Welcome to Golftutkusu

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

Vw alacaksanız ama özellikle Golf alacaksanız bize danışmadan almayın. Hemen her zaman Aldığınız teklifin altında bulabiliriz.

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor   

 1. Past hour
 2. Sorun ve çözümü burada mevcut Hocam.
 3. Direksiyon hissi derken tepkilere verdiği cevaplar, yolu okuyabilmeniz vb durumlar. Golf bu konu da zayıf, fazla yapay. Focus çok net Golf e göre ve çok daha iyi. Yumuşaklık bakımından da F3,5 direksiyonu hem çevirirken ki yumuşaklık hem de malzeme olarak aşırı yumuşak gelmişti. İşlevsellikten kastınız nedir?
 4. vernik nasıl yok..? biraz açıklarmısınız
 5. Yol tutuş artışı sanırım ancak bence Yusuf Abinin dediği gibi jantları satıp daha büyük jant ve lastik almak mantıklı bütçe el veriyorsa.
 6. Hocam sizin bu degisimden beklentiniz nedir tam olarak
 7. Bugün
 8. Kumaş da da zararlı olacagini sanmiyordum dinlerim sizi hocam daha bugün yıkayınca serdim. Beyaz araç ondanda örttüm vernik yol diye. Bilginiz için çok teşekkür ederim
 9. Arkadaşlar bu aralar yoğun olduğumdan çok fazla foruma giremesem de tapatalktan takip ediyordum. Bazen mesajı görüp akşama cevaplarım deyip unuttuğum oluyor 2-3 gün içinde cevap veremezsem gerekirse özelden tekrar tekrar mesaj atıp hatırlatın . Kısaca aktif olamasam da buralardayım bilginiz olsun .
 10. Söylediklerinize birebir katiliyorum
 11. Evet hocam.golfun yuksek suratlerde bayaa sessiz bir otomobil olmasi.aerodinamisi ve yalitimininin iyi olmasiyla birlikte.yuksek hizlar icin .yuksek devirlere ihtiyac duymamasiyla da ilgili.6.vites.3000 dd de 145 km hizla gidebiliyoo arac.cogu benzinli arac ayni hiz icin belki 1000 dd daha cevirmesi gerekiyo.direksiyon hissi derken.tepkileri anlaminda daha iyi gelmisti focus bana.yoksa islevsellik ve kalite anlaminda golfun direksiyonu guzel
 12. Üretici firma önermiyor Hocam VW Vortex sitesinde görmüştüm özellikle yeni boyaya serilen brandanın hem iç akşamda nem siküle olamadığı için korozyona hem de bu kumaştaki kimyasalların boyanın üzerindeki beşiğe sirayet ederek kumaş dokusunu verniğin üzerine bırakmıştı. Branda ilk bakışta mantıklı ama zararları olası faydalarında daha gerçekçi.. Bana kalırsa Uzak durun Hocam
 13. Yaklaşık 4 sene continental kullanmış biri olarak rakiplerine göre daha sesli ve kısa sürede deforme olup kızaklama yaptığını düşünüyorum bende...
 14. Benim şahsi görüşüme göre ve yaptığım araştırmalar sonucu türkiye asfaltına en uygun lastik continental dır. Gerek fazla yumusak(michelin) olmaması gerek fazla sert(bridgestone) olmaması ve bu sebeplerle gerek yuvarlanma direnci gerek sürtünme katsayısının kalitesiz asfalt üstünde tutarlılığını bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda başka hiç bir lastikte görmedim.
 15. Degerli Hocam Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz
 16. Degerli Hocam Gelişme var mıdir?
 17. Servis sonrası tecrübelerinizi paylaşır mısnız burdan (?) Ben de Ankara'da bir servis arıyorum; Doğuş Çankaya ve Etimesgut tavsiye edildi..
 18. Yok mu 1.2 ye yapan bu işi? Vagcom ile direksiyon hassasiyet ayari yapiyorum sürüş modunun yaptığı şeyi tuş ile neden yapamıyoruz
 19. Bakın yine sübliminal bir mesaj... Bildiğiniz Kalite düşkünlüğü... 12 yıldan aşağısı sinek ilacı olarak kullanılır bu yaşam standardında Kaliteyi Sadece tadan bilir.. Eh böylece Ümit Hocam siz de algınızdaki seçiciliği dışa vurmuş oldunuz.
 20. Hocam gelişme varmı sizin durumla alakalı?Bugün servisten aradılar uzatılmış garanti olduğu için olmusuz yanıt almışlar yani değiştiremiyorlarmış.Ne yapmamız konusunda ortal noktamız var forumca bende o yoku izleyeyim.Sonuç almamız neticesinde diğer kişilerde faydalanır diye düşünüyorum.
 21. Haklısınz hocam ama focus da yalitim işi diğer kasalara göre çözülmüş olsada belirttiğiniz hızlarda bariz yol sesi aliyor. Direksiyon hissi içinde, direksiyonun kalınlığı ve yapısından kaynaklı farkli gelmiş olabilir. Görüntü olarak focus direksiyonu ama işlevsellik bakımından golf direksiyonu derim ben
 22. Surucu kapi cebidideki detay neyi anlatiyor @silvershadow hocam
 23. Turbo ile ilgili bir gelişme olursa bilgilendirir misiniz? Sorun mu yoksa değil mi en azından bilgilenmiş oluruz diye düşünüyorum.
 24. Başka gizli sübliminal mesajlar da var aslında... Mesela vites kolunda milli vites ve sinyal kolu takısı olan tespih yerine starbucks bardak muhafazası pek çok şey anlatıyor. Kolçaktaki detay " şeffaf folyo" ve paspasların altından el sallayan "mavi koruyucu poşetler" titizlikte son nokta olan @mo_coco Koray Hocam 'ın ilgi alanına "kan çekmesi" sonucu girmiş.. Değerli @erkan163 Erkan Hocamın ruhunda gizli bir burjuvazi var.. Algıda seçicilik nedeniyle bu kanaat kesinleşiyor. Mekân ise adetâ Avrupa'da bir villa önü... önceki mesajı perçinleyici.
 25. 1.2 tsi 110 luk golf kullanicisi ve kisa sureli focus 3 kullanmis biri olarak golfun 90 kg daha hafif ve +15 tork avantajindan dolayi rampa performansinin focusa gore daha iyi olacagini .ama focusunda ozellikle 150 + km hizlarda ve son hizda daha iyi olacagini dusunuyorum.ama focus direksiyon hissi ve yol tutusu konusunda bence daha iyi .sanirim Eren kardesimiz her iki motoru da aktif olarak kullaniyo daha cok bilgi sahibidir
 26. Kış geliyor hocam sizin jantları satıp daha büyük bir jant alın;)
 27. Degerli Erkan Hocam Sübliminal mesaja yakalanmışsınız. Mesaj: "Bu bir evin ikinci aracı olarak hafta sonları keyfekeder kullanılan bir araçtır."
 1. Daha fazla aktivite göster