Jump to content

GOLF MK4

1997-2003 yılları arasında üretilen Volkswagen Golf MK4 • İletiler

  • @SCC Uzun lafın kısası 👍😁  Gece modu fikri harika. Bencede gelmeli.
  • @HONEY bence iyi fiyat bir arkadasim arıyordu ama renk konusunda emin değilim. Gerçi sende satıldı demişsin Bülent hocam bir sorayım almadiysa ve sende hepsini vermezsen konuşalım.
  • Öneri: Gece modu gelsin   Görüş: Çekiliş sadece foruma üye olanlara çıksın :))  Teşekkür: Elinize sağlık.
  • Merhabalar, havanın ciddi soğuk olduğu bu günlerde antifrizli silecek suyu koymama rağmen silecek suyu dondu. Bu durum sürüş güvenliğini ciddi anlamda etkiliyor. Cam tam temizlenmiyor ve görüş resmen yok oluyor.  Haftaya da bu durum devam edecek gibi görünüyor ve benim gibi her gün saat 05.45 de işe gitmek zorunda kalanlar için ciddi sorun oluşturuyor. Konuyu asıl açma nedenim bugün başıma gelen bir olayi sizlere anlatmak. Bugün benzinlikte pompaciya donan silecekleri basit bir şekilde açma yolu var mi diye sorduğumda abi sicak su döküyoruz deponun içine ve püskürtme noktalarının oraya dedi. Hava çok soğuk çatlayabilir dedim ama dedim yok abi hiç bir şey olmaz dedi. Sonra passat cc li bir vatandaş geldi, silecek suyu dondu nasil açarız dedi yine aynı öneriyi yaptılar ok dedi. Adamla aynı pompada olduğum için uyardım. Bana resmen bu iş böyle olur sen pompacidan iyi mi bileceksin edebiyatı yaptı. Cahillik başa bela gerçekten zaten konuşma tarz hareketler insanın ne olduğunu 10 saniyede anlıyorsunuz ama dedim altındaki arabaya yazık. Neyse sonra ben yakıt aldim araci kenara cektim. Bu arada Gimat Opette oluyor olay. Antifrizli silecek suyu noname marka bir sey almışım üstünde-20 yaziyor yalan dolan dedim markete gireyim belki kaliteli bir şey vardir. Markette würth marka ürünler var ortalama üstü ama doğru düzgün silecek suyu yok. Ben başka ürünlere de baktım ve buz çözücü bir sprey aldim çıktım. Tam araca binecegim bilin bakalım kim geldi. Bizim vatandaş depoyu delmiş 1km bile gidemeden. Opetten çıkmış Erciyes Sanayi sitesine dönmüş orada bir kavşak var ışıkta deponun için yere boşalmış, araba da uyari vermiş ve etraftaki insanlar ya da araçlar benzin-yağ zannederek uyarmışlar. Arkadaş geldi pompacinin yakasına yapıştı millet ayırdı, 5dk önce "birader" olan ben bir anda "abi" oldum. Abi sen demiştin oldu. Tek kelime etmeden bindim araca bastım gittim. Sonuç 1) omurga çok önemli bir şeydir hayatta cahilde olsanız önce omurgaya sahip olmanız gerekir. 2) biri size bir şey söylüyorsa yanlış ya da doğru olabilir sadece dinleyin uygulamaya geçmenize gerek yok ama dinleyin ve akil ( varsa tabi) süzgecinden geçirin. 3) vag araçları silecek suyu deposuna -10 derecede kaynar su koymayın! 4) kaliteli marka silecek suyu kullanın (tavsiye varsa alirim ama Sonax deneyeceğim) 5) sonuçtan çok soru olacak ama G12 ya da G13 saf su ile sulandırılmış sekilde konulursa silecek motoruna zarar verir mi? Sabun, bulaşık deterjanı, alkol koyanlar varmış bunlari da bugünkü hengamede yandaki dayilardan öğrenmiş olduk.
  • Yaklaşık 1 yıldır yanılmıyorsam foruma üyeyim. Yüzyüze olduğu kadar olmasa da sanal ortam üzerinden çok iyi dostluklar edindiğime inanıyorum.  Forumdan yeri geldi çokca yardım aldım, yeri geldi elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım. Umarım nokta kadar da olsa yardımım dokunmuştur.   Gelelim ihlallere kurallara;  Benim en çok takıldığım konu foruma yeni.üye olmuş birinin direk olarak yardım istemesi... Bununda direkt olarak söylemesi. Yani örneğin sağ aynamın köşesi kırıldı nasıl tamir edebilir vs. Görsel yok bişey yok. Ayrıntı vermeden karşıdaki insanın sorununu hemen anlamasını bekliyor. Konuyu açalı 1 saat bile olmadan cevap gelmeyince forumu kötülüyor. Buna bir sınır/kural getirilmeli. Forumu gerçekten hakkıyla kullanmak isteyenler için, sadece kendi problemlerini değil, yeri geldiğinde yardımı dokunabileceğini bildiğimiz kişilere belirli bir iletiye ulaştığında konu açabilmeli diye düşünüyorum. Seviye konusunda da bazen sürtüşmeler yaşansada arada olur diyelim. O konuda moderatörlermiz gereken zamanda gerekli uyarıları yapıyorlar.  
  • @AhmetCakmak ahşap lazer kesim ile yapılabilecek hediyelik eşya türü foruma özgü logo anahtarlık vs. ürünler yapabilirim önerilere açığım.
×
×
 • Yeni Oluştur...