Kameralar Hakkında Bilgi

sboz

Yeni Üye
İsim
SAMET
AliExpressten kamera alacaktım fakat birkaç çeşit olduğunu farkettim.Seat orjinal modeli vw e olabiliyor mesela.Kameranın şeklinden yani montaj yerinden bağımsız olarak sormak istiyorum.

-CANBUS lı
-CANBUS sız
-Kodlama Gerektirmeyen tak çalıştır.(Satıcı o şekilde söylüyor)
-Orjinal

Gibi kamera modelleri var.Bunların farkları nedir acaba?Kodlama olmadan kamera nasıl çalışabiliyor direk?Modları olan kamera modeli hangisidir ya da direksiyona göre dinamik olanlar hangileri ya da özetle kaç çeşit kamera VAG grubu araçlarda?

Çinle uğraşma burda passat logo orjinal kameralar var kapak değiştirerek aracınıza uygulanır.çin kameralarının çoğunda parametre vs yok profosyonel destek olmadan işin içinden çıkamayabilirsiniz.istanbulda iseniz kamera konusunda destek olabilirim

Çinle uğraşma burda passat logo orjinal kameralar var kapak değiştirerek aracınıza uygulanır.çin kameralarının çoğunda parametre vs yok profosyonel destek olmadan işin içinden çıkamayabilirsiniz.istanbulda iseniz kamera konusunda destek olabilirim
Cevap için teşekkürler abi.Doğru fakat yarı yarıya fiyat farkı oluyor buradaki kameralar ile ki o kameralarında çinden geldiğini düşünüyorum.Mesela patrick de 2.000 lira olan seat orj.tip kamera burada 3-4 lira.Parametre dediğiniz nedir abi?BMW ile uğraştığım için VW de pek bilgi sahibi değilim o sebeple sormak istedim burada.Program olarak ODIS-E ODIS-S VNCI sahibim.

Canbuslu model espden bilgi alarak cizgileri dondurur.
Canbussuz model icindeki sensore gore cizgileri dondurur.
Kodlama gerektirmeyen dedigi statictir sabit cizgili.
Orijinal dedigi yesil cizgili orijinal ya da modludur.
Hepsinin tesisati farklidir gorselden de anlayabilirim hangi kamera oldugunu.

Canbuslu model espden bilgi alarak cizgileri dondurur.
Canbussuz model icindeki sensore gore cizgileri dondurur.
Kodlama gerektirmeyen dedigi statictir sabit cizgili.
Orijinal dedigi yesil cizgili orijinal ya da modludur.
Hepsinin tesisati farklidir gorselden de anlayabilirim hangi kamera oldugunu.
Mesela aşağıdaki resimde ünitelerin ikisinde yanda mod kısmı mevcut.Diğer ikisinde yok.Mod kısmı olmayanlar orjinal değilmi?Bunlara modlu kamera takılamıyormu acaba çünki sol üstteki yeni model bi ünite fakat onda da mod yok.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    1.6 MB · Görüntüleme: 51
Mesela aşağıdaki resimde ünitelerin ikisinde yanda mod kısmı mevcut.Diğer ikisinde yok.Mod kısmı olmayanlar orjinal değilmi?Bunlara modlu kamera takılamıyormu acaba çünki sol üstteki yeni model bi ünite fakat onda da mod yok.
Mod kismi elinizi yaklastirdiginizda gozukur ekranda. Gozukmeyene yok diyemezsiniz yani. Attiginiz gorsellerin hepsi modludur

Mod kismi elinizi yaklastirdiginizda gozukur ekranda. Gozukmeyene yok diyemezsiniz yani. Attiginiz gorsellerin hepsi modludur
Anladım hocam teşekkürler.Peki bu sıfır alınan kameraların hepsi parametrelendirilmişmi oluyor?Eğer değilse,bunlara uygun datasetler nerden bulunabiliyor ve Bu data setler İçin vcp mi yoksa online token(geko,vaglogin vs.) ile odis mi gerekli yani online olmadan bu datasetler yüklenebiliyormu?

Anladım hocam teşekkürler.Peki bu sıfır alınan kameraların hepsi parametrelendirilmişmi oluyor?Eğer değilse,bunlara uygun datasetler nerden bulunabiliyor ve Bu data setler İçin vcp mi yoksa online token(geko,vaglogin vs.) ile odis mi gerekli yani online olmadan bu datasetler yüklenebiliyormu?
Onlinea gerek yok. Cogu zaman parametresiz ya da yanlis parametreli geliyor. Montaji yapan firma dogru parametre ile teslim etmeli. Ya da montaji bitirip gideceksiniz parametre isteyeceksiniz ama kendi takmadigi urune parametre atmaz cogu isletme

Onlinea gerek yok. Cogu zaman parametresiz ya da yanlis parametreli geliyor. Montaji yapan firma dogru parametre ile teslim etmeli. Ya da montaji bitirip gideceksiniz parametre isteyeceksiniz ama kendi takmadigi urune parametre atmaz cogu isletme
Peki hocam Söz konusu tüm donanımların parametreleri Orjinal VCP dosyalarında mevcutmu?Clone vcp var onun içerisinde ZDP Klasöründe yok farklı donanımlara ait birkaç parametre dosyası var.Orjinali kendi smartcard lı olduğu için sürekli günceldir diye düşünüyorum doğrumudur?

Nette golf 7,passat b8 e ait RVC Parameter dosyaları buldum bunları mesela kameraya kullansam,atıyorum tiguan da bu kamera çalışırmı yani odis bana yanlış parametre diye uyarı verirmi?Odisde dataset yükleme(Write Data Set) Kısmını buldum fakat .XML uzantılı dosya istiyor muhtemelen zdc dosyaları xml e dönüştürülebiliyor doğrumu ilerliyorum :)

Seat kamerası T6.1 Transportera takılabiliyor ise demekki parametre yüklü olması yeterli oluyor diye düşünüyorum.Gerisi kalibrasyon ve kodlama.Kalibrasyon yapılırken Kalibrasyon Boardı kullanıyormusunuz hocam yoksa ortalama her araç için aynı ölçülerimi kullanıyorsunuz?

Seat kamerası T6.1 Transportera takılabiliyor ise demekki parametre yüklü olması yeterli oluyor diye düşünüyorum.Gerisi kalibrasyon ve kodlama.Kalibrasyon yapılırken Kalibrasyon Boardı kullanıyormusunuz hocam yoksa ortalama her araç için aynı ölçülerimi kullanıyorsunuz?
Her aracin kendine ozel parametre dosyasi var atiyorsunuz ve mukemmel aci aliyorsunuz. Tahtaya gerek kalmiyor. Kamerayi bozacak kadar yanlis parametre atamazsiniz uyari verir. En fazla yanlis arac icin atarsiniz goruntu gelmez ya da eksik fonksiyon olur.

Her aracin kendine ozel parametre dosyasi var atiyorsunuz ve mukemmel aci aliyorsunuz. Tahtaya gerek kalmiyor. Kamerayi bozacak kadar yanlis parametre atamazsiniz uyari verir. En fazla yanlis arac icin atarsiniz goruntu gelmez ya da eksik fonksiyon olur.
Anladım abi.Orjinal VCP İçin sorduğum olay yani kendi ZDP içerisinde parametreler mevcutmu her kamera için?

Geri
Üst Alt