Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

kasko yaptırmak istiyorum ama benim ön cam çatlak kasko yaparken aracınızdaki hasara bakıyorlar mi? yanlış anlaşılma olmasın kasko yaptırıp cam çatladı kaskodan yaptırayim gibi bir niyetle sormadım merak ettim ayrıca kaskonun fiyatı dışında zararları varmıdır

kasko yaptırmak istiyorum ama benim ön cam çatlak kasko yaparken aracınızdaki hasara bakıyorlar mi? yanlış anlaşılma olmasın kasko yaptırıp cam çatladı kaskodan yaptırayim gibi bir niyetle sormadım merak ettim ayrıca kaskonun fiyatı dışında zararları varmıdır
Webten kasko yaptırırken fotoğraf veya ekstra başka birşey istenmiyor.

İlk yaptırdığımda da aynı sonrakiler de aynı.
4 farklı araca 7 8 poliçe hazırlattım hiçbirisinde de istenmedi ek evrak.

Kaskonun kapsam içeriği, muafiyet durumları ve karşılayacağı tutarlar önemli, farklı kasko tekliflerini tek tek inceleyip karşılaştırmak şart.
Bazı küçük detaylar önemli olabiliyor, iyice okumak lazım. Bir de kasko kapsam dışı bırakacak durumların bilincinde olmak gerek.

Örneğin duyduğum birkaç örnek;

5 kişilik araçla 6 kişi yolculuk ederken kaza yapan birini kasko kapsam dışı bırakmış.

Tek taraflı kazalarda alkol muayenesi gerekebiliyor, bazı sigorta şirketleri bunun olmamasını sorun edebiliyor.

Bunun gibi detaylar var, bazıları poliçelerde üstü kapalı genel detaylandırmadan yazar, bazılarına da özel yer ayırırlar. Aracın anahtarla çalınması gibi...

Geçen yıla göre % kaç zam gelmiş benim de 10 ayda herhalde :) @AhmetCakmak
Yeniden değerlendirme demek istediniz sanırım Metin Hocam 😃
Aklıma gelmişken sorayım. Sizin bir önceki aracın perte ayrılmasından sonra kasko yada sigorta basamağında olumsuz bir basamak değişikliği oldu mu? Sonuçta sizin hatanızdan olmadı bu yüzden basamak değişikliği olmamıştır diye umut ediyorum.

Yeniden değerlendirme demek istediniz sanırım Metin Hocam 😃
Aklıma gelmişken sorayım. Sizin bir önceki aracın perte ayrılmasından sonra kasko yada sigorta basamağında olumsuz bir basamak değişikliği oldu mu? Sonuçta sizin hatanızdan olmadı bu yüzden basamak değişikliği olmamıştır diye umut ediyorum.

Evet öyle diyelim yenilemede ki artış yada düşüş..

Araç bizim delikanlının üzerine idi o dönem yeni araçta örneğin kasko 43-47 arası ücretler çıktı ben de kendi üzerime aldım aracı maalesef hata gözetmeksizin rakam verildi...

Bu aracı satıcam karar verdim belki yeni golf ama büyük oranla suv gibi @AhmetCakmak aracından q2 bir araç alıcam ozaman tekrar deneyeceğiz bakalım...

Buradanda duyrulur aracım satılık:)

Evet öyle diyelim yenilemede ki artış yada düşüş..

Araç bizim delikanlının üzerine idi o dönem yeni araçta örneğin kasko 43-47 arası ücretler çıktı ben de kendi üzerime aldım aracı maalesef hata gözetmeksizin rakam verildi...

Bu aracı satıcam karar verdim belki yeni golf ama büyük oranla suv gibi @AhmetCakmak aracından q2 bir araç alıcam ozaman tekrar deneyeceğiz bakalım...

Buradanda duyrulur aracım satılık:)
İnanılır gibi değil cidden kusur & kusursuzluk durumuna bakmamaları.
Hayırlısı olsun bakalım hocam.

Ben ancak 2 yıl sonra müşteri olabilirim hocam 😀 emek verilmiş dolu dolu bir araç sizinki de umarım kıymetini bilene gider.

Geri
Üst Alt