Güncel Bakım Masrafları

Hocam merhaba. Bende bakım yaptıracağım bu paylaştığınız yazıdaki filtreler ve yağ golf 7 1.4 tsi 122' lik içinde geçerli mi ? (2014)
Evet uyumludur, Golf Mk7 1.2 TSI ve 1.4 TSI motorlar aynı filtreleri kullanılmaktadır, motor yağı da uyumludur.

merhaba, hocam 1.2 esi 2015 için bunları veriyorum şimdi polenden 2 farklısı vardı bu karbon sanırım detaylarına yazmıyor.
bizim araçlarda 3 farklı polen filtresi var biri beyaz klasik olan diğeri siyah karbon olan ve sonuncusu antialerjik olan..bizim audi a3 lerde standart bunu servis takıyor bende alerji durumu olduugu için bundan devam ediyorum..alerji ve klima birleşince bizim gibiler için bazen hayat çekilmez oluyor..diğer filtrelere göre başarılı ama pahalı bir ürün..kodu fp ile başlıyor

merhaba, hocam 1.2 esi 2015 için bunları veriyorum şimdi polenden 2 farklısı vardı bu karbon sanırım detaylarına yazmıyor.
Beyaz renk olan filtre kodu: CU26009
(tek katmanlıdır, bu hiç bir işe yaramaz bundan uzak durun)

Gri/Füme renk olan filtre kodu: CUK26009
(çift katmanlı karbonlu filtredir, gayet iyi filtreleme yapar, <PM10 micron seviyesinden daha küçük partükülleri filtreler)

Sarı renk olan filtre kodu: FP26009
(3 katmanlı karbonlu + anti-alerjik filtredir, <PM2,5 micron seviyesinden daha küçük partükülleri filtreler, biraz pahalıdır.)

GOlf 8 1.0 style etsi 15bin bakımı 6900 tl, yağ ve yağ filtresi, tapa vs ve sunroof temizliği ve bakımı. Eskiden hava ve poleni de her 15bin e eklerlerdi şimdi sadece yağı değiştiriyorlarmış

GOlf 8 1.0 style etsi 15bin bakımı 6900 tl, yağ ve yağ filtresi, tapa vs ve sunroof temizliği ve bakımı. Eskiden hava ve poleni de her 15bin e eklerlerdi şimdi sadece yağı değiştiriyorlarmış

Hocam bu forumda çok konuşuldu. Hava ve polen filtre değişim periyodları her 30.000 km de bir değişecek şekilde aksiyon aldılar yetkili servisler. Fakat bu durum motor sağlığı ve araçta bulunan insanların sağlığı açısından pek de yararlı değil. Ben 10.000 km de bir yağ ve filtrelerimi değiştirmeme rağmen filtreler %70-80 civarında kirlenmiş oluyor ve büyükşehirde yaşamıyorum. Buna rağmen filtreler 10.000 km de ömrü bitmeye yakın oluyor. Size tavsiyem aracınızın hava ve polen filtrelerini kendiniz güvenilir bir parçacıdan ya da internet üzerinden satan yerlerden almanız. Bu değişimi eliniz beceriniz varsa kendiniz, yoksa da dışarda bir özel serviste ( güvendiğiniz, işçiliğinden emin olduğunuz ) değişimini yaptırın derim. İnternette satış yapan güvenilir sitelerden bazıları şunlar;

onlineyedekparca.com
otosupermarket.com
uzmanparca.com

Ben şahsen ilk siteden alışveriş yapıyorum ve orjinal ürün sattıklarını kendi yöntemlerimle tespit ettim.
Kolay gelsin.

Arkadaşlar garantili araçda yetkili servisler 15bin km de hava ve polen değiştirmiyorlar ya biz kendimiz değiştirirsek garantiyi etkilemeyecek şekilde nasıl yaparız? Yetkili servisten almak zorunlu olur mu yoksa mann yetkili satıcısından da alsak olur mu?

Arkadaşlar garantili araçda yetkili servisler 15bin km de hava ve polen değiştirmiyorlar ya biz kendimiz değiştirirsek garantiyi etkilemeyecek şekilde nasıl yaparız? Yetkili servisten almak zorunlu olur mu yoksa mann yetkili satıcısından da alsak olur mu?
Yetkili servisten almaya hiç gerek yok, filtremarketim ‘den Mann marka alıp değiştirin, serviste kimse acaba bu araç sahibinin filtrelerinin markası neymiş diye bakmaz.

Mann-Filter bir süredir Amazon üzerinden satış yapıyor, geçmiş sayfalarda da paylaşılmıştı. Satıcısı Amazon olanı seçmelisiniz. Bazen site kampanyalarıyla bazen banka kampanyalarıyla daha uyguna gelebiliyor.

CUK26009

FP26009

Arca Otomotiv Bursa tarih 3 mayıs 2024 araç Seat Leon Mk3.5 2019 1.5 TSİ DSG polen filtresini değiştirmemiştim

Ekli dosyalar

• IMG_5766.jpeg
    IMG_5766.jpeg
    292.8 KB · Görüntüleme: 13
Yetkili servisten almaya hiç gerek yok, filtremarketim ‘den Mann marka alıp değiştirin, serviste kimse acaba bu araç sahibinin filtrelerinin markası neymiş diye bakmaz.
Yetkili servislerin sağı solu belli olmaz diye tereddüt ettim.

Geri
Üst Alt