle değerlendirilmeli. 6- VW Tiguan 1.6 TDI Manuel; Araç gerçekten güzel ama çok fazla yorum sahibi olamadım çünkü 2.0 TDI 4MOTION DSG modelini test ettim. 1.6 tdi motor ve manuel şanzıman kombinasyonu ile ilgili yorum yapmam doğru olmaz. Dış görünüş itibariyle şunu söyleyebilirim ki 1.6TDI ve DSG kombinasyonu olsa bu aracı almıştım. 7- VW Passat 1.6 TDI 120HP DSG; Arkadaşlar araç mükemmeldi ve kesinlikle daha önceden aklımda oluşmuş olan ya Passat neden Superbden 20-30bin daha pahalı hak etmiyor imajını ezdi geçti. Eğer araç alma arifesindeyken bir fırsat neticesinde ev almasaydım Passat aklımı çeler ve kendini aldırırdı. Araçla alakalı pek fazla yorum yapmak istemiyorum bence yaşanmalıdır. 8-VW Golf 1.6TDI 110HP DSG; Bayide hazırda bulunan baya baya donanımlı (BENİM ARAÇ) Golf'e ilk oturduğumda tamam dedim. Daha sonra teste çıktık. Araç stabilite konusunda sınıf standartlarının bence üzerinde. Yol tutuş ve performansı bir arada bulabildim (kendi kriterlerime göre). En önemlisi aracın içerisinde KENDİMİ MUTLU HİSSETTİM. Bu noktada bana düşen kaparo vermek ve mahkemeden çıkacak ek kararı beklemek oldu. İkinci el kaygısı yaşamayacağım, içine bindiğimde her defasında beni mutlu edecek ve kesinlikle güvende hissedeceğim bu aracı seçtim. Duygusal davrandım mı derseniz gerçekten bilmiyorum ama pek duygularıyla hareket eden bir insan değilim. İlaveten şunu da belirtmek isterim ki VW araçlara son derece ön yargılıydım ve kesinlikle parasının arabası olmadığını savunuyordum. Doğuş politikası neticesinde bu karardaydım sanırım. Şimdi tek isteğim şu ki piyasa rahatlar fiyatlar düşer ve herkes gerçekten kendini en çok mutlu hissettiği aracı alır. Kusurumuz olduysa affola. Saygılarımla, İyi forumlar.
 27. 8 points
  Gtd_StyLe

  Modifiyeli Golfleri gorelim

  Bir kaç kare de benden gelsin.bombos bir comfortline dan bu gunlere
 28. 8 points
  NEWANCE

  5 Şubat Pazar TrabzonPark'ta Kahvaltı

  Yine herşeyiyle süper bir buluşma yaptık, aile olduğumuz artık aşikar. Sadece arabalara neler yaparız, ne ederiz diye değil. Birbirimizle iç içeyiz artık. Sohbet etmek gülmek, herşeyden öte bir şey oldu bizim için. Gelen herkese kendi adıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız hepiniz, sağolun. Bir kusurumuz olduysa affola, bir dahakinde daha iyisine, hep beraber inşallah!
 29. 8 points
  NEWANCE

  5 Şubat Pazar TrabzonPark'ta Kahvaltı

  Çok mu çok oluyoruz be!
 30. 8 points
  Jesi

  En Güzel Kendi Çekimlerimiz Buraya

  Umarım birkaç gün yağmur yağmaz ??
 31. 8 points
  mk7R

  Vw GolfTutkusu Ailesi Trabzon'dan Herkese Selamlar

  Merhabalar Adım Mert 26 yaşındayım AranızaTrabzon'dan Katılıyorum Aracım VW Golf mk7 1.6 TDI 110 PS DSG Highline günbatımı kırmızı Namı-diyar BAŞKAN 999 Saygılarımla .. Golftutkusu
 32. 8 points
  MaDOnion

  Night Blue Metallic :) Sonunda...

