Araç Güvenlik Kamerası Önerisi

Bu kameradan 2 adet aldim 2 aracta da kullanıyorum ön ve arkayi ayni anda cekiyor baglantiyi hardwire kit ile aracin acc sigortasindan aldim kontak acilinca devreye giriyor ayni zamanda g sensoru var kontak kapaliykende bir darbe hissettiginde kendiliginden devreye giriyor bu g sensörünün de hassasiyetini ayarlayabiliyorsunuz benimki su anda bagaji ya da kapilari actiginizda bile devreye girebiliyor kasitli olarak o sekilde biraktim ufak tefen araca vurup kacarlarsa goriyim diye:)

Ekli dosyalar

• IMG_0466.jpeg
    IMG_0466.jpeg
    133.5 KB · Görüntüleme: 24

Viofo WM1 modelini satın aldım, çok kompakt ve özellikleri benim için yeterliydi fakat merak ettiğim bir konu var;
ben 12V soketi üzerinden taktım kamerayı, araca bindiğimde kendi açılmıyor, araçtan inincede kapanmıyor, normalde araç kapalıyken(uykuda) 12V un elektriğini kesmiyor mu araba?
Uyku da bile çekim yapmaya devam etmiş kamera. Bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Birde bu şekilde kullansam aküye zarar verirmi, park kamerası gibi oldu şuan, hiç kapanmıyor :)

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-05-21 120346.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-21 120346.png
    113.1 KB · Görüntüleme: 3
Viofo WM1 modelini satın aldım, çok kompakt ve özellikleri benim için yeterliydi fakat merak ettiğim bir konu var;
ben 12V soketi üzerinden taktım kamerayı, araca bindiğimde kendi açılmıyor, araçtan inincede kapanmıyor, normalde araç kapalıyken(uykuda) 12V un elektriğini kesmiyor mu araba?
Uyku da bile çekim yapmaya devam etmiş kamera. Bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Birde bu şekilde kullansam aküye zarar verirmi, park kamerası gibi oldu şuan, hiç kapanmıyor :)
Golf 7 de araç çakmaklık sigortası 2 türlü takılabiliyordu. Biri devamlı güç veriyor diğeri sadece kontak açmayla devreye giriyordu. Sizinki de benzer olabilir mi acaba?
Kontağı kapattığınızda çakmaklığı kontrol edin çalışmaya devam ediyorsa dediğim gibidir büyük ihtimal.

Golf 7 de araç çakmaklık sigortası 2 türlü takılabiliyordu. Biri devamlı güç veriyor diğeri sadece kontak açmayla devreye giriyordu. Sizinki de benzer olabilir mi acaba?
Kontağı kapattığınızda çakmaklığı kontrol edin çalışmaya devam ediyorsa dediğim gibidir büyük ihtimal.
Kontak kapalıyken kamera çekim yapmış, demekki gücü kesmiyor, bilemedim kodlama ile bu iptal olur mu acaba, ya da direkt sigortaya fuse tap şeklinde takmak lazım ama tecrübem yok o konuda.

Viofo A119 Mini 2 kullanıyorum. Park kiti ile birlikte fuse tap aracılığıyla doğru tesisat çekildikten sonra araç kontak açıldıktan sonra çekim başlıyor ve kontak kapatıldıktan sonra kayıt duruyor.

Viofo A119 Mini 2 kullanıyorum. Park kiti ile birlikte fuse tap aracılığıyla doğru tesisat çekildikten sonra araç kontak açıldıktan sonra çekim başlıyor ve kontak kapatıldıktan sonra kayıt duruyor.
montajı siz mi yaptınız hocam, asıl planım benimde sigortaya bağlanmak fakat şuan için bilgim olmadığından 12v üzerinden taktım, herhangi kablolama dahi yapmadım öylece sarkıyor kablolar hatta.

Montaj konusunda İlker abi yardımcı oldu. Montaj eğer elinizden geliyorsa çok zor değil. Park kitinin üç tane bacağı var; sürekli pozitif, kontak ve şase şeklinde. Kontrol aparatınız mevcutsa kontak kapalıyken elektrik aldığınız sigorta sürekli pozitif, elektrik olmayan sigorta ise kontak oluyor.

Kontak kapalıyken kamera çekim yapmış, demekki gücü kesmiyor, bilemedim kodlama ile bu iptal olur mu acaba, ya da direkt sigortaya fuse tap şeklinde takmak lazım ama tecrübem yok o konuda.
Kameranın bataryası var mı eğer varsa ondan da çekime devam etmiş olabilir.

Çakmaklığı kontak kapalıyken kontrol edin gücü kesmiyorsa;

Şu konuda konuşulmuştu bu durum.

sizin aracın sigorta paneli ile aynı mı bilmiyorum, konunun tamamını inceleyecek vakit bulamazsanız eğer 10. Mesajdaki OgzOgz hocamın eklediği görseli inceleyebilirsiniz.

Kameranın bataryası var mı eğer varsa ondan da çekime devam etmiş olabilir.

Çakmaklığı kontak kapalıyken kontrol edin gücü kesmiyorsa;

Şu konuda konuşulmuştu bu durum.

[/URL]

sizin aracın sigorta paneli ile aynı mı bilmiyorum, konunun tamamını inceleyecek vakit bulamazsanız eğer 10. Mesajdaki OgzOgz hocamın eklediği görseli inceleyebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim hocam ben bir bakayım bu konuya.

Kamera bataryalı değil bildiğim kadarıyla, zaten çok ufak bişey batarya sığmaz gibi ona. Kondansitörlü diye almıştım.

Geri
Üst Alt