  Evet abiler ustadlar enterasan bir surecin ardindan sonunda golf alarak icimi rahatlattim cok sukur st den ilk anlar resimleri geldi devaminda birlikte guzel resimlere insallah... herkese kazasiz belasiz hayirli surusler diliyorum
 33. 8 points
  NEWANCE

  22 Ocak Kilyos Buluşması

  Öncelikle teşekkürler bizden sizlere, sizler düşünüp bu forumu kurmasaydınız bizlerde bu dostluklara erişemeyecektik belki de.. Gelelim günün kısa özetine, öncelikle Buluşma yerinde ki her türlü detayi ayarlayan Fatih abime teşekkürü bir borç bilirim. Ben insanlara bir araya toplamayı, güzel şeyler paylaşmayı seven biriyim. Bundan sonra tekrar yeniden çok kısa zaman sonra yine bir organizasyon düşüncem var. Aramızdan ayrılacak kişiler var, onlara veda gibisinden. Gelen herkese sonsuz teşekkür ederim. Daha nicelerin de daha bol, daha yüksek katılımla inşallah.
 34. 8 points
  cradlemelih

  22 Ocak Kilyos Buluşması

  İlk fotoğraf karesi benden gelsin o zaman, kaçıranlar çok pişman olacak.
 35. 8 points
  DumanG

  Bir R-Line Hikayesi :)

  Spoiler bir süre takmayı düşünmüyorum @UĞUR_05, teşekkür ediyorum hocam sağolun. Hocam çok teşekkür ediyorum, daha güzeli sizlerin olsun. @silvershadow Serdar abiii addamsın eyvallah eksik olma @sidocilingir @Kenan Mert Gün Daha güzeli senin olsun diyorum sadece @driver_can teşekkür ederim hocam. Dün herşeyi hallettik fakat egzoz yetişmemişti. Son görseli de buraya bırakayım. Blackline stop çerçevesi ve egzoz ucu uygulaması. Allah kem gözle bakmayan herkese daha güzellerini versin
 36. 8 points
  DumanG

  En Güzel Kendi Çekimlerimiz Buraya

  Kurt puslu havayı sever
 37. 7 points
  Vanery

  İşte Benim Golf'üm.

 38. 7 points
  Wolkan07

  İşte Benim Golf'üm.

 39. 7 points
  mandufla

  İşte Benim Golf'üm.

  15 gün oldu alalı ama çalacaklar diye takamadim. En son bir cesaret taktım. Bakalım calinmadan kaç gün dayanacak.
 40. 7 points
  skysoblue85

  Ortalama tüketim rekorunuz kaç ?

  İstanbul içi 1 km yolu 31 dakika da aldım, işte rekor tüketimim
 41. 7 points
  OnurD7

  İşte Benim Golf'üm.

 42. 7 points
  Negatiwe

  İşte Benim Passat'ım

 43. 7 points
  Halil Kağan Keskin

  Afyon'dan Selamlar

  Herkese merhaba. İlk açıldığından beri takipteydim, Leon olunca fazla aktif olabileceğim yer olmamıştı. Aslında üye de olmuştum o zamanlar ama arada kaynamışız bişeyler olmuş eski üyeliğe Tekrardan selamlar olsun Vag tayfaya. Youtube'dan bilenleriniz vardır belki. Noyan'ın kardeşiyim. Ben de Leon'um üstüne video'lar yapıyorum. https://www.youtube.com/theplekumat İyi forumlar dilerim. MSE'ye selamlar
 44. 7 points
 45. 7 points
  DumanG

  5 Şubat Pazar TrabzonPark'ta Kahvaltı

  Ya sen muhteşemsin! Tüm fotoğraflarımızı çeken, direklere tırmanan adam gibi adam @OnurD7
 46. 7 points
  Abdulkadir Gülbahar

  Trabzon'dan merhaba

  Sevgili forum sakinleri, İsmim Abdulkadir Gülbahar. Aranıza Trabzon'dan katılıyorum. Daha önce de katılırdım fakat ben burayı sadece golf'culara mahsus sanıyordum. Bugün Ender hocam'dan öğrendim ki öyle değilmiş. Hemen üye oldum. Mesleğim aynı zamanda tutkum, hatta hastalığım diyebilirim. Detailing ile meşgulüm. Burasının seviyeli ve değerli bir forum olduğundan eminim, aksi durumda Ender Hocam burda olmazdı diye düşünüyorum. Bu sebepten, eğer aracınızın bakımı ile ilgili bilgi bakımından bir sorunuz olursa çekinmeden sorunuz. Elimden geldiği kadar yardımcı olacağımdan emin olabilirsiniz.
 47. 7 points
  DumanG

  5 Şubat Pazar TrabzonPark'ta Kahvaltı

  Olsun olsun güzeldir. Hoş şimdi de beraberiz ama
 48. 7 points
  mo_coco

  En Güzel Kendi Çekimlerimiz Buraya

  İzmir' den Slm Olsun..
 49. 7 points
  DumanG

  22 Ocak Kilyos Buluşması

  Senin canını yerim kardeşim benim. Bugün yanımızda olan, gelen-gelmek isteyip de gelemeyen herkese teşekkürler, ayağınıza sağlık.
 50. 7 points